V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 2019

V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 2019
19.08.2019

V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 51

V. Khabarov "Mila portresi" ile resim. bileşim

Yazıda, dünyaca ünlü ressam Valentin Khabarov'un "Portresi" portresi tarafından resmin gözden geçirilmesini görebilirsiniz. Kompozisyon keyfi bir biçimde yazılmıştır.

sevimli bir kompozisyon portresi

Sanatçının kısa özgeçmişi

Valentin Iosifovich Khabarov, 1944'te doğdu. Onun yetenekleri gençliğinde kendini gösterdi. Gelecek vaat eden bir sanatçının çalışması üzerine, öğretmenlerin ilgisi hala okuldaydı. Bu sadece onun harika yaratıcı yolunun başlangıcıydı. Sonra genç Khabarov Ryazan Sanat Koleji'nde okudu. 1967'de yüksek öğretim kurumundan, yani V.I. Surikov. Sonun sonunda, Sanat Akademisinde çok başarılı bir staj geçti.

Portreler konusunda uzmanlaşmıştır. "Mila portresi" yazdıktan sonra en büyük popülerlik ve şöhret ona geldi. Sanatçının hayatındaki en zor ve verimli sahne, kendi memleketi Michurinsk'teki Ilyinsky kilisesinin ikonlarının yazılmasıydı. İsmi Sovyet sonrası alanın dışında bilinir. Bu sanatçının eserleri büyük başarı ile Fransa, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde sergilendi. Konuya geri dönelim. Bu yüzden dikkatiniz V. Khabarov'un "Miladinin Portresi" adlı resimdeki bir deneme ile temsil edilir.

kompozisyon açıklaması portre mila

Resmin ayrıntılı açıklaması

Oturan bir kızın görüntüsü ile resmin kendisisanatçı tarafından sıcaklık ve sevgi ile yazılmış sandalye. Kızın figürü işin merkezinde yer alıyor. Hafif yumuşak akış, çocuğun vücudunu, dökülen saçı saçlarını sarar. Kızın yüzü aynı anda konsantre ve aynı zamanda rahat görünüyor, kitap okumak onun benzeri görülmemiş bir zevk veriyor. Bu, resmin detayıyla gösterilir - zemine atılan patenler. Mila'nın pistten yeni geldiğini ve edebi eseri okumaya hevesle devam ettiğini varsayabilirsiniz. Kızın yüzünün ifadesine göre, okuduğu kitabın gerçekten bilişsel ve ilginç olduğu sonucuna varabiliriz. Çocuğun pozisyonu bunun kanıtıdır. Kızın kitabı okurken, bacaklarını sandalyeye kaldırmadan, ayakkabılarını çıkarmadan okuduğunu unutmayın.

Büyük kolaylık ile bulunur, açıktır kio iyi ve rahat. Kızın, sandalyede harika bir saat geçirdiği, tatlı bir hayali dünyaya daldığı, edebi bir çalışmaya boyun eğdiği sonucuna varılabilir. Kitabın ne kadar ilginç ve etkileyici olduğunu tahmin edebiliriz. Mila'nın spor formu bize bazı gerçekleri anlatabilir: o hala yaşça bir kız öğrenci, spor yapmayı ve okumayı sever. Sanatçı resme biraz daha açık bir renk kattı, bu an savunmasızlığı ve böylesine tatlı çocuksu kendiliğindenliği vurguladı. Kız okumasını bozar. Hemen ilginç bir kitap okumaya başlamak istiyorum. "Mila'nın Portresi" nin 7. sınıfındaki kompozisyon çok heyecan verici olabilir. Sadece resmi detaylı olarak incelemek ve sebep olduğu duyguları dinlemek gerekir.

kompozisyon 7 sınıf portre mila

Bu kız kim?

Mila portresi. Bu konudaki yazı, şu soruya değiniyor: bu kız kim? Bu resimdeki çocuk gerçek bir karakterdi, ama onun hakkında çok az şey biliniyordu. Kahramanın adı Mila Holdevich. Kız on iki yaşında resmedilmiştir, geçen yüzyılın 70'lerinde o kadardı. Çocuğun çeşitli görüş ve hobileri vardı, bu Mila'nın kıyafetlerinden yargılanabilir. Sporu ve elbette mükemmel patenleri sever, ama aynı zamanda meraklı ve zeki okumaya da bayılır.

