UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 2019

UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 2019
18.08.2019

UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 41

UAZ "Kozel": bir off-road otomobilin açıklaması

UAZ "Kozel" - efsanevi Sovyet SUVÜretim. 2003 yılına kadar Ulyanovsk Otomobil Fabrikasında üretildi. 1970'lerde, Sovyet Ordusunun komutanlarının ana makinesi haline gelmesi yaygınlaştı. 80'li yılların ortalarında, yerel pazara yönelik güncellenmiş modellerin piyasaya sürülmesi başladı. UAZ neden "keçi" denir? Sorun, yeni başlayanlar için sürücüler için güncel. Arazi aracının takma adı, kısa bir tabana sahip olan ve engebeli arazinin üzerinde "zıplama" yapan GAZ-A modelinden aktarıldı.

uzaz keçi

öykü

UAZ "Kozel" aslında için geliştirildimalların ve insanların taşınmasının yanı sıra küçük römorkların çekilmesi. Aracın her türlü yoldan geçebileceği varsayılmıştır. Kalkınma 50'li yılların başlarında başladı. 1965'te otomobillerle ilgili her dergide yer alan ilk UAZ “Kozel”, 1958'de çıktı. Bir prototipti ve UAZ-460 ismini taşıdı. Amerikan SUV'lerine benziyordu. Kale, faydacılık UAZ "Kozel" in övünebileceği başlıca özellikler. Tuning daha sonra popüler bir fenomen haline geldi, ama Sovyet SUV bunun için iyi gitti. Aracın önemli bir dezavantajı rahatsızlık vericiydi.

Yollarda görünüm

İlk UAZ "Kozel" 15 Aralık'ta montaj hattından çıktı1972. SUV'ler GAZ-69'u parçalamak için tasarlandı. Modüler baz farklı güvenilirlik süre için bilinen mekanik kullanılır. Başlangıçta, otomobil 469 endeksi altında üretildi. 1985 yılına kadar devam etti, ardından sayı 3151 olarak değiştirildi.

vaha keçi resimleri

1974'te araba, testlere tabi tutuldu ve bu sırada Everest Dağı'na 4,2 kilometre yüksekliğe tırmanabiliyordu.

2003 yılında UAZ üretimi durduruldu.

Üretimin yeniden başlaması

2019 yılının başında, Ulyanovsk Otomobil Fabrikasıbitki tekrar UAZ-469 üretmeye başlayacağını söyledi. Ancak partinin sınırlı kalması bekleniyordu. SUV'un tasarımı değiştirildi, bu da sürüş esnasında rahatlığı önemli ölçüde artırdı. Model bir yaylı ön süspansiyon, disk frenler ve ayrıca hidrolik direksiyon aldı. Özgün tasarımı takip ettikleri çözümler yayınlandı.

Üretim gelecek yıl ocak ayına kadar devam ettiyıl. Bu dönemde yaklaşık beş bin SUV üretildi. Fabrika, UAZ-469 yerine "Avcı Klasik" i üretmek için selefinden çok daha fazla karar verdi.

dizayn

Vücut açık yapıldı, çıkarılabilirtente. 4 kapı var. Bagajın yüklenmesi için beşinci kapı olarak adlandırılabilecek bir arka tahta vardır. Arkada yolcu için iki katlanır koltuk var. Toplamda, SUV 7 yolcu taşıyabilir. Kanopiyi takmak için kemerler kaldırılabilir. SUV'un taşınmasını kolaylaştırmak için ön cam katlanabilir. Vücut bir spar şeklinde güvenilir ve sağlam bir çerçeve üzerine monte edilmiştir.

 oas keçi tuning

Arabadaki motor 4 silindir kullanır2.5 litre UMZ-451MI. Güç 75 bg'dir. Yakıt ikmali için benzin A76 veya A72 kullanılır. Temel, bir diskte kuru bir kavramadır. Yüklü 4 vitesli şanzıman. Yakıt için otuz dokuz litrelik iki tank kullanılır. 100 kilometre yolda 16 litre benzin kullanılır (90 km / s hız).

Otomobil, 7 yolcu ve 100 kilogram bagaj veya 2 ve 600 kilogramlık bagaj taşıyabilir. 850 kilogram ağırlığında bir römork çekebilir.

1985 yılında, SUV modernize edildi veBaşlıkta yeni bir önek aldı. Şimdi debriyajın bir hidrolik sürücüsü vardı. Daha yoğun rulmanlı kardan milleri kuruldu. Farlar da yenilendi. Birçok araba meraklıları için kullanışlıdır elektrikli sürücü ile cam yıkayıcı oldu. Fren ve debriyaj pedalları asıldı, önde gelen köprüler çekildi, fren sistemi geliştirildi. Sürücü ve yolcuların konforu için, ısıtma daha da geliştirildi, bu da daha güvenilir hale geldi. Modernleştirilmiş modelin ana avantajı, şu anda 80 beygir gücüne sahip olan motordu. Bir off-road otomobilin maksimum hızı - 120 km / s de arttı.

İlginç gerçekler

Rusya'da çarpıcı bir açıklığa ve popülerliğe ek olarak, UAZ "Kozel" ilginç gerçeklerle övünebilir.

1978 yılında, yeni bir Sovyet SUV, İtalya'da gerçekleşen bir otokrosta katıldı. Turnuvada Silver Jack ödülü aldığı ilk sırada yer alarak en iyisi oldu.

2019 yılının başında UAZ-469 yeni bir sistem kurdu.dünya rekoru. Araçta toplam ağırlığı 1900 kilogram olan 32 kişi ağırlandı. Bu kargo ile SUV, 10 metre sürdü ve dünyadaki en yetkin hale geldi.

İnsanlarda UAZ genellikle "Keçi" ve "Bobikom" olarak adlandırılır.

neden bir keçi denir

1965'te, UAZ-469'ın sergilenen yeni modelinde, resmi modelin 1972'de yayınlanmasına rağmen ortaya çıkmıştır.

UAZ arabası, daha küçük kopyalarına sahip olmasını sağlıyor. Model SUV'ler 80'lerde satıldı.

akort

"Keçi" nin modernizasyonu şu andaprofesyoneller ve amatörler. En yaygın olan tekerleklerin ayarlanmasıdır. SUV'lerin sahipleri daha iyi bir açıklığa ulaşmak için geniş bir lastik takarlar. Hatta bazıları tırtılları bağlamayı başararak arabayı bir tanka dönüştürüyor. Birçok avcı UAZ'ı tercih ediyor. Buna ek olarak, birçoğu, doğrudan taşımadan ateş etmek ve kamuflaj renginde araba boyamak için çatıyı temizler. Üstatlar, "Keçi" yi iyi bir spor araca çevirebiliyor, tamamen vücudu yeniden üretebiliyorlar.

UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 2019

UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 2019

Related news

 • Birçok çocuk sahibi aileler için fayda. RF mevzuatı çerçevesinde sorunun çözümü
 • Araba Koltuklarını Temizlemenin Yolları
 • Kalıpta Sade Kek Videosu
 • Karlov suikastının faili Altıntaşın FETÖ içindeki ağabeyi gözaltına alındı
 • Cem Yılmaz Valiye hakaretten beraat etti

 • UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 15

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması


  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 36

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 73

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 92

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 32

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 68

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 23

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 46

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 81

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 84

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 11

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 79

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 62

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 92

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 6

  UAZ Kozel: bir off-road otomobilin açıklaması 44