Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 2019

Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 2019

Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 13 06.02.2019, 22:31

Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi ...

Biyografisi kalbi olan Yuri Gagarinyüzyılın yirminci ve yetmişli yılların kuşları tarafından ezberlenmiş, şüphesiz - yirminci yüzyılın sembollerinden biri. Cesaret, erkeklik, Anavatan için sevgi sembolü ve ona sonsuz bağlılık sembolü. Muhtemelen, şimdi çok az insan ile Yuri Gagarin aynı özellikleri uygulamak için karşılaştırılabilir. Bu bir man-dönemi.

Kozmosu ziyaret eden ilk kişi doğduKöylü bir ailede mevcut Smolensk bölgesinin köyünde uzak 1934. II. Dünya Savaşı'nın askeri harekâtına ara veren okul yılları sıradan ve dikkat çekici değildi, ama onun için sevgisi çok geç geldi. Yirmi yaşında, Yuri bir endüstri kolejinde Saratov'a girer ve üç yıl sonra aero kulübüne gelir. Bir yıl sonra Yuri ilk uçuşunu Yak-18'e yaptı.

Sovyet Ordusu'nun sırasındaki servis sırasında YuriTam olarak pilotların okulunda çağrılır, burada o zamanın ünlü asillerinden savaşçılara uçma becerisini gösterir. O zamanlar evli olan kozmonotlar hakkında bilgi sahibi olan Gagarin, bu gruba hiç şüphesiz kayıt oldu ve bir hafta sonra sağlık durumunu incelemek için bir komisyona çağırıldı. Sağlık nedenlerinden ötürü Yuri Alekseevich uygun kabul edildi ve yeni bir iş yerine gönderildi - başka bir şehirde düzenlenen açık alan için bir uçuşa hazırlanmak.

Nisan 1961'de Gagarin kıdemli olarak terfi ettirildiTeğmen uzaya uçuşta Baykonur Uzay gitti ve yere isim sonsuza Dünya mekanın tarihinin kalacaktır Sovyetler Birliği'nin Kahramanı var indi. Uçuştan sonra Gagarin'in hayatı için önemli ölçüde değişti - o mezun, bir lisans olarak tavsiye edilmiştir, o Yüksek Konseyi üyesi oldu. Mart 1968 yılında trajik bir eğitim uçuşu sırasında öldürüldü. ülkeye ve insanlığa yaptığı hizmetler için, Yuri Gagarin Kremlin duvarının yakınında toprağa verildi. Gagarin bu resmi biyografi Açık (anlamsız önemsiz hariç) tükenmiş.

Bu veriler sürekli birinden yeniden basıldıdiğer gazetelerde, normal bir tatilde - Kozmonot Günü (12 Nisan) - ünlü Gagarin'in fotoğrafı, açık, iyi huylu, Sovyet gülümsemeyle fotoğraflandı, bu yüzden göz alıcı, basında yer aldı. Ancak, biyografisi çok basit olmayan Yuri Gagarin, kendi isteğiyle değil, tesadüfen, tüm hayatı boyunca ona musallat olan şeytani bir kader olarak, bir astronot haline geldi.

Kozmonotların seçildiği parametreleroldukça basit - yirmi beş ila otuz yaşında, ortalama boy, ortalama ağırlık, stres direnci, mental stabilite, normal sağlık. Uçuşa katılmak isteyen düzinelerce pilot bu göstergelere geldi. Acelede, Amerikalıların daha önce bir füze fırlatacaklarından korkan hükümet Yuri'yi göndermeye karar verdi.

Uzaya uçtuktan sonra Gagarin aktif olarak katıldıBununla birlikte, daha fazla araştırmada, çalışmalarında deneyimlerini paylaşma amacıyla Amerikan tarafıyla işbirliği kurmaya çalıştı, ancak tüm mektupları, o zamanki soğuk savaşın - Amerika ile Birliğin Amerika ile neredeyse her alanda rekabet etmesi nedeniyle - reddedildi. Gagarin'in ısrarını, merakını, yenilik için susuzluğunu bilen yüksek yetkililer, Yuri'nin ülkeyi terk edebileceğinden korkuyorlardı. Şimdiye kadar, Yuri Gagarin, biyografisi gölgelerde kalıyor - özel bir dosya sınıflandırılıyor ve KGB arşivinde. Milyonlarca bilinci yitirmiş olan bu adamın ölümünün gizemi, bugüne kadar bir gizem olmaya devam ediyor. Hiçbir hükümet henüz ölümünün gerçek koşullarını keşfetmeye karar vermedi.

Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 2019

Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 2019

Related news

 • Fırında Patlıcan Kebabı
 • Unutkanlık Neden Olur
 • Kurutulmuş Sebzeler Nasıl Saklanır
 • Günlük Hayatta Yok Yere Utanmamıza Sebep Olan 21 Diş Gıcırdatan Hareket
 • Etek-güneşli romantik ve kadınsı elbise

 • Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 76

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi


  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 77

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 92

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 88

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 4

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 67

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 19

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 60

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 16

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 60

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 51

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 87

  Yuri Gagarin - erkeksiz biyografi 56