Yüzüne bak: seçkin entelektüel yeteneklerinden bahseden doğru özellikler, yüksek aristokratik alın. Kitabın son sayfalarını okuduğu coşkuyla, hikâye ya bir hikâye - önemli değil, ama kefaret yakındır, Mila, etrafındaki dünyanın o an için varlığını bıraktığını okumaktan çok isteklidir. "Portrait of Mila" kompozisyonu, okuldaki çocuklar için resimdeki kızla aynı yaşta hesaplanır. Sanatçı, fantazileri uçurmak için haklarını bırakıyor. Örneğin, pistten gelip ona ilginç bir kitap okumak için oturdu mu, yoksa tersine, o paten de dahil olmak üzere her şeyi unuttuğunu okuyarak çok uzaklara taşındı. Bu size bağlı.

Resimdeki renk gamı

Sanatçı onun içinde hangi renkleri kullandı?resmi? Bir mavi ve bej - Temelde iki renk kurşun. Bunlardan ilk kadın kahramanın giysiler içinde hüküm sürer. koyu renkle çevrelenmiş sanki döndü beyaz duvarlar, bej zemin ve küçük bir ışık sarışın kız. Bu daha da kırılgan ve güvensiz hale getirir.

7. sınıf resmi portre kompozisyonu

1970'lerin çocukları

Mila portresinin kompozisyon-açıklama çoközlü. Ama öte yandan, bu portreye günümüzün filistininin gözlerinden bakarsanız, o çağın insanlarında içsel olan değer sistemini hissedebilirsiniz. Örneğin, zamanında teslim edilmesi gereken, günümüzde hayal edilmesi zor olan kütüphanelerde alınan kitaplar. Ya da paten ... Ne yazık ki, bugün çocuklar üzerinde kayma olasılığı daha azdır, daha az erişilebilir hale gelmiştir. Genç nesil daha fazla saat bilgisayarda harcıyor. Ama zaman durmuyor, her dönemin kendine has özellikleri var, iyi mi değil mi olduğuna karar vermeyeceğiz ... Teknik ilerleme beceri ve beceri gerektirir. “Mila'nın Portresi” nin kompozisyonu-tanımı, tarihi ve insani değerleri ile bütün bir dönemi yansıtıyor.

tepelerin bir portre resimdeki kompozisyonu

sonuçlar

Sonuç olarak, "Mila portresi" üzerine yazılarOkuyucuya, resmi çok daha dikkatli bir şekilde ele almayı ve yüzeyin üzerinde yatan şeyleri yakalamaya çalışmamayı, ancak onun özünü anlamaya çalışmamızı rica ediyorum. Bu portre sadece bir anı gösterir ve tüm bir dönemi anlatabilir. Sadece resmin özüne bakmalı, tüm detayları görebilmeliyiz. Kompozisyon için sadece kullanım nesnelerini ayırt etmek değil, aynı zamanda bir şeyleri hissetmek de önemlidir. Böyle bir resim sizi mutlaka dikkatli ve gözlemci olmaya zorlar. 7. sınıftaki "Portre Portre" tablosunun kompozisyonu yazılmıştır çünkü bu yaştaki çocuklar resimdeki kız ile aynı yaştadır, özellikle ilginç ve büyüleyici.

V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 2019

V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 2019

Related news

 • Lokmalık İrmik Tatlısı Tarifi
 • Petito Kurabiye Videosu
 • Keloğlan çocuklar ülkesinde
 • Suudi Arabistan Konsolosluğu Önünde İdam Protestosu
 • C Harfi ile Başlayan Deyimler ve Anlamları

 • V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 94

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim


  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 24

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 28

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 29

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 29

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 58

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 54

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 83

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 72

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 44

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 88

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 32

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 72

  V. Khabarov Mila portresi ile resim. bileşim 71