Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner 2019

Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner 2019 Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

Saldırı makineli tüfek "Turner". Yeni saldırı makineli tüfek "Turner"

Makineli tüfek, küçük bir silahtır.Düşmanın insan gücünü yenmek için bireysel veya grup kullanımı. "Tokar" saldırı makineli tüfek, bu yazıda ele alınacak bir silahtır. Bu modeldeki bilgilerin çoğunun sınıflandırıldığı söylenmelidir.

saldırı makinesi topçu

Geçmişte Rus makineli tüfek

"Leningrad'ın abluka altına giren silahlar" -kıtlık koşullarında yaratılan Sestroretsk enstrümantal bitkisinin beynini, kaynak eksikliğini (hem insan hem de ham maddeleri) takma. Mucidinin şerefine - Alexander Ivanovich Sudarev - silah Sudarev makineli tüfek (PPS-43) seçildi. Yüksek mücadele performansı 1943'te kabul edildiğinden, bu tür silahlar yaratmanın önkoşulları, halihazırda kullanılan PPSh-41'e (Shpagin'in hafif makineli tüfeği) bir alternatif bulma gereğiydi. Bu model, büyük boyutu nedeniyle, tank, amfibi ve keşif kuvvetleri için çok uygun değildi ve aynı zamanda modelin yüksek ateş oranı nedeniyle büyük miktarda mühimmat taşıyordu.

Rus PP şimdi

İçişleri Bakanlığı içişleri bakanlığı için 90 yıldaGeliştirilmiş bir "Sedir" olan, 9 x 18 PM ve PP-9 "Klin" kalibreli PP-91 "Kedr" modelleri üretildi. Kalibre 9 × 18 mm. Ardından bu kalibre üretimden çıkarıldı, yerine 9 x 19 mm alındı.

Görünüşte, modeller birbirinden farklı değildi. Başlangıçta, "Sedir" in gelişimi, Sovyet silah ustası EF Dragunov'un - Evgeny Dragunov'un tasarımına dayanıyordu.

Rus hafif makineli tüfek süreklisadece ülke sınırları içinde değil, aynı zamanda sınırlarının ötesinde de değiştirilir. Örneğin, 1948-1955 yılları arasında Polonya Halk Cumhuriyeti'nde (PNR), PPS wz.1943 / 1952 olarak adlandırılan silah üretimi, PPS-43'ün tasarımına dayanıyordu.

rusya tabancalar makineli tüfek

Rusya'da ilk saldırı tüfeği ve sadece

1916'da Rus İmparatorluk Ordusu tarafından yeni bir tüfek modeli test edildiğinde dünyanın ilk otomatik silahı bir adamın eline alındı. Silahlar patladı çünkü askerler tarif edilemez ecstasy vardı.

Fedorov'un tüfeği ciddi testlere tabi tutuldu: Uzun süre su içinde tutuldu, uzun süre toz tutmaya maruz kaldı ve sonra vuruldu. Fedorov'un çocuğu başarılı bir şekilde test edildi, ama henüz bir otomaton değildi. Yeni silahların geliştirilmesine yönelik girişimler devam etti, yenilikçi kartuşlar geliştirildi. Ama aniden dünya savaşı başladı ve iş ertelenmek zorunda kaldı.

O zaman, birliklerin safları silahlardan yoksundu veDiğer ülkelerden gelenlerin teslimatı ile içeriğin olması gerekiyordu. İtalyan, Fransız ve Amerikan tüfekleriydi. Ve ayrıca Japonya'dan "Arisaka" nın karbonileri, onlar için tasarlanmış 6.5 mm'lik kalibreli kartuşlarla. O zaman, bu kalibre Petrograd'daki bir kartuş fabrikasında üretildi. Ve Fedorov, yavrularını Japon mermilerine uyarlamaya karar verdi.

1916'da Fedorov, yavrularının gövdesini kısaltmış, silahı 25 turluk kutu şeklinde bir mekanizma ve elle çekim için bir tutamaçla sağlamıştır. Sonuç olarak, dünyanın ilk otomatik saldırı tüfeği ateş patlamaları üretildi.

makineli tüfek turner ve kordon m

Savaşta PPF

Bu silah 1940'a kadar kullanıldı. Son söz, Rus-Fin savaşı sırasında gerçekleşir. Suomi makineli tüfeklerle donanmış olan düşmanın partizan müfrezeleri, Kızıl Ordu birimlerini atış mesafesine kasıtlı olarak yerleştirdi ve kısa bir yangın değişiminden sonra çekildi. Bu gerçekleri göz önünde bulundurarak Kızıl Ordu'nun komutası, yeni yazılan PAP (Degtyarev'in hafif makineli tüfeği) ve buna bağlı olarak Fedorov'un çocuğuna hizmet etmeye geri dönmeye karar verdi.

