Victor F. Bokov: şairin biyografisi 2019

Victor F. Bokov: şairin biyografisi 2019
23.09.2019

Victor F. Bokov: şairin biyografisi 23

Victor F. Bokov: şairin biyografisi

Şarkı dinlemeyen birini bulmak zorMamayev Kurgan, izinli giden bir denizci üzerinde Orenburg tüylü şal ... Hepsi ayetlerinde şair Victor F. yanları yetenekli, gerçekten Rus ruhu yazılır. 95 yılı boyunca çok şey yaşadı, ancak yerli halkı ve dili için ilgi ve sevgisini kaybetmedi.

Çocukluk yılları: kısa biyografi

Viktor Fyodorovich Bokov, 1914 yılındaMoskova bölgesindeki köylü ailesi. Çocukluğu Yazvitsa köyünde geçirildi (şimdi Sergiev Posad bölgesi). Burada Rus folklorine olan sevgi çocuğun ruhundan kaynaklanıyor.

Biyografisi güçlü olan Victor Fyodorovich Bokovhalk sanatıyla bağlantılı olarak, bütün çocukluğun balalaika ve akordeon üzerine neşeli bir oyun duyduğunu hatırladı, duygusal lirik şarkılar gerçek bir Rus dansı gördü. Şairin annesi yüksek bir soprano ile mükemmel bir sese sahipti. Ve konuşması, Fadeev ve Sholokhov gibi yazarların bile imgeselliği ve ifade gücü ile hayran kaldı. Bokov'un çocuklarının popüler konuşma konusundaki ilgisi, yaşam için korunan tutkulu bir tutkuya dönüştü.

"Rusya ve Rusya topraklarının şarkısını çok seviyorum.Artık sözcük yok! "diyen şair itiraf etti. Zaten bir yetişkin olarak, Orta Rusya'da birçok köy yaymakta ve mükemmel folklor malzemesi alacaktır. İşte bu yüzden Viktor Fedorovich'in tüm şiirleri, kelimenin tam anlamıyla yaşayan bir Rus kelimesi ile nüfuz etmiştir.

Victor Fyodorovich tarafında biyografi

formasyon

Gelecekteki şair ilk önce fabrika okulunda okudu 1Adım, o zaman - Zagorsk'un Yedi Yıllık Planında. 1931'de aynı yerde pedagojik teknik okulda kabul edildi. Bu andan itibaren Victor Bokov'un bir şair biyografisi başlar. yüksek öğrenimi sırasında gençler o Prishvin, A. Kozhevnikov buluştu gazetesi "İleri" ile edebi dernek katıldı. Çocuğa Moskova Edebiyat Enstitüsüne girmesini tavsiye ettiler. Ve Bokova sınıf arkadaşları (1934-1938) K. Simonov, O. Vysotskaya, M. Matusovskiy idi. Viktor Bokov'un biyografisinden anlaşıldığı gibi okulun sonunda okulun tüm birlik evinde danışmanlık yapıyordu.

Edebiyat etkinliğinin başlangıcı

Acemi şairin yayınladığı ilk şiirEkim 1930'da Vpered gazetesinde. Ve çalışmalarının beş yıl sonra düzenli olarak "Kolkhoznye çocuklar" ve "Dostça çocuklar" görünmeye başlamıştır. Buna ek olarak, Viktor Fedorovich folklor seferlerine katıldı, bunun sonucunda dergilerde okuyuculardan canlı bir yanıt uyandıran yayınlar çıktı. Genç adamın yaratıcılığı zaten takdir edilen edebiyat figürleri M. Bulgakov, A. Platonov, V. Kataev. Ayrıca adaylığını 1941'de Viktor Fyodorovich Bokov tarafından kabul edilen SSCB Yazarlar Birliği'nde desteklediler.

Kırklı yıllarda şairin biyografisi çok başarılı değildi.

Viktor Fedorovitch'in tarafının biyografisi

Savaş ve baskı

1942'de şair önden gitti. Ancak, L. Leonov'un ayrılık sözleri ("Çok verilmişsin") gerçekleşmedi. Sadece 4 aylık Viktor Fedkovych Bokov görev yaptı. Onun biyografisi Ağustos 1942'de aniden değişti. Şair daha sonra ünlü 58. maddede tutuklandı. Gelecek yıl Mart ayında Novosibirsk garnizonu mahkemesi, Sibev'de tuttuğu beş yıl boyunca "konuşmak" için Bokov'u kınadı. Ve 1947'den beri kendini serbest bırakan on yıl daha bağlantılarda asılı kaldı.

Yaratıcı miras

1950'lerde Viktor V. Bokov, biyografiMakalede verilen, edebi etkinliğe aktif olarak katılmaya başlar. İlk olarak, folklor topluluğunun bir sonucu olarak, "Rus chastushka" ortaya çıkar. Sonra, 1958'de, "Zastrugi" ve "Yar-Hop" şiirlerinin ilk koleksiyonları. sonraki yıllarda, aralarında birkaç şairin kitapları, gelir -. "Alevtina", "Üç ot", "Rusya'ya Bow", "gün sonra Günü", "Aşkım Rusya'yı" ve diğerlerini de sadece yayınlanan "Sibirya koltuk" yazdım 1990'larda, V. Zamyatin, A. Bobrov, "Shukshin Anavatanı Chastushkas" gibi kitapların önsözü, vb.

