Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen

Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen

19.04.2019

Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 54

Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen

Zamanımızda, herkes hayal edemezmücevheratın maliyetini düşürmek için gerçek mücevherlerle takı satın almalarını sağlayın, bazı üreticiler sentetik taşları takmalar olarak kullanırlar. Zirkonyum en yaygın olanıdır. Başlangıçta "fiyanit" deniyordu, çünkü 1976'da Lebedev'in Akademisi Fizik Enstitüsünde üretilmişti, kısaltma FIAN gibi sesler çıkarıyordu. Birliğin çökmesinden sonra, taşlar yurtdışında satılmaya başlandı, bu yüzden yeni bir isim - "kübik zirkonyum" yaratmak zorundaydım.

zirkon taşlarıGünümüzde fianitler çok sayıdamücevherat, çünkü altın, platin, gümüş bir takı olarak harika görünüyorlar. Birçok kişi zirkonyumun değerli bir taş olduğunu düşünüyor, ancak deneyimsiz birinin elmastan ayırması kolay olmasa da öyle değil. Kimyasal bileşiklerle laboratuara alın. Yapısal ve kompozisyon içindeki sentetik kristaller pek çok açıdan doğal analoglara benzer, harici benzerlik de kusursuz. Bütün bunlar büyük oranda fiziksel özelliklere bağlı olduğundan, doğal minerallerin sentetik bir taklidi olarak sentetik taşlar olarak düşünülmesi alışılmış değildir. Zirkonyum, değerli taşlarla birlikte, özel bir grupta izole edilmiştir.

Phyanite, laboratuvar koşullarında veelmasları simüle etmek için kullanılır. Başlangıçta taşlar saydamdır, ancak çeşitli safsızlıkların yardımıyla renkleri mükemmel şekilde renklendirilirler. Çoğu zaman mavi, yeşil, mavi, siyah, sarı ve mor zirkonyumları görebilirsiniz. Böylece, kuyumcular doğal taşları (zümrüt, akuamarin, ametist, topaz, elmas, yakut, safir) kübik zirkonya ile değiştirebilir ve böylece ürünün maliyetini düşürebilir.

zirkonyum değerli taşZirkonyum güzellikte şu andan daha aşağı değilMücevherler, yüzleriyle oynuyor ve ışığın kırılma indeksi elmasa çok yakın. Görsel olarak, profesyonel bile sentetik taşları tanımlamakta zorlanır. Parlaklığı göz kamaştırıcı olmasına rağmen, büyük boyutlu zirkonyum, hafif kırılma ve düşük sertlik ile elmastan ayırt edilebilir. Fakat küçük kübik zirkonyalarla, doğal taşlar ile aynı küçük boyut arasındaki farkı bulmak daha zor olacak, zor denemek gerekiyor.

zirkon taş fotoğrafıKirli bayiler sık ​​sıkGerçek mineraller sentetik taşlara yerleştirilir. Zirkonyum, doğal kristallerden daha iyi renklendirilebilir, bu nedenle değerli taşların yerine geçer. Basit bir kişinin orijinali sahte bir üründen ayırması çok zor olacak, ancak özel modern ekipmanlarla küp zirkonyası hesaplanacak. Pek çok profesyonel, bir elmasla karşılaştırıldığında bir zirkon taşından çok daha güzel olduğu gerçeğini kabul eder. Onunla birlikte olan ürünlerin fotoğrafları zengin ve kusursuz görünüyor. Kübik zirkonya'daki ışığın kırılma özellikleri birçok doğal mineral ile karşılaştırıldığında çok daha yüksektir. Taş çok popüler, altın, gümüş ve platin çerçeveli. Onunla yapılan mücevher çok güzel ve bir safir, elmas veya topaz içeren eşyalara göre çok daha ucuz.

Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen

Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen

Related news

 • Merkez Haberleri: ABD savaş gemisi Akdenize iniyor
 • Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir
 • Disney Prenses Dergisi Sayıları
 • Gözleme Tarifi Ispanaklı Videosu
 • Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir

 • Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 54

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen


  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 52

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 93

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 34

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 64

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 53

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 82

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 5

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 59

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 60

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 73

  Sentetik taşlar. Zirkonyum - değerli taşların yerine geçen 72