Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları 2019

Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları 2019 Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

Akne ya da sivilce dermatolojikYüzde, akne, ellerde sivilce ya da siyah lekelerin ortaya çıkmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Böyle bir kusur, kural olarak, sebase bezlerde iltihaplanma süreçlerinin gelişmesi ve sebumun salgılanmasında bir artış sonucu ortaya çıkar. Bugün ilaçlar hakkında konuşacağız ve ayrıca sivilce ve sivilce için halk ilaçları yüzünü ele alacağız.

Sivilce türleri

 • Komedonlar beyaz sivilce. Gözlerde tıkanma gözenekleri veya kıl folikülleri ile septik bir tüp şeklinde ortaya çıkarlar. İki tür komedon var: açık ve kapalı. Bunlar, aknenin ilk aşamasının (hafif formu) belirtileridir. Oksijen etkisi altında açılan komedonun rengini değiştirir. Sonuç olarak, bir "siyah sivilce" oluşur. Kapalı bir komedo cildin altında küçük bir beyaz toptur.
 • Papulopustuliküler akne sonucu oluşurkomedonların iltihabı. Papüller mavimsi veya kırmızı sivilce. Onlara tıkladığınızda ağrı hissedersiniz ve iltihaplı komedon beyaz olur. Püstül, sivilce deliğinde püyün varlığıyla papülden farklıdır. Parmakla basıldığında, bu içerik cildin üst katmanlarından kopar ve yüzeye çıkar. Pappulopustular akne de "kırmızı sivilce" adını taşır.
 • Yüzün cildinin derin katmanlarında nodüler-kistik akne oluşur. Böyle bir hastalık birkaç yıldır gelişebilir. Nodüler-kistik akne sistemik tedavi gerektirir.
 • Yıldırım aknesi uzun süreli ilaç tedavisi gerektiren ciddi bir sorundur.

yüzünde sivilce ve sivilce için ilaçlar

Hastalığın şiddeti derecesi

İlk derece yüz cildinin belirli bölgelerinin iltihabı ile karakterizedir. Sonuç olarak, komedonlar vardır, bazen nadir papüller ve püstüller vardır.

İkinci aşamada, yüz derisinin neredeyse tamamı akne ile kaplıdır. Vücudunda komedon ve papulopustular sivilce vardır.

Hastalığın üçüncü aşaması enflamatuar sürecin gelişimi ile karakterizedir. Bu durumda, yüzdeki cildin kaşınması ve kızarıklığı oluşabilir.

Dördüncü aşamada, inflamatuar süreçDermisin en derin katmanlarına nüfuz eder. Sonuç olarak, küresel sivilce mavimsi veya kırmızı görünür. Böyle bir hastalık sistemik tedavi gerektirir.

Sivilce nedenleri

Yüzün cildi, endojen ve eksojen faktörlerin etkisine güçlü bir şekilde duyarlıdır. Akne görünümü çeşitli nedenlerle provoke edilebilir. En yaygın olanları düşünün:

 • Hormonal yetmezlikler. Ergenlikte, vücudun tüm sistemlerinde bir yeniden yapılanma var. Şu anda, sebum salgılanmasını teşvik ve akne görünümünü kışkırtan daha fazla hormonlar salınır.
 • Bağışıklığı azalttı.
 • Gün rejiminin ihlali ve yetersiz beslenme. Yağlı yiyeceklerin sık tüketilmesi, tatlı, gazlı içecekler vücudun zehirlenmesine yol açar. Sonuç olarak, sebum üretimi artar ve yüzünde sivilce görülür.
 • Endokrin sisteminin bozuklukları.
 • Sindirim sistemi hastalıkları.
 • Karaciğer bozuklukları.
 • Akne oluşumuna genetik yatkınlık.
 • Yüz cilt hijyeni kalitesizliği.
 • Stresler ve duygusal şoklar, vücutta akne görünümünde ortaya çıkan endokrin sistemin işleyişinde rahatsızlıklara neden olur.
 • İklim faktörleri.

kırmızı sivilce

Sivilce oluşumuna neden olan ürünler

Yüz cilt sağlığı yaşam tarzı ile yakından ilişkilidirkişi. Kötü beslenme genellikle sivilce ve sivilce gibi çeşitli dermatolojik hastalıkların sebebidir. Yani, akne görünümünü önlemek için diyetinizden hangi gıdalar dışlanmalıdır?

 • Alkol. Alkollü içecekler metabolizmayı olumsuz yönde etkiler. Sonuç olarak, sebum üretimi artar ve sivilceler ortaya çıkar.
 • Unlu ürünler ve tatlılar da dikkatle tüketilmelidir. Kalıcı akneden muzdarip insanlar, bu tür tatlılar diyetinden tamamen dışlamak için gereklidir.
 • Yağlı süt ürünleri. Tamamen bu yemekleri diyetten hariç tutamazsınız, sadece kullanımlarını sınırlandırmalısınız.
 • Yarı mamul ve fast food sadece midede değil, cilt için de tehlikelidir.
 • Çok yağlı ve baharatlı yemekler midede fermentasyonu ve cildin iltihaplanmasını tetikler.

