18.06.2019

Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 54

Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler

Ünlü Belçikalı senaryo yazarı ve yönetmen JacoVan Dormael - en güzel, sıradışı ve düpedüz benzersiz filmlerin yazar. Çalışmaları sadece ekrana sıkıca çekti ve izleyici bazen dünyayı açabilirsiniz küresel sorunlar hakkında düşünmeye değildir.

Sinematografi Yolunda

Muhteşem filmlerin yaratıcısı Jacques van'ın yazılarınaDormel genç yaşta değildi. Gençliğinde çocuk bayramlarında palyaço rolünü oynayarak sirkte çalıştı. Jaco için bir dönüm noktasıydı: İnsanlara neşe vermesi gerektiğini fark etti, kendisinin komşusunun gülümsemesiyle mutlu olduğunu fark etti. Bu nedenle, Film Prodüksiyon Fakültesindeki Brüksel Ulusal Sahne Sanatları Yüksek Okulu'na girer. Tiyatro üniversitelerinin başarılı öğrencileri gibi, ilk kısa filmlerini felsefi ve komik bir içerikle çekmeye başladı. Evde eğitimini tamamladıktan sonra, Jacques van Dormel Paris'e gider ve Louis Lumiere'nin lisesine gider. İkinci diplomayı yayınladıktan sonra, yeni basılmış yönetmen kendi tam boy resimlerini yaratmaya devam eder, ancak bunları tek tek basmaz. Her senaryo, Van Dormel'in çalıştığı her üretim, yıllar içinde yaratılmış bir sanat eseridir.

Jaco van Dormel

Ilk iş

1991 yılında, 34 yaşındaki gençAdı henüz dünyaya bilinmeyen yetenekli bir yönetmen, ilk film çıktı. Jaco van Dormel ona "Toto the Hero" adını verdi ve orada iki gencin trajik ve çok kafa karıştırıcı hikayesini anlattı. Yanan annelik hastanesinden gelen hikayeye göre, iki erkek - Thomas ve Alfred'i kurtarmak mümkündür. Büyüdükten sadece bir tanesi başarılı olur. Thomas, sorunlar ve zorluklarla çevrili, talihsizliklerinin sebebinin bir ikame olduğunu düşünmeye başlar. Alfred'in kaderini çaldığına inanıyor. Bu resmin prömiyeri, yaratıcı dünyaya ün verdi. Film Cannes Film Festivali'nde "Altın Fotoğraf Makinesi" ödülünün yanı sıra César Ödülü'nü kazandı.

film filmi Jaco van Dormel

Herkesin unuttuğu bir şaheser

Jaco 'nın ünlü galasından üç yıl sonraVan Dormel, Cannes'a yeni işini sunuyor - "Sekiz Günü." Son zamanlardaki gibi arsa, kaderleri birbirlerinin zıtları olan iki adam etrafında inşa edildi. Bunlardan biri, ilk bakışta başarılı ve başarılı bir işadamı. İkincisi, Down sendromundan muzdariptir, ama aynı zamanda, kalbinde, iyi ve olumlu bir inanç vardır. "Sekiz Günü" nde Van Dormel, izleyiciyi "Kimin gerçekten mutlu ve kim gerçekten mutsuz?" Sorusuyla yalnız bırakır. Bu resim "en iyi erkek rolü" aday gösterildi ve defne Daniel Otoy ve Pascal Duquesne tarafından paylaşıldı.

Jacob van Dormel filmografisi

13 yıl sonra

Başarılı bir 1996'dan sonra, dünya yavaş yavaş olduusta Belçikalı yönetmen hakkında unutma. Beş yıl sonra, Jacko çalışma başlattı. Kafası evrenin hayatında özünde ve öneminin saati gibi, insanların kaderini değil, aynı zamanda küresel bir sorun değil sadece dahil parlak ve son derece karmaşık bir senaryo, olgunlaştı. iş 8 yıl süren yeni bir senaryo üzerinde yaratıcısı mükemmel döküm, çevre ve yerleri arayışı içindeydi. "Bay Hiçkimse" - Ve 2009 yılında, büyük ekran galası geliyor. Jacques van Dormel ilk önce Amerikalı aktörlerle çalıştı, önce İngilizce bir film yaptı, ilk kez çalışmasının bütçesi Belçika standartlarına göre 37 milyon avro - muhteşem bir rakamdı. "Kimse kimse" Cannes'da "Altın Ozell" ve "Biografilm" i kazandı, Venedik'te "Altın Aslan" kategorisinde yer aldı. Bu resim, Avrupalı ​​eleştirmenler tarafından felsefi bir odakla en iyi biyografik üretim olarak kabul edildi.

Bay kim biri Jaco van Dormel

Bibily, Jacquot van Dormel'i nasıl yazdı?

Bu harika Belçikanın filmografisiyönetmen, senarist ve yapımcı çok geniş değil. Zhako, başyapıtlarını nadiren, ancak uygun bir şekilde ele geçirir ve 2015'te bir sonraki, yani bunu kanıtladığımız dördüncü kez. Ekranda "Yeni Ahit" adlı bir komedi geldi, burada "sadece dinle ilgili değil". Van Dormel bize Tanrı'yı ​​gösterdi, ama bir bulutun üstünde gri saçlı yaşlı bir adam olarak değil, Brüksel'de yaşayan ve sürekli korkunç bir giyinme elbisesi giyen bir dehşet amcası kılığında. Dahası, "Tanrı'nın Krallığı", sadece erkeklerin egemen olduğu bir cennet değildir. Bu, bir ailenin yaşadığı, Yaradan-Baba tarafından yönetilen, eşi ve iki çocuğuyla, bir oğlu ve bir kızı tarafından sersemlenen sıradan bir dairedir. Müdür, bu şekilde inananların duygularını alay etmek ya da üzmek istemediğini itiraf ediyor. O sadece otoriterlik ve ataerkilliğin toplumun yaşadığı saçma temeller olduğunu gösterdi.

film filmi Jaco van Dormel

Van Dormel hakkında ilginç gerçekler

 • Zhako'nun hayatı ilk başta neredeyse patladıonun varlığı dakikalar. Korkunç bir doğum travması geçirdi, ancak zar zor hayatta kaldı. Bu yüzden varlığını özel bir armağan olarak kabul eder ve buna değmeyeceğine inanır.
 • Van Dormel, Brüksel şehrini çok seviyor. Orada neredeyse tüm hayatı boyunca yaşıyor ve gri yağmurlu güzelliğini seviyor. Çoğu zaman yönetmen sadece Belçikalı sermayenin sokaklarına gider ve onları fotoğraflarını çeker.


Related news

 • Egzotik masal. Yakın ve Orta Doğu
 • Süzme Mercimek Çorbası (unlu patatesli)
 • Kalp Kurabiye
 • Kılıçdaroğlu, Özçelikin istifasını kabul etti
 • Makarna Pişirmenin De Püf Noktaları Var

 • Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 59

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler


  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 6

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 73

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 8

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 94

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 32

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 92

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 40

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 48

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 22

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 69

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 49

  Zamanımızın filozofu Jacques van Dormel. Filmografi ve yaşamdan gerçekler 61