Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 14 04.03.2019, 02:15

Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyer'ından Ruslan'a

uçak şasisiİlkuçaklar, havacılık teknolojisinin sürekli iyileştirilmesi devam ediyor. Her bir uçağın ayrılmaz bir parçası, inişten önce kalkış veya frenlemeden önce dağılmak amacıyla yere (veya suya) taşımak için kullanılan cihazlardır.

Nasıl izlemek büyüleyici bir manzara.pist ayrılmasından sonra çok sayıda eleman oluşan görünüşüdür düzlemi karmaşık bir mekanik sistem (şasi) kolayca kompakt şekli elde katlanmış ve gövde veya kanat kapaklar altında saklanır.

Uçağın klasik "kara" şasisiPnömatik olarak da bilinen iki temel unsurdan - raflar ve tekerleklerden. Kar kapağı veya su üzerinde çalışma imkânı yaratılması gereken durumlarda, bazı havaaracı modelleri, kayak veya yüzme tekniği gibi iniş yüzeyi ile temas halinde değiştirilebilir elemanların montajını sağlar.

uçak iniş takımı

Yirminci yüzyılın otuzlu yaşlarına kadar dünyadaUçak yapısına, uçak iniş takımı demontajı hakimdi. Hiç kuşkusuz daha güvenilirdi, fakat aerodinamik direnç yarattı, bu da ek çerçeveler ve ana raf profilinin hassaslaştırılması gibi çeşitli mühendislik hilelerine ihtiyaç duydu. Zamanla, "küçük" uçak olarak adlandırılan bazı tür uçaklar bu güne kadar kullansalar da, bu tasarı büyük oranda terk edildi. Buna bir örnek, tasarımının 1949'dan beri değiştirilmemiş olan "göksel karaciğer" An-2'sidir.

Savaş uçaklarının geliştirilmesi gerekiyorhız artışı. Önceden amortisörlerle donatılmış raflar daha da karmaşık hale geldi ve uçakta veya gövdede tekerlekleri toplayan mekanizma, mühendisler için karmaşık teknik problemler verdi, ancak sonuç buna değdi. IL-16 uçaklarının şasileri devrim niteliğinde bir çözüm haline geldi; ilk kez, gönüllü pilotlarımızın savaşan İspanya gökyüzünde zafer kazanma fırsatı veren kitlesel bir savaş uçağı üzerinde temizlendi.

Çeşitliliği, hangi öğeTasarım, uçağın şasiyle karşılaştırılabilir. Modern uçak yapımında en çok kullanılan plan üçlüdür. İki ana raf ve bir yardımcı içerir (çoğunlukla burun, uçağın ağırlığının% 9'unu varsayar). Bununla birlikte, yarım asır önce ek bir destek çoğunlukla kuyruk üzerine kuruldu.

şasi tasarımıBazı uçak tasarımlarıana üç sütun da güvence altındadır. Başarısız iniş halinde yükü üstlendi (örneğin IL-62). İki ana desteğin kalkış ağırlığında artış yeterli olmadı. AN-124 Ruslan'daki pnömatik sayısı 24'e ulaştı. Boeing-747 uçak çok raflı bir tasarıma göre tasarlandı.

İniş her şeyin en önemli anıdır.Her pilot bunu biliyor. Bu nedenle, hem tasarım güvenilirliği hem de şasi rafları imalinde kullanılan malzemeler, gereksinimler çok yüksek. Uygulandığı dayanıklı hassas alaşımlar, birden fazla rezerve sahip yüklere dayanma yeteneği sağlar. Kalkış sayısının daima iniş sayısıyla aynı olmasını sağlamak için, raf üretimi için yedekleme, acil durum sistemleri de bulunmaktadır. Durumda olsun.Related news

 • Tam buğday ekmeğinin faydaları nelerdir
 • Tohum 1 – Tohum 2 iPad Uygulamaları
 • Putin: Dedem, Lenin’in aşçısı olarak çalışmıştı
 • Pırasalı Kiş
 • Chia Tohumuyla Hazırlanmış Birbirinden Sağlıklı 6 Tarif
 • 2017 Bayan Plaj Modası

 • Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 60

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana


  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 15

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 81

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 55

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 61

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 26

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 83

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 82

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 32

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 58

  Uçağın şasesi: Wright kardeşlerin Flyerından Ruslana 93