Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır

Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır

18.04.2019

Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 3

Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır

Agresif cazibe alan Anna Freud,libido ve saldırganlığın aynı kaynağa - bilinçsiz adama sahip olduğu ve aynı kanunlara göre geliştiği sonucuna varıyorlar. Saldırgan bir sürüşün gelişme aşamaları, libidinal bir sürüşün geliştirilmesindeki aşamalarla aynıdır ve benzer koruyucu mekanizmalara sahiptirler, yakından ilişkilidir. Ancak saldırgan çekiciliğin bir tür koruyucu mekanizması vardır: delegasyon ve saldırganla özdeşleşme.

Çocuklarla çalışma örneğinde Anna Freud psikolojik koruma oluşturulması için çeşitli seçenekleri göz önüne alır: Saldırganla özdeşleşme:

1) Bir çocuk agresif olarak tanımlanabilirkorktuğu bir kişinin davranışı. Bu durumda kimlik, yüz ifadeleri, eylemleri, duyguların görüntüsü aracılığıyla başka bir kişiye asimilasyon demektir. Bu nedenle, öğretmenlere göre, ders sırasında "yüzleri" oluşturan bir çocuk, psikanalistin dışından görülebilen yüz ifadelerini tekrarladı.

2) Korkuyu gidermek için çocuklar şunları yapabilir:olası bir saldırganın hayali eylemlerini tekrar ederek, kendisine karşı savunma yollarını kendi başına icat ederler. O bu alanı aşmak amacıyla, karanlık bir koridorda olduğuna inanıyordu hayalet korktu kız, o bir hayalet yapmak gerekebilir olarak onu çok ellerini sallayarak aldı. Bu gibi durumlarda kimlik, bir çocuk göz korkutucu bir nesne pozisyonuna girdiğinde kendisinin bir saldırgan haline geldiğinde rollerin değişmesidir.

3) Ço¤unlukla çocuklar, harici olarak de¤ilnesne değil, saldırganlığının gücü ile. Beden eğitimi öğretmeninin yumruğuyla karşılaşan öğrenci ertesi gün farklı silah türleriyle okula geldi; gücüne, gücüne, erkekliğe katılmaya teşebbüs etti. Gerçekte, öğretmen o çocuğu cezalandırmak için talep etmedi, saldırganlık göstermedi, ve bebek güçlü adamlarından tüm olası agresif eylemlere karşı korumak için kaç yolu çok değil saldırganlık, açıkça ortaya konuldu. Bu gibi durumlarda, kimlik - Çocuğun gelişmekte olan süperegoyla bir tezahürü, öğrenci saldırganlık göstermek ve gelmez koruma gelecekteki bir şekilde engellemek için bir yol bulur. Böyle bir çocuğa silah satmanın yanı sıra, spor yapmaya başlayabilir ve kas gücünü güçlendirebilirsiniz.

4) Aktif oyunlarda çocuklar genellikle tasvir edersaldırganlar yetiştirmek, cazibelerini yetiştirmek, ancak yetişkinler ya da akranları üzerinde onlara karşı herhangi saldırgan bir eylem yapılmadı. Agresif bir oyunda, iç saldırgan bir savaşçı, canavar veya sonlandırıcı görüntüsü elde edebildiğinde kimlik, agresif cazibe eğitimidir.

Saldırganla özdeşleşme normaldir.fantezi, oyunlar ve spor yoluyla eğitilebilen bir sürücünün düzenlenmesi süreci. Antisosyal bir çevrede, çocuklar saldırganlıklarını bir grup saldırganla özdeşleşmek için kullanırlar ve bu grupta ortak bir agresif kuvvetin parçası olan "kendi" olmak için kullanılırlar. Ailenin kimlikleri, önemli nitelikleri olan, önemli nitelikleri olan bir çocuğa aittir; Bir kişinin teşhis edilmesi, çocuğun gelişmesinin süreci, kimlik doğruluğunun ne kadar cazip olduğu: agresif veya libidinal olmaksızın, başkalarıyla alışmasıdır.

Agresif cazibenin gücü, olduğu sürece artarÇocuk onu kontrol edebilene kadar, onun gücüne ve gücüne aşina olmayana kadar yasaktır. Saldırgan bir suçlu, saldırganlık sergilemeyi kesinlikle yasaklayan bir çocuğun yanı sıra kontrolsüz ve sürekli olarak gösteren bir çocuk olabilir. Adli kimlik, yani Bir suçlunun parmak izi, ses ya da topluluğun diğer özellikleri ile tanımlaması sadece onu durdurur, ancak saldırganlık sorununun çözümüne yardımcı olmaz. Kendini kanıtlamak için sürekli “parçalanmış” olan iç saldırganla psikolojik ve pedagojik çalışmalar, erken çocukluktan, eğitimden, kontrol ve yönetmekten geçmelidir.

Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır

Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır

Related news

 • Diyetsiz kalıcı zayıflama ile Etiketlenen Konular
 • Fırında Sütlü Patates Tarifi
 • Roka Salatası Tarifi
 • Kanlı boşaltma
 • Crowne Plaza Resorttan Sharm Plaza - gerçekte bir peri masalı

 • Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 64

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır


  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 77

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 29

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 11

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 46

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 30

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 93

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 60

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 62

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 4

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 52

  Tanımlama, bir iç saldırgana karşı koruma mekanizmasıdır 63