Yuvarlak balya makinesi PRF-180 2019

Yuvarlak balya makinesi PRF-180 2019

Yuvarlak balya makinesi PRF-180 6 26.02.2019, 13:56

Yuvarlak balya makinesi PRF-180

Kış için saman ve saman hasat zamanıçiftlikler ve özel çiftlik arazileri üzerinde şok çalışması. Eski günlerde, çim elle biçilmiş ve haystacks toplanmıştır. Zor ve yorucu bir işti. Şimdi, PRF-180 balya makinesi dahil olmak üzere işi basitleştirmek için çeşitli uyarlamalar oluşturuldu.

Mekanizma, traktöre ve çim biçme ve presleme işlemine yapışır. Rulolarda saman iyi tutulur, sığırların taşınması ve beslenmesi uygundur.

basın seçici prf 180

Neden bir çiftlikte balyaya ihtiyacım var?

Kış için yem hasat edilebilir veelle, ama çok zaman ve çaba gerektirir. Saman biçme sadece iyi havalarda yapılır, bunun için en uygun zaman Haziran'ın son günlerinden Temmuz ortasına kadardır. Daha sonra çimen sertleşir ve daha az besleyici olur, bu nedenle kulağa gitmeden önce temizlenmesi istenir. Manuel çim biçme ve saman montajı ile, işi ayrılan sürede yapamazsınız. Bu durumda, saman daha düşük bir kaliteye sahip olacak ve sığırlar bunlarla dolu olmayacaktır.

PRF-180 balya makinesi hızlı bir şekilde toplanırkuru ot ve rulo halinde alır. Dişleri kullanarak, bitki örtüsünü yakalar ve sonra büker. Hazır balya makineleri PRF-180 balya makinesi ipleri sarar ve iter. Ünitenin yardımıyla 2-3 haftada 20 tona kadar kuru ot toplayabilirsiniz. Ünite ne kadar fazla toplanırsa, çıkışta rulolar daha yoğun olacaktır.prf 180 basın balya

Yuvarlak balya makinesi PRF-180. Genel boyutları ve özellikleri

Basının mükemmel çalışma özelliğiSeçici PRF-180 "100 en iyi Rus ürünü" yarışmasında göstermeye izin verdi. Presleme odası kapalı tip besleme kaybını önler. Ünite ruloları, samana hava erişimini sağlayacak şekilde yuvarlar, böylece küflerin görünümünü ve beslenmenin nemini önler.

Pres-PRF-180 Ebatları:

 • genişlik 2.5 m;
 • 4.1 m uzunluğu;
 • 2,8 m yükseklik.

Ünite, samanı 300 ila 500 kg arasında değişen merdanelere ve saman - 450 ila 750 kg arasında rulolar. Sapın genişliği 165 cm, sonuçta 1,5 m çapa sahip 1.5 m uzunluğunda rulolar üretilir.

Balyalamak için balya sicim kullanırBenzer modellerin performansından biraz daha düşük olan, ton başına 200 ila 500 g oranında hammadde. Üniteyi traktöre bağlamak için, TSU-1ZH sınıfının bir çekme tertibatı kullanılır.

Balya makinesinde çalışma güvenliği

Balya makinesi, potansiyel olarak tehlikeli bir makinedir ve kullanım talimatlarına sıkı sıkıya uyulmasını gerektirir. Mekanizma ile çalışmak için ihmalkar bir tutum ile, yaralanmalar elde etmek mümkündür.

Balya kullanırken güvenlik gereksinimleri:

 • İşletime başlamadan önce traktör operatörü, çim biçme konusunda yetkisiz kişilerin bulunmamasını sağlamalıdır;
 • Yerden yere döndürme ve taşıma, kaldırılan toparlama ile yapılmalıdır;
 • Traktör kabinindeki çalışma sırasında yabancı olmamalıdır;
 • Balya presini çalıştırırken hız limiti dikkate alınmalıdır;
 • tekerlekleri değiştirirken traktörün düz bir düzleme monte edilmesi ve yerine sabitlenmesi, yerine sabitlenmesi gerekir;
 • Makinenin tekerleklerinin altındaki kaldırma işlemini kaldırmadan önce, pedleri takmanız gerekir.

Biçme işlemine başlamadan önce, traktör operatörü bir yangın söndürücü, kıvılcım önleyici ve kürek varlığını kontrol etmelidir.

basın alma özelliği

balya PRF-180 ile çalışma

Öncelikle, çalışmaya hazırlanmak gerekiyortir: dikiz aynası varlığını kontrol sınırlama strok silindiri bağını oluşturmak için tüm mekanizmalarını onarım. Alımda arka lambaları ve geri yansıtıcıları takın. Kontrol edin ve gerekiyorsa tekrar normale lastik basıncını getirmek için, cıvata bağlantıları çekin. Daha sonra balyayı traktöre takın.

PRF-180 pres-balya makinesi ile çalışma prosedürü:

 • İhtiyaca göre kademeli olarak artan az sayıda devirde koşarak koşun;
 • Bobinleri rulolar için bir sicimle takın;
 • Kaldırma kontrol vanasının kolu "yüzer" pozisyona getirilmeli ve traktör PTO açılmalıdır;
 • Çalışırken, sarımı açmak için rulodaki gerekli yoğunluğun başarısını izleyin;
 • İşlemin tamamlanmasından sonra, sicimi bir bıçakla kesmek ve haddelenmiş samanı boşaltmak gerekir.

Yemin daha iyi korunması için, sabah veya akşam saatlerinde presleme yapılması önerilir.

pres seçici prf 180 b

Balya presinin tamiri

Bir PRF-180 b (veya 180 eski satın almakullanımda), yakında onarım gerektirebileceğini anlamanız gerekir. Yetkili ayarlı yeni ünite, önemli arızalar olmaksızın 3-4 sezonda çalışabilir.

PRF-180 balya makinesi basit ve netinşaat, ancak karmaşık onarımlar profesyonellere emanet etmek daha iyidir. Kendi kendine hata ayıklama yaparken, üreticinin yedek parçalarını tercih edin. Örgü ruloları için sicim yüksek kalite kullanır. Saman oluşumundan önce kırılmaları önlemek için, küçük arızaları düzeltin ve ortadan kaldırın, bu durumda balya uzun süre dayanır.

Yuvarlak balya makinesi PRF-180 2019

Yuvarlak balya makinesi PRF-180 2019

Related news

 • Bel Soğukluğu Nedir
 • Ağır Yağmur - sanal bir gerilimin geçişi
 • Rusya, Belçika ve Macaristandan birer diplomatı sınırdışı etti
 • Diriöz, Moskova’daki bisiklet geçidine katıldı

 • Yuvarlak balya makinesi PRF-180 79

  Yuvarlak balya makinesi PRF-180


  Yuvarlak balya makinesi PRF-180 81

  Yuvarlak balya makinesi PRF-180 31

  Yuvarlak balya makinesi PRF-180 88

  Yuvarlak balya makinesi PRF-180 91

  Yuvarlak balya makinesi PRF-180 92

  Yuvarlak balya makinesi PRF-180 38