Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 2019

Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 2019
19.08.2019

Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 23

Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar

Safra kesesinin bir yer olduğu bilinmektedir.karaciğeri salgılar ve insan vücudunun normal gelişimi için gerekli safra depolaması. Metabolik bozukluklar veya safra yolu defekti durumunda kompozisyonu değişir ve mesanede taş oluşmasına neden olur ve birçok durumda iltihaplanma meydana gelir. Tıptaki bu fenomen, semptomları canlı bir şekilde ortaya çıkan kolesistit olarak adlandırılır. Bu hastalık, kırk yılı aşkın bir sürede, büyük bir ağırlığı olan kadınlarda daha sık görülür.

Hastalık, oluşumunda olduğu gibi oluşabilirtaşlar, semptomları çok belirgin olan hesaplı kolesistit gibi bir hastalıktan bahsederken, taş oluşması olmadan hesaplı kolesistit denir.

Safra kesesinin inflamasyonu:

1.Infektsionnoe. safra kanalları ile bağırsak safra stafilokok nüfuz, hepatit B virüsü, bağırsak, tifo Bacillus ya da dizanteri getirmek üzere, bakteriyel ya da viral iltihap Gelişen.

2. Bulaşıcı değil. Parazitler, alerji ve gastrik mide suyunun safra kesesine girdiğinde ve karaciğer yaralanmalarıyla ortaya çıkar.

Hastalık mikropları safra içine girebilirbir mesane ve kan ve lenf aracılığıyla bağırsak, genitoüriner sistem ve iltihaplanma eğilimli diğer organların hastalıklarından mustarip olan insanlar kolesistitten muzdarip.

Böyle bir hastalığın gelişmesinin nedenlerikolesistit, farklı olabilen belirtileri olabilir: Yanlış beslenme, sık gerginlik, pankreatit, obezite, hepatit, gastrit, ve bağışıklık sistemi bozuklukları, kronik enfeksiyon hastalıkları, gebelik, genetik faktörler ve elli yıldan fazla yaşı.

Yani, kolesistit belirtileri basittir: Sağ üst kadranda ağrı, kusma ve bulantı, vücudun genel zayıflığı, vücut ısısında artış, cildin sarı gölgesi.

Hem akut hem de kronik kolesistit düşünülür ve hastalığın hangi formuna bağlı olarak buna karşılık gelen semptomlar ortaya çıkar.

Hastalığın akut bir formu karaciğerde ortaya çıktığındakolik, keskin keskin ağrılar. Kronik kolesistit geliştiğinde semptomlar bulantı şeklinde ortaya çıkar; sağdan hipokondriyumda donuk ağrı, hazımsızlık ortaya çıkar, yorgunluk ve sinirlilik oluşur. Kronik ürolitiazis kötüleşirse, semptomlar akut formda olduğu gibi görünür. Akut akılda tutulması gereken bir nokta da, kronik kolesistitin diğer hastalıkların arka planında, örneğin safra yollarının patolojilerinde veya renklerinde gelişmesidir.

Böylece, hastalığın gelişmesinin ilk işaretiyemekten veya egzersizden sonra akut hale gelen ve birkaç saat sonra sulanan karın bölgesinde ağrılı bir ağrı. Vücudun zehirlenmesi belirtileri ortaya çıkabilir, tansiyon düşebilir, karaciğer büyüklüğünde ve gürültüye kalpte bir artış olabilir. Semptomları telaffuz edilen kolesistit tedavi edilemezse, peritonit gelişebilir.

Ürolitiyazis tedavisi şekline bağlıdırakar. Akut durumda, acil hastaneye yatış gereklidir, antibakteriyel ajanlarla konservatif tedavi uygulanır. Ana nokta, ağrı ve iltihapların ortadan kaldırılmasıdır. Acil durumlarda cerrahi yapılır, çünkü hastalık gangren veya safra kesesi delinmesine neden olabilir.

Kronik bir hastalığın şiddetlenmesinde belirli diyetlerin gözlenmesi ve tedavide fitopreparasyonlar kullanılması önerilir.

Böylece, kolesistit tedavisi amaçlanmıştır.Ağrıyı, iltihaplanmayı ve vücudun zehirlenmesini ortadan kaldırır. Tıbbi önlemler, hastalığın ciddiyetine bağlı olarak hem cerrahi hem de muhafazakar olabilir.

Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 2019

Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 2019

Related news

 • Ekmek diyeti listesi ile Etiketlenen Konular
 • Şehvetli Buluşmalar İlişkiyi Canlı Tutar ve Aldatmaları Önler
 • Sosyetenin ünlü isimler, Esra Eczacıbaşı-Murat Coşkun çiftinin düğün töreninde şıktı
 • AD Sakharov: biyografi, bilimsel ve insan hakları faaliyetleri
 • Kule yapım ve yapımında

 • Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 94

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar


  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 56

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 26

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 77

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 66

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 81

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 85

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 61

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 64

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 24

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 60

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 50

  Taşkın hastalığı veya kolesistit, semptomlar 75