Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler 2019

Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler 2019
Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler

Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın ön koşulu toksinlerden vücudu arındırmaktır.Bununda gayet doğal yolları vardır.Yediğimiz yiyeceklere dikkat ederek vücudumuzdaki toksinleri dışarı atıp daha sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz. Çünkü vücuttaki toksinler sindirim problemi,baş ağrısı ve yorgunluk gibi rahatsızlıklara neden olurlar.Vücuttan toksinleri atmak için bazı yiyecekleri beslenme listenize mutlaka eklemelisiniz.İşte vücudu toksinlerden temizleyen o yiyecekler.

Su : Suyun yaşamımızdaki vazgeçilmezliğini söylememize gerek yok.Su her derde devadır.En doğal toksin atıcıların başında su gelir.Bol bol tüketmeyi unutmayın.

su-icen-kadin

Yeşil yapraklı sebzeler ve ıspanak : toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olan yeşil yapraklı sebzeler bunu içerdiği beta koroten sayesinde gerçekleştirir.Yeşil yapraklı sebzelerden özellikle ıspanak içeriğinde bulundurduğu magnezyum sayesinde mükemmel bir toksin temizleyicisidir.

Yeşil çay: Yeşil çayın rahatlatıcı özelliği herkes tarafından bilinir.Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayan yeşil çay aynı zamanda kalp dostu olarakta bilinmektedir.Sindirime yardımcı olarak fazla toksinleri dışarı atar.

Somon balığı : Somon özellikle karaciğeri koruyan özellikleri ile bilinir.İçeriğindeki omega sayesinde karaciğeri ve kalbi korur.Mükemmel bir toksin temizleyicisidir.

Ceviz: Karaciğeri koruyan bir başka yiyecekte cevizdir.Cevizde somonda olduğu gibi omega 3 bulunur.Toksinleri vücuttan atmaya çok yardımcı olur.

Brokoli : Genelde tatsız olarak bilinen brokolinin vücuda çok fazla yararları vardır.Vücuttan toksinlerin kolay bir şekilde atılmasına yardımcı olur.Aynı zamanda çağın vebası kanser üzerinde olumlu etkileri vardır.Kanser görülme riskini azaltır.

Greyfurt portakal ve  limon : Özellikle c vitamini açısından zengin olan yiyecekler toksin atımında oldukça başarılıdırlar.Bağırsak ve mide üzerinde olumlu etkilere sahip olan bu meyveler vücuttan toksinlerin atılmasında iyi çalışırlar.Karaciğer üzerinde olumlu etkilere sahip olan bu yiyecekler soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar içinde birebirdir.

toksin3

Muz: Lifli meyvelerden olan muzda önemli bir toksin temizleyici olarak karşımıza çıkıyor.Vücuttaki toksin üretimini yarı yarıya düşürür.

Enginar: Karaciğer üzerinde olumlu etkileri olan enginar yüksek kolestrol içinde birebirdir.Kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

Havuç,pancar ,lahana :Havuç ve pancar güçlü şekilde C vitamini içerirler .C vitamininde güçlü bir toksin temizleyici olduğunu söylemiştik.Özellikle Brüksel lahanası da güçlü bir toksin temizleyicisidir.

Elma : Bol lif içeren meyvelerin başında gelen elma vücudu toksinlerden temizler ayrıca sindirim sistemininde düzenli çalışmasına yardımcı olur.

toksin_atan_icecekler

Tahıllardan Yulaf: Yulafın bilinen en önemli özelliğinden biri bağırsak sistemini düzenlemesidir.Böylece toksin atımında da büyük yardımcı olur.Özellikle tahıllardan yulafı beslenmenize mutlaka dahil edin.

Domates: Toksinlerden arındıran yiyeceklerden biride kuşkusuz domatestir.Bol miktarda A vitaminine sahip olan domates aynı zamanda likopen ve potasyum içerir.Organik domatesleri tüketmeye özen göstermelisiniz.Domates hızlı ve etkili şekilde toksinleri vücuttan atar ve iltihap oluşmasını da engeller.

Avokado : Avokadoda karaciğer dostu olarak bilinir.Karaciğerde biriken toksinleri dışarı atmada oldukça başarılıdır.

Kuru erik ve nar: Bağırsak sistemini rahatlatan kuru erik hızlı bir toksin temizleyicisi olarak karşımıza çıkar.Narın ise damarları koruma özelliği vardır.Kan basıncının dengede kalmasını sağlayan nar güçlü bir toksin temizleyicisidir.


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler 2019

Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler 2019
Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler


Vücuttan Toksinleri Atan Yiyecekler