Sol Viktor Bokov, biyografiünlü kişiler arasında zengin tanıdıkları, Marina Tsvetaeva inanılmaz anıları olan - 1941 yılında, o Yelabuga kadar takip; Köy oğlunda orjinal şairin ilk görüldüğü M. Prishvin hakkında; 1953 yılında kitabın Yanukoviç yayınlanması için onun tüm vermek için bir istek ile Yazarlar Birliği çağırdı Boris Pasternak ait; A. Platonov hakkında - uzun yıllar sıcak dostluk ilişkileri ile ilişkiliydi. Farklı ulusların şairlerin eserlerinin İşleme - Victor F. tarafın meşgul oldu literatürde, bir başka alandır.

bokov viktor fyodorovich biyografi

Söz yazarı biyografisi

Ancak ülkemizin sakinlerinin çoğu VictorFedorovich L. Zykina'nın repertuarına aşinadır. Soloviev-Sed, Averkin, Ponomarenko ve diğer bestecilerle yapılan yaratıcı ittifakta yaklaşık 150 şarkı yazılmıştır. "Mamayev Kurgan" ve "Kar gri saçlar," Ben en çok kazanmıştır Orenburg şal" "belki de, öyle, ... Ama" ... furlough sürmek On ... tarlalara gidip 've' "" ... sen Ah, kar, kar zorenkoy "ve" arayacak şöhret.

Viktor Fidorovich'in kısa biyografisi

Şarkı 1958'de bir günde tam anlamıyla doğdu. Şair özellikle Orenburg bölgesine, yaratılan Rus halk korosunun repertuarını hazırlamak için davet edildi. Kenardaki gezilerin sonucunda, V. Bokov ve G. Ponomarenko birkaç şarkı yazdı. Ama şair her şeyin eksik olduğunu düşünüyordu. Ve gitmeden hemen önce, yerel bir dönüm noktası gördü - keçi aşağı doğru inanılmaz derecede hafif ve sıcak bir mendil. Viktor Fedorovich hemen annesine bir hediye ile bir parsel gönderdi ve mesajını bırakmadan kelimeleri yazdı. Aynı gün, prova sırasında, akordeon üzerinde müzik seçildi. Genel olarak, şairin torunu Viktor Bokov'un anılarına göre (biyografi ve yaratıcı miras bunu doğrular) her zaman ve her yerde yazdı. Yeni bir şey yazmadan bir gün yaşayamazdı.

Ve Viktor Fedorovich ateşli bir şekilde ditti yaptı ve onları binden az tanımadı. Ayrıca televizyon programı "Oyun, akordeon" yaratılmasının başlatıcısı olarak da adlandırılmaktadır.

Ödüller ve tanıma

Victor Bokov'un kısa biyografisine kadar yetenekli ve duygusal olduğunu anlamak için. Şair, 2009 yılında 95 yaşında öldü. vatan yararına ve o "Fazilet" de dahil olmak üzere yedi madalya, "Vatan için cesaret ve aşk için" madalya verildi insanlar için aktiviteler. Viktor Yanukoviç Yazarlar Birliği, Rus yazarların Prezidyumuna 'organizasyonu, Güvenlik, Savunma ve Kolluk Akademisi üyesi unvanını sahiptir. Sergiev Posad'ın onursal vatandaşıdır. Lomonosov, Tvardovsky, Fatyanov, Rozhdestvensky'nin ödülünü aldı.

Viktor Fedorovitch'in kısa biyografisi

Ancak, ana ödül - Devlet Ödülü - o yapmadıOnlar uzattı. Kökeni olsun - lapotniki'den, kamplardan dolayı olsun, her seferinde bir başkasına vermek için iyi bir sebep vardı. Bu utanç verici. Her ne kadar, belki de, şair için büyük bir saygı, sayısız hayranın sevgisi ve tanınmasıdır.

Victor F. Bokov: şairin biyografisi 2019

Victor F. Bokov: şairin biyografisi 2019

Related news

 • İlkokulda bir sonbahar festivali geçirmek ne kadar eğlenceli
 • Pancarlı Kuskus Salatası Tarifi
 • TİMSAH SIRTI ÖRGÜYLE BEBEKLERE BOT PATİK YAPIMI
 • Fındık Yağının Faydaları Zararları ve Kullanımı
 • Cilt Kanserinin Belirtisi Benler yazımızı okumak için tıklayınız

 • Victor F. Bokov: şairin biyografisi 5

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi


  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 3

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 40

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 18

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 76

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 63

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 15

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 6

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 68

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 16

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 37

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 52

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 44

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 75

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 59

  Victor F. Bokov: şairin biyografisi 27