Siyah nedir

Siyah nedir?

Pratik olarak tüm dünya kültürlerinde siyah renksadece negatif kavramları, fenomenleri, objeleri, ölümleri, talihsizlikleri, nefretleri, küfürleri, başarısızlıkları, kötü şansı, kötülüğü, korkuyu, umutsuzluğu kuran negatif ile ilişkilidir. En güçlü mistisizmine sahiptir, bu nedenle okültizm, din, büyücülük, ritüeller, efsaneler alanında son derece talep görmektedir.

Bu renk (beyazın aksine) her şeye atfediliyorNerede çalışırlarsa olsunlar herhangi bir bölgede negatif. Mitolojide korkunç hava, tanrıların öfkesini tarif ettiyse, o zaman mutlaka "siyah" destanına başvurdular.siyah renkGökyüzü, bulutlar ve su olabilir (deniz,okyanus) ve gece (karanlık kasvetli) ve uçurum. Gelecekte, bu masal masallar tarafından alındı: hemen hemen hepsinde siyah gözlü bir kötü cadı, bir büyücü, bir ağaç üzerinde oturan bir kara karga (zorunlu hızlı dertlerin habercisi olarak), bir kurt var. Ve hatta işaretler bile tüm renk paletinin en esrarengizliğinden kaçamaz. Tüm ünlü talihsiz kedileri düşün. Bu gölgeyle bağlantılı bir rüyada görmek kesinlikle en azından keder ve bela vaat ediyor.

Siyah, temsilcilerin gözdesiher türlü mezhep ve sözde dinsel eğilimler. eski zamanlarda (örneğin, Maya rahipleri) ritüelleri ve kurban, farklı varyasyonlarda uygulayarak gerçekleştirmek gibi onlar,: çizim sembol ve işaretleri, ardından vücudu boyama, o zaman sadece bu rengin şeyleri kullanın. Mevcut Gençlik akışı (örneğin, Gotlar, mezarın ötesinde dünyada kasvet, izolasyon, ilgi karakterize) onu kendi aralarında bir kült yaptı. Avrupa ülkelerinde siyah renk uzak 15. yüzyılın ortalarından beri yas olarak kabul edilir.

Fakat beyaza açık bir muhalefet olarak belirlenir. Karanlık olmadan ışık olmaz, gece yok - gün yok, ölüm yok - hayat. Bu gölge felsefede böyle algılanır.

giysili siyah renkGiysilerdeki siyah renk, evrensellik rengidir vepratiklik. O hiç bir seçim çerçevesi değil ve diğer renklerin kıyafetleriyle mükemmel bir uyum içerisindedir. Bu seri, birçok ünlü moda tasarımcısı tarafından çok seviliyor (ünlü Chanel'den başlayarak). Siyah olmadan, saygınlık, presentabilite ve sofistike eklediği resmi stil takımlarında yapamazsınız.

Bu gölge ve modern tasarımcıları sevdim. Çünkü şimdi içteki siyah rengi görmek için bir şahane değil. Neyse ki, psikolojik alt metin çeşitliliği tam ölçüde yapmanızı sağlar.

iç siyah renk

Olağanüstü bir renklendirme kolayca yapılabilirbugün mutfakta ve oturma odasında buluşalım. İçine aristokratizm ve lüks katar, renkli sulu nüanslarla etkileyici bir şekilde görünür ve avizeler, aplikler ve lambaların ışığında etkili bir şekilde görünür. Siyah renklerin asgari vurgulanması veya bu performanstaki bir veya iki aksesuar bile her zaman kendine dikkat çekecektir. Özellikle etkileyici olan, siyah ve beyazın geleneksel birleşimi.

Birkaç bin yıl boyunca siyah renkşimdi olduğu gibi aynı negatif serilerle sıkı sıkıya bağlı olmaya devam eden meşhur şöhretine alışmıştır. Şimdiye kadar, şüpheli, zararlı, kötü bir şeyden bahsetmişken, onunla ilişkili kararlı ifadeler kullanıyoruz.

Kara listelerden yararlanıyoruz, istenmeyen temaslara atıfta bulunarak, delikleri siyah olarak adlandırıyoruz, yani bilinmeyen ve potansiyel olarak tehlikeli, siyah banttan bahsediyoruz, katı şanssızlığa işaret ediyoruz.

Ama bu renkten korkmaya değer mi? Kendinizi hissediyorsanız ve bu renkte rahat hissediyorsanız, neden olmasın? Ana şey, tamamen siyah "siyah koyun" gibi görünmemesi için aşırıya kaçmak değil!Related news

 • Kirpik Ekimi Fiyatları Nedir Kirpik Nasıl Ekilir ve Tedavi Süreci
 • Dekoratif yosun - en iddiasız bitki
 • İçi Muhallebi Dolgulu Kurabiye Tarifi
 • Öldü, benim gibi. Neşeli bir gençlik serisinin aktörleri
 • Hamilelikte Kese Ne Zaman Oluşur Kesenin İçinde Bebek Ne Zaman Görülür

 • Siyah nedir

  Siyah nedir


  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir

  Siyah nedir