Rus-Fin savaşından sonra, PAP kullanılmamıştır, ancak tarihçiler, İkinci Dünya Savaşı sırasında Moskova için savaş sırasında ayrı birimlerde uygulama buldukları görüşündedir.

Savaş PPSh, MR-40, Thompson'ın çekimleri altında boğulduve diğer silahlar. (- Alman "saldırı tüfeği" in SturmGewehr 44) ve 1947 yılında Makine numara çıktı - Sadece 1944 yılında Hugo Schmeisser yavrularını StG-44 piyasaya kalaşnikof buluşu. Gone makineli tabancalar ve makineli tüfekler devraldı.cd turner

Tokar ve Kord

"Turner" ve "Cord" makineli tüfekler (modernize)2013 yılında fabrika temsilcilerine askeri temsilcilere sunuldu. Geliştirme sorumlusu - V. Degtyarev'den sonra adı verilen Kovrov fabrikasının tasarım ofisi. Tasarım belgelerine (cd) göre, “Turner”, 5.56 mm M249 FNMinimi (ABD) ve 7.62 mm IWINegevNG7 (İsrail) gibi Batı modellerine benzer bir şekilde bant ve depo güç sistemli hafif makineli tüfekle temsil edilmelidir.

Yeni makineli tüfek açıklaması

Detaylar kesinlikle gizlidir.küçük açıklama. "Tokar" saldırı tüfeği yaklaşık 6.5 kg, katlanmış popo ile uzunluk ve uzatılmış gövde 900 mm, kısaltılmış - 700 mm olacak.

Stokun uzunluğunun ayarlanması yanı sıraoptik manzaraları ve diğer ek cihazları bağlamak için "Picatinny" kaburgaların varlığı. Taktik ve teknik gerekliliklere göre, makineli tüfek, 550-650 ve dakikada 900-1.000 mermi arasında değişen bir atış hızına ve 15.000 çekim için tasarlanabilen değiştirilebilir bir namluya sahip olacaktır.

Milli Muhafız için yeni silahlar

25 Nisan 2016 Beklenmedik şekilde, İçişleri Bakanlığı Tokar-2 modelinin oluşturulması için deneysel tasarım çalışmalarının geliştirilmesi için bir ihale duyurdu. Söz konusu Degtyarev tesisine ek olarak, Kalaşnikof endişesinin de gelişeceği belirtildi.

Saldırı nedenini söylemek zorBir makineli tüfek "Turner". Bu tür yorumlar mevcut değildir, çünkü projenin sınıflandırılması nedeniyle modeldeki fotoğrafların bile bulunması zordur. Sadece yeni model "Turner-2" ye sunulan taktik ve teknik gerekliliklere değinilebilir.

Bunların tasarım belgelerinin karşılaştırılmasıNumuneler, yeni saldırı silah "Turner" ateşten bir değişken oranına sahip olmayacağı sonucuna varılabilir. Görünüşe göre, bu madde sadece tahmin edebilirsiniz hakkında bir sonuç, kilo alma veya başka bir şey gibi silahların tasarım komplikasyon yol açtı ve. Değiştirilen ve gövde için gereksinimleri: Daha önce 15 000. figürü nedeniyle yangın oranlarında değişen gereksinimi kaldırılmasına modelinin optimizasyonu ile bir ilgisi var mı, yoksa basitlik Degtyaryova bitkinin adına açıklandı ederken yeni gereksinimlere göre, o, 10 000 çekimler için puan olmalıdır sadece saldırı silahına gövdeleri kaynakları ile ilgili sorunlar, sadece tahmin edebilirsiniz. Referans olarak, RPK-74 makineli tüfeğin namlusu 25.000 çekim için tasarlanmıştır. 60 mermi olacak Turner-2'de yerine onları Yavaşla ve 90 turda mağaza geliştirmeye hız. Yerli geliştiriciler iki kolu sonunda sona erecek yarışma Aralık 2019 olacak, bilinen.

saldırı makineli tüfek turner yorumlar

"Turner" ve "Ratnik"

Nerede bulacağına biraz anlatılmalıdırMakineli tüfek "Turner" uygulaması. Bu silah "Ratnik" projesi çerçevesinde geliştirildi - bir ekipman "geleceğin askeri" modeli. "Kalaşnikof" (Izhmash fabrikası) endişesi de "Ratnik" kıyafeti için AK-12 makineli tüfek tasarlandı. 2012 modelinin Kalaşnikof saldırı tüfeği aynı AK-74M'yi temsil ediyor, ancak önemli bir ergonomik yükseltmeye sahip. Makine klasik görünümü korudu, doğruluk ve doğruluğu geliştirmek için sistemlerde iyileştirmeler yapıldı.

