Victor Erofeev: Kısa biyografi 2019

Victor Erofeev: Kısa biyografi 2019
01.04.2019

Victor Erofeev: Kısa biyografi 4

Victor Erofeev: Kısa biyografi

Victor Erofeev, modern bir Rus yazardır. Ayrıca bir televizyon sunucusu olarak bilinir. Bazen radyoda konuşur.

biyografi

viktor erofeev

Victor Vladimirovich Eylül 1947'de doğduMoskova'da. Ailesi yetkililere yakındı, çünkü babası (Vladimir İvanoviç) en yüksek diplomatik rütbeye sahipti ve bundan başka Stalin'in kişisel tercümanıydı.

Anne, Galina Nikolaevna, kocasıyla birlikte Moskova Yabancı Diller Enstitüsü'nden mezun olduve tercüman olarak çalıştı.

1955'ten 1959'a kadar babasıyla birlikte yaşıyordu, çünkü babası SSCB'nin elçiliği için bir danışman olarak oradaydı.

Mezun olduktan sonra Moskova Devlet Üniversitesi'ne girdi.filoloji fakültesi (Romano-Germanic bölümü). 1970 yılında başarı ile mezun oldu. Üç yıl sonra, bu amaç için Dünya Edebiyatı Enstitüsü'nü seçerek lisansüstü eğitim almaya gittim. 1975'te, daha sonra ABD'de "Dostoyevski ve Fransız Varoluşçuluğu" adlı kitap olarak yayınlanan doktora tezini zaten savundu.

kariyer

viktor erofeev yazarı

Yayınlanan Victor Erofeev 1967'de başladıyıl. Bunlar dergilerde yazılardı. Edebiyat Soruları dergisinde Marquis de Sade'nin yaratıcı çalışması üzerine bir deneme yayınladıktan sonra 1973'te ün kazandı.

1970'lerin sonundaedebi almanak "Metropol". Bu samizdat dergisi, bunun nedeni Yazarlar Birliği'nden kovuldu. Buna ek olarak, Vladimir İvanoviç'in diplomatik kariyeri biraz acı çekti.

Bu olay yazarın edebi kariyerini etkiledi, çünkü Viktor Erofeev anavatanında yayınlamayı durdurdu (yasak 1988'de kaldırıldı).

1989'da Sovyetler Birliği'nde ilk"Anna'nın Bedeni veya Rus Avant-garde'nin Sonu" adlı bir kitap. Aslında, bu bir hikâye, şişman bir kız hakkında konuşma, bazen kilo veren, kendini şair Akhmatova ile özdeşleştiren, sonra Anna Ioannovna ile birlikte.

Hikayeleri bir bütün olarak yayınlanan Victor ErofeevDünyanın farklı ülkelerindeki koleksiyonları, romanı "Russian Beauty" sayesinde büyük popülarite kazanmıştır. Bu 1990 yılında oldu. Kitap hemen popüler oldu, dünyanın yirmi diline çevrildi. Yazar, kitapta iki tamamen farklı evrenin - başarılı bir insanın dünyası ve güzel bir il dünyası - muhalefetini gösteriyor. Bu insanlarla tanışması gerekmiyordu, ama kader, mutluluk için umut vermeden hayatlarını birleştirdi.

Kitaba göre, bir film çekildi (senaryo yazarları Viktor Erofeev ve Cesare Ferrario), hem Rus aktörler hem de Batılı (İtalya) aktörler tarafından rol aldı.

Ayrıca, 1990 yılında Yerofeyev'in “Sovyet Edebiyatı Üzerine Bir Uyanma” başlıklı tartışmalı makalesi yayınlandı.

Victor Erofeev, kitap, kısa öykü ve deneme koleksiyonlarıSadece Rusya'da değil, aynı zamanda Avrupa ve Amerika ülkelerinde de büyük yayınlarda yayınlanan, yurtdışında çok fazla zaman harcayarak, edebiyat üzerine dersler düzenler.

Yazar bir süredir "Kültür" TV kanalında liderdi. "Apocrypha" adlı programı, çağdaş edebiyatın çeşitli konularını ve diğer kültür alanları ile etkileşimini kapsamıştır.

Radyoda program "Rus Soul Ansiklopedisi" nin ev sahibi oldu.

Yeni Rus Yazının Penguen Kitabının baş editörüdür.

aile

viktor erofeev kitapları

Victor Erofeev'in bir erkek kardeşi Andrei (1956 doğumlu) vardır. O, iyi bilinen bir sanat eleştirmeni, sanat sergilerinin küratörüdür.

Victor Erofeev üç kez evlendi. İlk eş Polka Veslava Skura'ydı. 1970'lerin başında evlenerek evlenmişlerdi. 1976'da bir Rus yazar ve Polonyalı tasarımcı oğlu Oleg'di. Şimdi başarılı bir yayınevi, aynı zamanda babasının kitaplarını yayınlamakla da ilgileniyor.

Resmi olarak yirmi dokuz yıl sonra boşanmadıEvlilik, Erofeev bir Ukraynalı fotoğrafçı, on sekiz yaşındaki Eugenia Durer ile yaşamaya başladı. 2005'te bir kızı vardı, Maya. Ancak, bir çocuğun doğumu ilişkilerini kaydetmedi. Evgenia, 2008 yılında sivil eşten ayrılmaya karar verdi.

Victor Erofeev, iki kez bir yazardır.resmi evlilik. Son eş, kırk yıldır ondan daha genç olan yazar Catherine'in hayranıydı. 2019'dan beri evlenmişler. Düğün, A. Tsekalo ve I. Urgant'ın sahip olduğu popüler restoran "The Garden" da kutlandı.

İlginç gerçekler

viktor erofeev hikayeleri

 1. Alfred Schnittke, Erofeev'in 1992'de ilk kez Amsterdam'da gösterilen "Idiot ile Yaşam" adlı hikayesine dayanan bir opera yazdı.
 2. 1992'de onlara edebi bir ödül aldı. Nabokov.
 3. Viktor Vladimirovich "Sonuncusu" na katıldıKahraman "2008 yılında. Ama adanın bile alamadı, çünkü rahat bir yattan atlamak ve kıyıya yüzmek gerekiyordu ve Nikita Dzhigurda onunla birlikte yapmayı reddetti.
Victor Erofeev: Kısa biyografi 2019

Victor Erofeev: Kısa biyografi 2019

Related news

 • Yarım-parmaklı-örgü-eldiven-modelleri
 • Çoraplar sandaletlerle mi birlikte
 • Bahar Candan son haliyle şaşırttı
 • Kiremitte Mantar Tarifi – Sebze Yemekleri
 • Füme tavuk göğsü ile Irina salatası için adım adım tarifi

 • Victor Erofeev: Kısa biyografi 23

  Victor Erofeev: Kısa biyografi


  Victor Erofeev: Kısa biyografi 100

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 40

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 46

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 57

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 94

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 82

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 12

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 70

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 10

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 28

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 33

  Victor Erofeev: Kısa biyografi 89