VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 2019

VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 2019
18.09.2019

VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 25

VAZ-2114 başlamıyor mu? VAZ-2114'ü (enjektör) çalıştırmayın

VAZ 2114 başlamaz Muhtemelen her sürüş görevlisi en az bir kezateşleme anahtarını çevirmek için yorucu ve gayretli girişimlerden sonra, motorun sadece çalıştırmayı reddettiği bir durum. Bu çok sık olur. Uzmanlar, normal bir başlangıç ​​işleminin, anahtarın 2-3 denemesinden sonra gerçekleştiğini söylüyor. Bununla birlikte, araç 10. denemede bile "yaşam belirtileri" sunmuyorsa, bu ciddi bir sorun olduğunu gösterebilir. Bu makalede, makinenin hangi sebeplerden dolayı çalışamayacağı (VAZ-2114 enjektör / karbüratör) ve bu sorunu en kısa sürede nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz.

Pil ile ilgili sorunlar

Çoğu zaman, fakir teşekkül etmenin başlıca nedeniEv içi (ve sadece) araç boşalmış bir aküdür. Anahtarı döndürdükten sonra kontak oluşmazsa, büyük olasılıkla batarya içinde araç-içi güç kaynağı kesilir. Çözüm basittir - sadece terminalleri kontrol edin ve gerekirse pili şarj edin (gösterge ışığı yeşil olmalıdır). Bu arada, yaklaşık ölü pil de vericide "ölü" durumunu belirtir (zaman VAZ-2114 hiç başlamaz).arabayı çalıştırma VAZ 2114 Arabayı çalıştırmaya çalıştıktan sonra marş motorunun nasıl döndüğünü duymadınız ve panel tahtasında aynı zamanda ampuller yanıyordu, açıkça bunun sebebi boşalmış bir pil olacaktı.

220 V'luk bir ağın yokluğunda pili nasıl şarj edebilirim?

Yakınınızda bir şarj cihazınız yoksa veya uygun bir priziniz yoksa, aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi arabayı "itici" kullanarak başlatmaya veya başka bir otomobilden yakmaya çalışın.VAZ 2114 enjektörünü çalıştırma

Aşırı durumlarda, motoru başlatma koluyla çalıştırmayı deneyin. Bununla birlikte, en uygun seçenek pili şarj etmektir.

Marş kötü döndürür, pil boşalır. Ne yapayım?

Bu durumda motoru kaydırmayı deneyinçalıştırın 10 saniye ve 5-6 dakika ara verin. Bu süreden sonra, pil hafifçe toparlanacak ve motora küçük miktarda yağlayıcı verilecek. Kısa bir aradan sonra, aracı tekrar çalıştırmayı deneyin. Motor çalıştığı zaman, şarj akımını ve içten yanmalı motorun "kütlesini" kontrol etmeyi unutmayın.

VAZ-2114 iyi bir marş ile başlamıyorsa ne yapmalıyım?

Bu durumda, problemi çözmenin yolu motor sıcaklığına, yani nasıl başlattığınıza bağlıdır - "soğuk" veya "sıcak".

Pil hakkında hiçbir şikayetimiz olmadığı için(marş dönüyor, bu da sistemde bir akım olduğu anlamına geliyor), o zaman motorun kendisinin nedenini aramamız gerekiyor. Bildiğimiz gibi, ICE dört tur ve krank milinin iki turundan oluşan bir çalışma döngüsü içerir - önce bir hava-yakıt karışımı enjekte edilir, daha sonra sıkıştırma, ateşleme, çalışma stroku ve egzoz gazlarının egzozu.

VAZ 2114 kötü başladı

Mantıksal olarak, CCM çalışıyorsa ve motor çalışmıyorsaClinit - demir ile ilgili hiçbir sorunumuz yok. Buna göre 2 nokta vardır - yakıt karışımı ve ateşlemesi. Bu sistemlerde kullanılan ana elemanlar karbüratör ve mumlardır. Onları düşüneceğiz.

Soğuk bir motor çalıştırırsan,gaz pedalına hafifçe basarken, emişi çekin ve kontak anahtarını çevirin. Çoğu zaman, bu eylemler araç sahiplerinin soğuk bir motoru kolayca çalıştırmasına yardımcı olur. Makine hala başlamadıysa, o zaman kontakta bir sorun var demektir. Sonra mumlardaki sebebi ararız, yani kıvılcım varlığını kontrol ederiz. Bunu yapmak için 1 parçayı çıkarın, motora takın ve marş motorunu döndürün.