Endişe rakipleri - Degtyarev Bitki -1980'lerde gelişimi gerçekleştirilen bir makine AEK-971'i sundu. Bazı incelemelere göre, AK-12'nin önündedir. Yeni silahın ayırt edici özelliği dengeleme sistemidir. Bilindiği gibi kısa patlamaları ateş zaman olumsuz doğruluk ve hassasiyetini etkiler görüş hattı, yukarı ve uzağa darbeye verilen bir silah, atış sırasında. Kovrov bitki, yenilikçi düzeni bir denge ve yaklaşmakta olan trafik geri çekme varil azalır, cıvata yükleyerek bu sorunu çözmüştür.

Sonuç olarak, geri tepme azalır, azalırdoğruluğu ve doğruluğu arttığından gövdenin geri çekilmesi. Ve endişe yaratma endişesi "Kalaşnikof" böyle bir sistem yok. Ancak, AEK'in operasyon ve seri üretimi AK'den çok daha pahalı olacaktır.

makineli tüfek turner uygulaması

Rakipler?

Ne sonunda iki arasında "çatışma" sona erecekUlusal silah üretim kompleksinin işletmeleri, Aralık 2019'de bilinecek. Ancak, şimdi bile, "Turner-2" denilen geliştirmelerin önceki hata ve eksikliklere göz attığını söyleyebiliriz.

Herhangi bir projenin gelişimine bağlı olduğu bilinmektedir.sadece geliştiricinin gayretinden değil, aynı zamanda teknik görevin doğru, bilinçli ve dikkatli bir şekilde derlendiği gerçeğinden de. Bu durumda, rolü, ürünün taktik ve teknik gereksinimleridir. Şüphesiz, böyle bir derleme, yerli silahların yenilikçi modelleri üzerinde daha fazla çalışma için en önemli olanıdır. Bu nedenle, bu aşamada işlenen küçük kusurlar, daha sonraki hatalarda daha fazla hataya dönüşebilir. Yine de bu modeli farklı bir yönde geliştirmeye karar verilip verilmediği hala bilinmemektedir.

Özetlemek

Sonuç olarak, hakkında birkaç şey söylemeliyiz"Turner-2." Bu saldırı makineli tüfeğin taktik ve teknik gerekliliklerinde, ateşlemenin doğruluğu, yaklaşık% 40 oranında aynı RPK-74'dekinden çok daha düşük olarak belirtilmektedir. Bu özellikler kapalı alanlarda kısa mesafelerde kavgalar yapmak için kabul edilebilir. Ama sonra soru, Turner için değiştirilebilir uzun bir namlunun neden gerekli olduğu konusunda henüz çözülmedi.tabancalar makineli tüfekler ve makineli tüfekler

Beyan edilen ağırlık 6,5-7 kg'dan fazla değildir. Bir yandan, diğer yandan PKK-74'den 2 kg daha ağırdır - diğer yandan Amerikan M249 Para seviyesinde - hafif bir kısa namlulu makineli tüfek. 600-650 çekimin yerel standardı uzun süredir kendini kanıtladığı için, yangın oranının dakikada 800-900 marana çıkması tamamen haklı değil.

Mağazanın gelişimi hakkında birçok soru ortaya çıkıyor60 mermi için, çünkü RPK-74 için 45'lik bir kapasiteye sahip olan kornanın mükemmel olduğu kanıtlandı. Özellikle aynı kaset makineli tüfek. İhtiyaç halinde, iki veya üç pozisyon için oluşturulmuş olmasına rağmen, altı pozisyon için teleskopik bir popo bildirilmiştir. Ama burada bir askerin fiziği için bir “fit” hakkında konuşabiliriz.

Sonuç şu şekildedir: Bu tip bir silahın (İçişleri Bakanlığı için saldırı tüfeği gereklidir) geliştirilmesi gereği ortadadır, ancak büyük olasılıkla Aralık 2019 bu konuda belirleyici bir an olmayacaktır. Zaman anlatacak. Ancak son olarak, saldırı makineli tüfek "Turner" ın seri üretime girmesine karar verilmedi. OKB'nin “Turner-3” te açıklanacağı ihtimali var.

Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner 2019

Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner 2019

Related news

 • Oktay Usta Bahçıvan Kebabı Tarifi
 • Fokuslu Ultrason (UltraSkin) Nedir Cilt Gençleştirme
 • Severek Öreceğiniz Şiş Örgü Modeli Anlatımı
 • Marlenka Bal Pastası Honigkuchen Videosu
 • Taze Börülce Salatası Videosu

 • Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner


  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner

  Saldırı makineli tüfek Turner. Yeni saldırı makineli tüfek Turner