The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü

The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü


The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 71 13.02.2019, 14:57

"The Blue Cup", Gaidar: kısa öykü

mavi gaidar kupasıMevcut genç okuyucular, belki de isimBöyle hatırlamıyorum - Arkady Gaidar. Ve Sovyetlerin çocukları bir zamanlar "Timur ve ekibi" de kendiliğinden çalındı, "Askeri Sır" la uğraştılar ve Chuk ve Huck ile sevinirlerdi. Yazarın popüler eserleri arasında "Mavi Kupa" hikayesi vardı.

İlk önce küçük bir çalışma çıktı1936'da "Pioneer" dergisi. Birkaç ay sonra, hikayenin ayrı bir baskısı yayınlandı. Gaidar'ın çalışması çok "sinematik" dir. Film uyarlaması için özel olarak oluşturulmuş gibi ayrı sahnelere kolayca ayrılır. Sayfalarını çeviriyoruz.

Mavi Kupa Gaidar. Özet (giriş)

Hikaye, yerin tam bir açıklamasıyla başlar vezaman olayları. Küçük bir aile - baba (32 yıl), anne Marusya (29 yaş) ve kızı Svetlana (6,5 yıl) yaz sonunda banliyölerde bir hantal kiraladılar. Uzun zamandır beklenen bir tatil geçirecekler. Baba ve kızı, bir balıkçıyla birlikte balık tutmayı, nehirde yüzmeyi ve ormandaki mantarları için yürüyüş yapmayı hayal ettiler. Ama bu olay perişan bir durumdaydı ve annem her zaman karşılaşılması gereken iş konuları buldu.

Mavi Kupa Gaidar. Özet (başlangıç)

mavi salatalık3 gün sonra, işler nihayet reddedildi veortak yürüyüşe çıkın. Ama oradaydı! Beklenmedik misafirler anne - eski arkadaşı, kutupsal pilotu. Kiraz bahçesinde konuşurlar, ve sinirli baba ve Svetlanka pikapları kendi elleriyle ustalar. Marusya, istasyonda bir arkadaşını tutacak, kızın yatağa gitmesini gerektiriyor. Ama baba ve Sveta zanaatı bitirir ve tavan arasına gider - döner tabağı vidalayın. Geri dönen anne bu "rezalet" durur.

Ertesi gün onun dolabında onu keşfederKırılmış bir mavi kupa ve hane halkı üyelerinin itiraf etmelerini ister: “Kim kırdı?” Ancak ne Baba ne de Svetlanka yaptı! Bir gün önce ortaya çıkan çatışma, tamamen olgunlaştı. Memnuniyetsiz Marusya şehre gider. Ve kırgın baba kızıyla kaçmaya karar verir. "Bu iyi bir hayat mı? O sorar. "Gözümüzün baktığı bu evi terk edeceğiz."

Mavi Kupa Gaidar. Soyut (zam)

Daha fazla anlatım bizi detaylı olarak çizer"komplocuların" yola çıktığı bir yolculuk. Her olay önem kazanıyor. "Mavi Kupa" nın (Gaidar'ın kendisi için geçerli olan) özeti hala sahneye ve eylemlere bölünmüş bir oyuna benziyor.

mavi kupa gaidar kısa tekrarlamaKahramanlar en yakın değirmene gider veçalışan komşunun oğlu - Sanka Karyakina ile tanış. Ondan sonra, dünya sinekleri topaklar. Sanka, "öncü Pasha Bukamashkin" tarafından haklı olarak rahatsız edildiğini iddia ediyor.

Diğer olaylar fabrikada ortaya çıkıyor. Kahramanlar hırçın öncü tanımak ve Sanka iş için ceza olduğunu öğrenmek olsun: Siskin o sadece hile oynarken, ama Naziler Almanya'yı işgal dan da kırgın bir Yahudi kız Bertha, son zamanlarda babası ile taşındı.

Sonra karakterler Kızıl Ordu ve kollektif çiftlik sakallı bekçi ve müthiş köpek Polkan aşina askeri tatbikatlarını, izliyor, nasıl taş ocağı izle.

Uzakta kırık bir mavi kupa vardı. Gaidar (tam transfer edebilmek pek mümkün kısa uyarlıyordu) detaylarla dolu bir dünya, çizer. Dikkatle küçük bir köy, atlar, mezarlık, ağaç Chizh sürüsü seyahat hayatını gözlemlemek. Tanıdık karakterler ve kolektif çiftlik bekçisinin aile - kızı Valentina ve onun torunu eğlenceli dört Theodore. Baba ve kızı neredeyse bir bataklığa nehirde nakupalis boğuldu ve küçücük bir yavru kedi ile sunuldu. Bir kelimede, günün aşırı derecede doygun olduğu ortaya çıktı.

Mavi Kupa Gaidar. Özet (ayrıştırma)

Hikayede net bir sonuç yoktur. babasının eşi ile yaptığı görüşmenin Svetlana'nın hikayesinin isteği üzerine söz ettiğinde Belki dönüm noktası an gerçekleşir. Kahramanlar sevgiyi Marusa gerçekleştirmek ve yanlışlıkla suç verdiği için affediyorum. Onlar eve gidip zaten ev dün pikap çatısına yapıştırılmış anne bkz. Ve bu hareket herhangi bir kelime daha parlak o suçunu anladığını göstermektedir olduğunu. ailede Barış restore. Geç kiraz ağaçlarının altında bahçede otururken akşam baba, anne ve kızı, uyarlıyordu günün birbirlerine olaylar ve "... hayat arkadaşları ... çok iyi!" Anlıyoruz.

The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü

The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü

Related news

 • Aldatmanın 7 Belirtisi
 • Nişanlık Modelleri 2019
 • Safra kesesinin tedavisi
 • Zıbın Bebek Yeleği Yapılışı
 • DolarTL 5.35 seviyesinde

 • The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 90

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü


  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 67

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 37

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 69

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 20

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 55

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 99

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 52

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 43

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 91

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 22

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 7

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 91

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 99

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 10

  The Blue Cup, Gaidar: kısa öykü 86