17.06.2019

Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 16

Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği

Bulunduğu eyalettenAracın yakıt sistemi, motorun verimliliğine bağlıdır. Sistemin saflığı, dinamiğin ve hızın özelliklerini belirler. Ayrıca, yakıt sisteminin durumu yakıt tüketimi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Herkes arızaları zamanında göremez.yakıt filtresinin değiştirilmesi sıklığı Teknik özellikleri, hangi ile zamanAzaltma, özellikle sürüş kalitesini etkilemez. Ama bir süre geçecek ve çeşitli kırılmalar olabilir. Bu durum, makinenin yakıt sistemi ile ilgili durumun bir yansımasıdır. Bu ya da o arabadaki yakıt filtresinin ne sıklıkta değiştirildiğini bilmek çok önemlidir.

Sonuçta, bu detaylarda, motorun verimliliğini önemli ölçüde artıran yakıt arındırılır. Zamanla, temizlik görevine sahip filtreler daha kötüdür.

Tipik hataların nedenleri

Birçok otomobil üreticisi ciddiyeModern bir yakıt hücresinin, makinenin tüm ömrü boyunca çalışabileceğini savunur. Bununla birlikte, gerçekte böyle bir sonuca ulaşmak imkansızdır. Filtreler çok uzun süre çalışabilirse, o zaman sadece steril bir laboratuvarda. Ülkemizde benzin istasyonlarına sağlanan yakıtın kalitesi açıkçası düşüktür. Ve hala yakıt sistemini en iyi şekilde etkilemeyen çeşitli çöpler olabilir. Yani, çöp ve kir - bu araba ile ilgili tüm sorunların sebebidir.

Yakıt filtresinin değiştirilmesi sıklığı nedir?

Ortalama olarak, modern otomobil üreticileriFiltrelerin her 30 bin km'de değiştirilmesi önerilir. çalıştırın. Birçok sürücü, gözlem ve tecrübe ile gelen, aynı figüre yöneldiler. Filtreyi değiştirmek için kullanılan sinyal, "sıkışma" veya duraklama olan motordur.

Doğal olarak, her zaman çok açık değil. Daha doğru sürüş stili var nadiren ülke yollarda binmek, yüksek kaliteli yakıt sunuyoruz benzin istasyonlarında yakıt ikmali için eğer, önemli ölçüde yakıt filtresi değiştirme sıklığını artırmak mümkündür. Ancak bu oldukça nadiren çıkıyor.

Tıkanmış yakıt filtresinin üç belirtisi

Güç üniteniz varsa değiştirme zamanı geldi.yakıt tüketiminde büyük bir artış meydana gelirse, yılın bu zamanındaki nominal değere kıyasla, güçte keskin bir düşüş fark ederseniz, yenisi kadar sorunsuz çalışır.

Kirlilik sadece erken bir aşamada ise,o zaman bu sorunlar çok açık olmayacaktır. Yeni başlayanlar, bazı zorluklarla karşılaşabilirler, deneyimli, elbette, tüm bunları zamanında fark ederler.

Kirlilik derecesi maksimum aşamaya ulaştıysa, motor basitçe çalışmayacaktır.dizel yakıt filtresinin değiştirilmesi Filtreleri değiştirmenin yanı sıra, sahibi motoru yıkamak zorunda kalacak. Bu noktayı kaçırırsanız, onarımlar çok pahalı olabilir.

Dizel motorlar

Dizel yakıt filtresini değiştirmek büyüktürayrı bir hikaye. Burada birkaç bileşenle temsil edilmektedir. Bu yüzden kaba temizleme, ince temizleme ve özel bir ayırıcı filtre ayırt edilir. Bir büyük temizlik kompleksinin tüm bu bileşenleri farklı işlevlere sahiptir, ancak tek bir muhafaza içinde bulunabilir.

Kaba filtrelerin fonksiyonu - arıtmaOldukça büyük kirliliklerden dizel yakıt. Ve ilginç olarak, bu tür insanları arabaların yakıt sisteminde bulamıyorsunuz, ancak kamyonlar ve çeşitli tarım araçlarındalar.

Filtreler-ayırıcılar, sudan yakıtı temizlemek için kullanılır. Bu eleman bir çeşit açıklayıcıdır. Burada, dizel yukarı gider ve su, aşağıda birikir ve daha sonra drenaj boyunca ayrılır.

