Trombositler - norm ve sapmalar 2019

Trombositler - norm ve sapmalar 2019

Trombositler - norm ve sapmalar 69 19.03.2019, 11:40

Trombositler - norm ve sapmalar

Genel bir kan testi genellikle bir doktor tarafından reçete edilir veBirçok durumda, onun geçiş zorunludur. Önlisans muayenesi ile işe yerleştirme görevine atanır, bu, yıllık tıbbi komisyonlarda zorunlu bir prosedürdür veya orduya taslak olarak hazırlanır. Bu analize dayanarak, vücudun genel durumu, inflamatuar süreçlerin varlığı ve daha fazlası hakkında sonuçlar çıkarılır. Bu analizin ilginç parametrelerinden biri trombositlerdir. Sağlıklı bir insan için norm 200 ila 400 bin birim arasındadır. Bu parametreye bakalım ve bunun ne olduğunu anlamaya çalışalım. Ve kandaki yerleşmiş trombosit normu sağlığımızı nasıl etkiler?

trombosit normuTıp trombositlerin uzun süredir farkındaydıKanımızın pıhtılaşabilirliğinden sorumludur ve doku rejenerasyonu süreçlerine katılır. 1980'lerde yapılan araştırmalara göre, bu sürecin mekanizması oluşturuldu. Kontrolsüz hücre bölünmesi kanserli bir tümörün ortaya çıkmasına neden olmakta, bunun nedeni var olan rejenerasyon mekanizmasının bozulduğunu göstermektedir. Hücreler kontrol altına alınmalı ve trombositler bununla doğrudan ilişkilidir. Kandaki normların her biri için bireysel olan trombositler, hasarlı hücrelerden gelen sinyalleri yakalar ve buna karşılık aktif polipeptit molekülleri izole edilir. Hücreler, bölünme için bir sinyal olarak algılar.

trombosit sayısıVücudun daha fazla hasar gören hücreleridaha yoğun olan nöro-kimyasal sinyallerin süreçleridir. Şimdi bir an için kanımızdaki trombositlerin, normunun ciddiye alınmadığını hayal edelim. Bu trombositopenidir - trombosit hastalığı, insanlara ölümcül bir hastalıktır. Bir kişinin kanındaki trombosit sayısı 9 dereceden 150x10'dan az ise, bu hastalığın varlığı hakkında konuşabileceğimize inanılmaktadır. Uzun iyileşme olmayan morluklar, iç kanama ve diğer hoş olmayan rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olacak dokuların yenilenmesi bozulacaktır.kandaki trombositlersonuçlar. İnsan vücudunda ne olur, kanda trombosit varsa, norm çok mu yüksek? Kandaki trombosit sayısı 9. derecede 360x10'u aşarsa, trombositoz gelişmesinden bahsedilebilir. Bu durumda, tüm kardiyovasküler sistemin çalışması bozulur ve kan damarlarının tıkanmasına neden olabilen kan pıhtıları riski vardır. Kan kalınlaşır, bu da damarlardaki basıncı arttırır.

Tabii ki kanınızda trombositleriniz varsa daha iyi olur.norm, belirlenen sınırlar içinde. Normdan sapma durumunda uzmanlara acilen başvurmak gerekir. Bu durumda iyi dengeli bir diyet. Ancak, aynı zamanda trombosit sayısının düzeltilmesinin tıbbi önlemleri de ihmal edilemez. Şu anda, artan veya azalan trombosit sayısı sorununu çözebileceğiniz etkili bir ilaç listesi bulunmaktadır. Ancak birçoğunun kontrendikasyonları olduğu için, bir uzmanın gözetiminde tedavi etmek en iyisidir.

Trombositler - norm ve sapmalar 2019

Trombositler - norm ve sapmalar 2019

Related news

 • Tip 2 diyabette Krill yağı mucizesi
 • Fırında Sebzeli Levrek Tarifi
 • 1 haftada 8 kilo verdiren Lahana suyu kürü
 • Suriye: Kimyasal uzman heyetinin gelmesi gecikirse Batıyı sorumlu tutarız
 • İzmirde kediye işkence yapıldı iddiası
 • Doğum şekli ne zaman ve nasıl belli olur

 • Trombositler - norm ve sapmalar 19

  Trombositler - norm ve sapmalar


  Trombositler - norm ve sapmalar 99

  Trombositler - norm ve sapmalar 27

  Trombositler - norm ve sapmalar 39

  Trombositler - norm ve sapmalar 75

  Trombositler - norm ve sapmalar 50

  Trombositler - norm ve sapmalar 70

  Trombositler - norm ve sapmalar 17

  Trombositler - norm ve sapmalar 44

  Trombositler - norm ve sapmalar 26

  Trombositler - norm ve sapmalar 7

  Trombositler - norm ve sapmalar 1

  Trombositler - norm ve sapmalar 20