Akne Tedavisi

Hastalığın tedavisinin ilk aşamalarındaEtkili sivilce ve sivilce için halk ilaçlarıdır. Bu süre zarfında, cildin düzgün bakımını sağlamak ve döküntüye neden olan faktörleri ortadan kaldırmak gereklidir.

Hastalığın üçüncü ve dördüncü aşamalarıciddi tedavi gerektirir. Akne nedenleri ve doğasına bağlı olarak, doktor antibiyotik, özel kozmetik ürünler, çeşitli maskeler, jeller ve kremler reçete edebilir.

İlaçların düzenli harici kullanımıGenel ilaç tedavisi ile kombine lokal etki, tedavinin başlamasından sadece birkaç ay sonra olumlu sonuçlar verir. Bununla birlikte, bu tür ilaçların (antibiyotikler, retinoidler) kullanımı sadece bir doktorun gözetimi altında olmalıdır.

Peki, akne tedavisi ilaçlarla nasıl tedavi edilir?

yüz cildi

ilaç

Akne için ilaç tedavisi, anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antiseptik ajanların kullanımını içeriyordu.

Anti-akne preparatlarının bir parçası olan temel maddeleri düşünelim:

 • Salisilik asit. Madde antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir, enflamatuar süreci hızla ortadan kaldırır. Buna ek olarak, cildi kurur ve sivilce sonrası akne (sivilcelerden sonra kalan lekeleri) iyileştirir.
 • Azelaik asit. Antiseptik özelliklere sahiptir, inflamasyonu hızla bloke eder. Cildin yüzeyindeki serbest yağ asitleri miktarını azaltır.
 • Retinoidler benzerlerindeA Vitamini Yapısı A. Bu tür preparatların dışarıdan uygulanması, kısa sürede akneden kurtulmayı sağlar. Retinoidler cilt hücrelerinin büyümesini ve olgunlaşmasını yavaşlatır, sebum miktarını azaltır.

Yüzünde sivilce ve sivilce için en popüler ve etkili antiseptik ilaçları düşünün.

Akne karşıtı antiseptik ilaçlar

 • "Streptosid". Antimikrobiyal ilaç akne ve döküntü dahil olmak üzere çeşitli cilt hastalıkları için reçete edilir.
 • Jel "Metrogil" sivilce için etkili bir tedavidir. İlaç bakterisidal bir etkiye sahiptir. Jel "Metrogil" ergenlerde sivilce ve pembe akne tedavisi için reçete edilir.
 • Jel "Effezel", komedonlar oluşum süreci (deri altı yağ aşırı üretimini engeller) askıya iltihabı azaltır, antimikrobiyal bir etkiye sahiptir.
 • Süspansiyon "Tsindol" - iltihap odaklarını ortadan kaldırır, cildi rahatlatır ve kurutur.
 • Akne Skinoren gelen krem ​​jeli. Komedon sayısını azaltır, inflamasyonu hafifletir ve antimikrobiyal etkiye sahiptir.
 • "Differin", anti-akne eylemi ile retinoid bir ilaçtır. İltihap odağını ortadan kaldırır, cildi kurutur.
 • Jel "Clenzite" üretim sürecini askıya alırDeri altı yağ ve sivilce oluşumunu engeller. Hastalığın hafif evrelerinde kullanılır, bazı durumlarda şiddetli akne formlarının karmaşık tedavisinin bir parçasıdır.

akne jel kremi

antibiyotikler

Harici kullanım için antibiyotikler, yüzdeki sivilce ve sivilce için etkili ilaçlardır. Dermiş hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan en popüler abiyotik ilaçları düşünün:

 • Akne ve sivilce Zinerit için merhem. Merhem aktif maddesi eritromisin'dir. Çinko asetat ile kombinasyon halinde, bu antibiyotik antibakteriyel ve anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir. Ayrıca, "Zinerit" sebumun salgılanmasını azaltır ve yeni enflamasyon odaklarının oluşumunu engeller.
 • "Dalatsin-T". İlacın aktif maddesi klindamisin'dir. "Dalatsin-T", inflamatuar akne, ülser, nodüler-kistik aknenin tedavisi için kullanılır.
 • Jel "Isotrexin" antibiyotik eritromisin içerirve retinoid izotretinoindir. Şiddetli sivilce formlarını tedavi etmek için kullanılır. Antibakteriyel etkiye sahiptir, inflamasyonu hafifletir, subkütanöz yağın sekresyonunu azaltır.
 • "Klenzit-Cı." İlacın aktif maddesi klindamisin'dir. Antibiyotik, aknenin oluşumuna neden olan bakterileri hızla yok eder.

sivilce için tedavi

Halk ilaçları yardımı ile sivilce nasıl tedavi edilir?

Alternatif tıp reçeteleri akne ılımlı formu ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. Akne karşı, soğuma ve infüzyonları, kompresleri ve merhemleri hazırlamak için çeşitli bitkiler kullanılabilir.

Anti-akne ajanlarının hazırlanmasında hangi bitkiler yer almalıdır?