İnce temizlemenin ayrıntıları, güneş kolektörlerinin en sığ kısımdan maksimum temizlenmesi için kullanılır. Çoğu durumda, bu eleman dövülür.

Otomobil meraklıları, dizel yakıt filtresinin değiştirilmesinin benzer benzinli araçlara kıyasla çok daha sık olduğunu söylüyorlar. Ve ayrıca kış aylarında yedeklerin gerekli olduğu konusunda bir görüş var.

Neden kışın?

Ve işte neden bu. Ayırıcıda biriken su düşük sıcaklıklarda donar.yakıt filtresini elle değiştirme Bu akışı etkilemenin en iyi yolu değilyakıtı. Ve kış için tasarlanmış kış dizel yerine, insanlar yaz eşyalarını satın almayı severler. Ve burada bu yaz solaryumda düşük sıcaklıklarda parafin tahsis edilir. Daha sonra filtreleri tıkar.

Tecrübeli araba sahipleri, onlarla birlikte ek bir yedek eleman olarak yanlarında taşıyorlar, böylece dövülmüş bir eski modelde yeni bir hızlı bir şekilde monte edilebilir.

Dizel bakımdan hoşlanıyor

Dizel motorun zirvede çalışması içinVerimlilik, 8-10 bin km sonra filtrelerin değiştirilmesi tavsiye edilir. İyi ve hala eski ağırlığı ondan birleştirmek gerekiyor. Daha küçük bir frekans ile bir değiştirme yapın buna değmez. Tıkanmış filtreler artan bir hidrolik direnci seviyesi oluşturabilir.

"Hyundai"

Arabanın pasaportuna bakarsanMarkalar, daha sonra üreticiler her 60 bin km'de bir elemanın değiştirilmesini tavsiye ediyor. Belki bu Avrupa için gerçek bir rakamdır, ancak gerçekliklerimiz frekansı önemli ölçüde azaltır.

Yani, Rus yakıtında, yakıtın değiştirilmesifiltre "Hyundai" her 30 veya hatta 20 bin km'de gerçekleştirilir. Yönetmeliklere göre böyle bir benzin değişimi yapıldıysa, bu Koreli üreticinin birçok arabası hafta içi günlerine kadar hayatta kalamazdı. Belki de, gerçekte bir yerde filtre 60 bin ile değiştirilir, fakat bu bizim ülkemizle ilgili değildir.

Biz "Hyundai Solaris", 60 bin daha sonra bir rakam bahsedersek. Koreliler St. Petersburg ve durumun ilk elden bilgi bunu yapmak çünkü Kilometre, güvenilebilir.

Bu arabada değiştirme için arka koltuğu kaldırmanız gerekiyor. Yakıt modülü kapağını burada bulabilirsiniz.yakıt filtresi opel değiştirilmesi Altında bir pompa ve filtre var. Kendi elleri ile değiştirin çok basittir.

Dizel "Hyundai" için mevcut rakam 10 bin km. Bu, yakıt filtresi için son tarihtir.

"Opel"

Bu üretici, kalitesi ve oldukça dayanıklı otomobiller için bilinir. Modeller dizisinde hem dizel motorlu hem de benzinli motorlu bir araba var.

Pasaport verisinde, elemanlar için,Yakıt deposuna entegre olmayan ve benzin pompası ile entegre olmayan yakıt filtresi "Opel" her 30.000 - 45.000 km'de değiştirilir. Bu, güç ünitelerini artan aşınma ve yıpranmalardan koruyacaktır.

Buna ek olarak, dizel filtrelerden düzenli olarak suyu boşaltmanız gerekir, o zaman motor iyi olur ve makine uzun süre sahibi olur.

"Chevrolet"

Bu üreticinin arabaları çok popüler. Genellikle acemi sürücüler, filtre ve diğer sarf malzemelerinin değiştirilme sıklığı hakkında sorular sormaktadır. Yani, otomobil belgelerinde üretici, Chevrolet yakıt filtresinin değiştirilmesinin en az her 25-30 bin km'de yapılması gerektiğini göstermektedir. Bu rakam gerçekliğimize çok daha yakın.

Tozlu, köy yollarında sürüldüğünde, filtrenin 30 bin km'den daha hızlı çekilmesi de mümkündür.

Filtrelerin zamanında değiştirilmesi sadece motorlarınızı arızalardan korumakla kalmaz, aynı zamanda arabanızı sürmenizde size büyük bir keyif verecektir.