VAZ-2114 neden kötü başladı? Bir kıvılcım yokluğunun sebepleri birkaç olabilir:

 • temas çiftinin boşluğunun ihlali;
 • ateşleme bobini kondansatörünün veya bobininin arızalanması;
 • tramblerın kesilmesi.

Ama VAZ-2114 başlamazsa ne yapmalıyız?normal kıvılcım ile? Bu durumda, benzinin akışını karbüratöre kontrol etmeniz gerekir. Bunu nasıl yapmalı? Bunu yapmak için, doldurma deliğinin bulunduğu yerde karbüratörün üzerine bir anahtarla dokunmamaya çalışın. Gerçek şu ki, yakıt sistemindeki VAZ iğnenin kendisiyle sıkışabilir. Öyleyse, karbüratör anahtarına dokunmak sorunu kendi başlarına çözecektir. Ancak, her zaman "soğukta" motora kötü bir başlangıç ​​yapabilecek iğne değildir.

Benzinin yokluğunda benzin pompasını da kontrol etmelidir. Aşırı durumlarda, karbüratörün veya yakıt enjektörlerinin temizlenmesi gerekir (eğer bir enjektör motoru ise).

Soğutulan motoru çalıştırdıktan sonra,sıcak başlıyor. Genel olarak, “sıcakta” ​​araçların tutuşması ile ilgili sorunlar, motorlu araçlarda çok nadiren ortaya çıkmaktadır, çünkü bunun için nesnel bir neden yoktur. Ve eğer VAZ-2114 "sıcakta" başlamazsa, büyük ihtimalle, motorun silindirlerine çok fazla yakıt girmiştir. Bu sorunu çözmek için, tüm mumları çıkarmanız, motoru kaydırmanız veya aracın 20-25 dakika beklemesi gerekir.


Ya araba hızını tutmazsa?

VAZ-2114 başlar ve durursa, o değildevrimleri "soğukta" tutar, sonra bunun nedeni tam olarak batarya olmayacaktır. Pratikte görüldüğü gibi, hatalı bir mum nedeniyle başlatmadaki eksi sıcaklığa giden motor devri kaybedilir.

Bu durumda nasıl davranılır? İlk önce ilk mumyu çıkarmanız ve dış durumunu incelemeniz gerekir. Depozito varsa, bu tür bir parça sadece tam değiştirmeye tabidir. On dördüncü “Lada” daki yeni mumlardan oluşan bir dizi, nispeten ucuzdur (400 rubleye kadar) ve bu tür yedek parçaları herhangi bir mağazada veya pazarda satın alabilirsiniz.VAZ 2114 başlar ve tezgahları

Enjektör motorları ile durum daha karmaşıktır. Burada bazen enjektörler, sigortalar ve kontrol ünitesi de dahil olmak üzere tüm yakıt sistemini sıralamanız gerekir. Ve genellikle mumun donması ve böyle bir durumda motoru çalıştırmak için normal bir kıvılcım üretmemesi sıklıkla olur.

Sonuç

Bu yüzden, VAZ-2114'ün neden başlamayacağını öğrendikmotor soğuk veya sıcak olduğunda. Gördüğünüz gibi, bu sorunu çözmek için, bir römorkör çekmek ve SRT'ye araba çekmek gerekli değildir - her zamanki ev koşullarında, özel ekipman olmadan tüm problemleri çözmek mümkündür.

VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 2019

VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 2019

Related news

 • ZEBRA PASTA
 • Sinema destansı Kurtuluş: aktörler, komplo
 • FINDIK SEPETİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIM AŞAMALARI
 • Tığ İşi Dantel Desenli Bayan Yelek Örneği Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Hamilelikte süt tüketimi, preeklampsi riskini 5 kat azaltıyor

 • VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 87

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın


  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 44

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 10

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 51

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 75

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 9

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 47

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 90

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 44

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 50

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 29

  VAZ-2114 başlamıyor mu VAZ-2114ü (enjektör) çalıştırmayın 1