 • Calendula antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Calendula dayanarak evde sivilce etkili maskeler yapmak.
 • Aloe çoğu zaman çok yönlü bir bitkidirCilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Çok sayıda yararlı vitamin içerir. Bu sayede aloe, yerel bağışıklığın gelişmesini teşvik eder ve komedonları ortadan kaldırır.
 • Saflık bakterisidal ve analjezik bir etkiye sahiptir, iltihabı giderir ve cildi rahatlatır.
 • Karahindiba - cildi yararlı maddelerle besler, iltihap önleyici etkiye sahiptir.
 • Papatya - insanlar için gerçek bir bulmakçeşitli dermatolojik hastalıklar muzdarip. Bitki cildi nazikçe etkiler, yatıştırır, iltihabı giderir ve döküntülerin hızlı şekilde yok edilmesini destekler.

 evde sivilce

Sineta dayalı halk tarifleri

Kırlangıçta sivilce ve sivilce için halk ilaçları hızla iltihap kurtulmak ve cilde sağlıklı bir görünüm verebilir.

Etkili bir anti-preparat hazırlanması içinet suyu 4 çorba kaşığı. l. otlar kırlangıçotu ve kaynar su (yarım litre) ile dökün. Karışımı 5 dakika pişirin ve birkaç saat boyunca kapağın altında bırakın. Her gün, bu araç ile sıkıştırır.

Calendula dayalı halk tarifleri

Calendula temelinde, evde sivilce için etkili ilaçlar yapabilirsiniz.

Tentür hazırlamak için, bitkinin çiçek salkımına (1 yk. L.), onlara kaynar su (yarım litre) ekleyin ve yarım saat boyunca ılık bir yerde bırakın. Günlük bu aracı losyon yap.

Ayrıca bir tentür yapabilirsinizanti-enflamatuar ve yatıştırıcı özelliklere sahip ve etkili bir şekilde akne ile baş edebilen calendula ve bal. Bunu yapmak için 1 çorba kaşığı alın. l. calendula tentürü (bağımsız olarak veya eczaneden satın alınabilir), 1 çay kaşığı. bal ve bir bardak su. Malzemeleri iyice karıştırın. Günlük sıkıştırır.

akne tedavisi nasıl

Sivilce maskeleri

Basit ürünler yardımıyla evde sivilce için etkili maskeler yapabilirsiniz. En popüler tarifleri düşünün:

 • Kefir maskesi. Yulaf ezmesi alın ve dikkatlice toz haline getirin. 1 çorba kaşığı. l. yulaf ezmesi ile kefir (1 bardak) karıştırın ve 1 damla limon yağı ekleyin. Karışımı yarım saat kadar problemli bölgelere uygulayın.
 • Soğan maskesi 1 soğan alın ve rendeleyin üzerine doğrayın. 1 çay kaşığı karıştırın. küçük bir kaşık şeker ile yulaf ezmesi. Daha sonra çamaşır sabunu ezin ve soğan şekeri karışımına ekleyin. Haftada bir kez, 15 dakika boyunca sorunlu bölgelere bir soğan maskesi uygulayın.
 • Bal maskesi etkili bir şekilde sivilce ile savaşır vehoş olmayan kaşıntılı cilt. Bunu yapmak için bal (2 çay kaşığı), taze sıkılmış limon suyu (birkaç damlacık) ve yumurta sarısına ihtiyacınız olacaktır. Karışımı 15 dakika süreyle sorunlu bölgelere uygulayın. Bu maske sadece aknenin çabucak yok edilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildi canlandırır ve canlandırır, rengini iyileştirir.

 evde sivilce maskeleri

Sorunlu cilt bakımı özellikleri

 • Sivilce sivilce ve akne kesinlikle yasaktır. Bu sadece cilt yaralanmalarına değil, aynı zamanda daha fazla iltihaplanmaya da yol açabilir.
 • Günde iki defadan fazla yıkamayız. Sebasöz bezler, dermiyi hasar ve kuruluktan koruyan sebum salgılar. Sık sık yıkama bu işlevlerin ihlaline yol açar. Bu yüzden bezler sivilce provoke daha fazla yağ üretmeye başlar.
 • Cildiniz akneye eğilimli ise, günün modunu ve beslenmesini normalleştirmeniz gerekir. Unlu mamüllerin yanı sıra tatlı ve yağlı gıdaların diyetinden de dışlanmalıdır.
 • Haftada bir kez soyulma tavsiye edilir. Bu, cildi temizlemeye ve ölü hücrelerden kurtulmaya yardımcı olur.
 • Hipotermiden kaçının.
 • Yağlı ciltler için özel kozmetikler kullanmalısınız.
 • Sık güneşe maruz kalmaktan kaçının.
Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları 2019

Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları 2019

Related news

 • Sonbahar tulumları kızlar için - kötü hava koşullarında güvenilir koruma
 • Rüya yorumu: neden bok hayal ediyorsun
 • Cevizli ay çöregi Tarifi
 • Saç tırmanırken ne yapmalı
 • Tank Kara Panter. Yeni nesil Güney Koreli muhtemel ana muharebe tankı

 • Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları


  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları

  Yüzünde ve ilaçlarda sivilce ve sivilce için halk ilaçları