"Nissan"

Kompozisyonunda yakıt çok farklıAğır metaller, katkı maddeleri ve diğer kirlilikler, ünitenin veya yakıt sisteminin parçalarının erken bozulmasına neden olabilir. Bu öğenin Japon üreticinin otomobilindeki önemi sadece paha biçilmezdir.

Yüksek kaliteli yakıt ile yakıt değişimi"Nissan" filtresi, aracın iki yıllık aktif çalışmasında bir kereden fazla üretilemez. Ama uygulamada Japonlar bu işlemi 40 bin km boyunca tavsiye etseler bile, 30 bin sonra filtrenin değiştirilmesi gerekiyor ve bu gerçekliklerimizde maksimum.yakıt filtresi chevrolet değiştirilmesi

Evet 30 bin var.Hatta bu periyodiklik bile çok açık değildir. Bu konu araba forumlarında sürekli tartışmalara neden oluyor. Bu üretici 40 milyon değiştirilmesini gerçekleştirmek için sunuyorsa, yaklaşık 5 bin. Verimliliği ve motor çıkış birdenbire düşüş gerçeğiyle açıklanabilir. Bu arabalarla tıkanmış filtre orantısız çalıştığını göstermektedir.

Profesyoneller tavsiyelerde bulunurlar, her 10 bin yılda bir değiştirilir, çünkü farklı arabalar farklı şekillerde dövülür.

Hangi periyodikliğin nasıl belirleneceğiYakıt filtresinin değiştirilmesi? Yakıt sisteminde bir filtre elemanı vardır. Çamur üzerinde sıkışmış. Pompa ve filtre arasında, kirlilik seviyesiyle birlikte artan bir deşarj vardır. Bu nedenle, bu çok nadir bir durumun ortaya çıktığı anda yerine koyulmalıdır.

yakıt filtresi yerine nissan Nissan modellerinde bu amaç için var.özel sensörler. Profesyoneller, Nissan enjeksiyon motorlarının, kirlilik seviyesini belirlemeye yardımcı olacak özel göstergelere sahip olduğunu iddia ediyor.

"Kia"

Burada her şey "Hendayu" ya benziyor. "Kia" yakıt filtresinin değiştirilmesi de 20-30 bin kilometre frekansta yapılmalıdır. Ama arabanın nasıl gittiğine odaklanmalısın. Verimlilik ve dinamikler düşerse - değiştirin.

"Toyota"

Üreticinin tavsiyesi üzerine, yakıtın değiştirilmesi"Toyota" filtresi, her 80 bin kilometre uzunluğunda üretilmelidir. Filtre gaz deposunda bulunur. Erişmek için, arka koltuk minderini sökmeniz gerekir.

Ancak böyle büyük bir rakam sadece orijinal filtreler için geçerlidir.yakıt filtresi kia değiştirilmesiBizden satılanlar, nadiren bile 30 bin çalışırlar. Ve yakıtımız 80 bin rakamı gerçekçi kılmıyor. Arabanızı dinleyin, filtrenin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini anlayacaksınız.

"Ford"

Üretici, filtreleri değiştirmenizi önerir.Her 20 bin mil. Bu rakam gerçekliğe daha yakın. "Ford" yakıt filtresinin değiştirilmesi, programlanan her bakımda yapılmalıdır. "Mondeo" ve "Fusion" ile farklı durumlarda, 15 binden sonra değiştirilmeleri önerilir.

Sahipler 15 bin km'lik aralığı gözlemlemelerini tavsiye ediyor. Bu bizim şartlarımızdaki optimal periyodikliktir.Related news

 • Ekmeklerin bayatlayıp küflenmemesi nasıl sağlanır
 • Silikon Tabancasıyla Nasıl Kolye Yapılır
 • Nişastalı Çatlak Kurabiye Tarifi
 • PAZARA GİTTİM BİR TANE EVE GELDİM BİN TANE
 • Physalis - Bu nedir Physalis: Physalisten yetiştirilen sebzelerin ekimi, ekimi ve bakımı, çeşitleri ve pişirilmesi

 • Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 58

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği


  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 60

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 5

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 74

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 14

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 57

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 37

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 83

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 64

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 51

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 92

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 75

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 72

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 98

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 89

  Yakıt filtresinin arabada değiştirilmesi periyodikliği 32