Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır 2019

Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır 2019
Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır


Saçların inceltilmesi her kadının en kötü kâbusu olduğu söyleniyor, saçlarınızın uzaması zor olabilir ve çok hızlı uzayan saçlı insanlar gördüğünüzde o zaman saç uzatan mucizelere sizde inanabilirsiniz. Aslında saç uzatmak o kadar zor olmak zorunda olmadığını söyleyebiliriz.Saçınızı eski sağlıklı ve uzun ihtişamına geri getirebileceğiniz yollar var.

Saçların yeniden büyümesini teşvik etmenize yardımcı olan ve saçınızın beslenme oranını artıracak yöntemler vardır. Çay ağacı yağı böyle bir tedavi olarak popülerlik kazanmaktadır. Fakat nasıl yapıldığı niteliğine girmeden önce, bunun ne olduğuna bir göz atalım.

Çay Ağacı Yağları Hakkında Her Şey

  • Çay Ağacı Yağı Nedir?
  • Çay Ağacı Yağı Saç Uzamasını Nasıl Destekler?
  • Çay Ağacı Yağı Yağlı Saçlar İçin mi işe yarıyor?
  • Saç Uzaması için Çay Ağacı Yağı Hangi yağlarla karıştırılı
  • Saç Uzaması için Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır
  • Saç Uzaması için Çay Ağacı Yağı

Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Çay ağacı yağı, çay ağacı çalılarından çıkarılan uçucu bir yağdır. Avustralya’ya özgüdür. Saç derisi ve cilt sorunlarının tedavisinde popüler bir doğal tedavi haline gelen güçlü antimikrobiyal özelliklere sahiptir ( 1 ). Genellikle şampuan ve kremi gibi kozmetik ürünlerde ve kepek ve akne gibi sorunları tedavi etmek için kullanılır.

Çay Ağacı Yağı Saç Uzamasını Nasıl Destekler?

Çay ağacı yağı, toksinleri boşaltmaya ve uyku halindeki kıl köklerini uyarmaya yardımcı olarak kan dolaşımını hızlandırır. Çay ağacı yağı antiseptik, antifungal, antibakteriyel, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri saçınızın temiz ve sağlıklı kalmasını sağlar. Geliştirilmiş olan saç derisi sağlığı, foliküllerin beslenmeye daha fazla duyarlı olmasını sağlar ve tıkanmamış gözenekler, saç kıllarının gelişmesine yardımcı olur

Çay Ağacı Yağı Yağlı Saçlar İçin Uygun mudur?

Evet öyle! Yağlı saçlar için uçucu yağ, gözenekleri temizlemeye ve overzealöz sebase bezleri yatıştırmaya yardımcı olur. Çoğu zaman saç dökülmesi tıkanmış folliküllerin ve tahriş olmuş bir saç derisinin doğrudantemizler. Aynı zamanda, saç derisi sağlığını antimikrobiyal özellikleri ile iyileştirir.

Çay Ağacı Yağı ile Saç Uzaması için Taşıyıcı Yağ Kullanma

Çay ağacı yağı kullanmadan önce seyreltilmelidir. Birkaç damla uçucu yağı ile normal yağlarınız arasında birleşerek seyreltilmelidir, saç derisinin sağlığını iyileştiren bir saç uzatma çözümü oluşturabilirsiniz. Çay ağacı yağı saç uzamasını sağlarken, taşıyıcı yağ, folliküllerin beslenmesine yardımcı olacaktır. Zaten saçlarınız için en iyi yağların ne işe yaradığını biliyorsanız, bu size avantaj sağlayacaktır. Değilse, hangi yağların saç türünüze en uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

İhtiyacın olacaklar

Herhangi bir taşıyıcı yağı 2 yemek kaşığı
10 damla çay ağacı yağı
Karıştırma için kase
Sıcak havlu
Nasıl Başvurulur?

Taşıyıcı yağını çay ağacı yağı ile karıştırma kabında birleştirin.
Yağ karışımını biraz sıcak olacak şekilde ısıtın. Besin kaybına neden olabileceğinden mikrodalga fırını kullanmayın. Bunun yerine, yağ karışımını içeren kâseyi sıcak su içeren daha büyük bir kaba koyun.
Saçınızı bölümleyin ve ısınmış yağları saç derisine ve saçınızın uzunluğuna sürtün.
Tüm saç deriniz yağladıktan sonra, 10 dakika boyunca masaj yapın.
Başınızın çevresine sıcak nemli bir havlu sarın. Bu, folliküllerin açılmasına ve nüfus etmesine yardımcı olacak sıcak bir ortam yaratacaktır.
Havluyla 20 dakika bekletildikten sonra yağları şampuan ve saç kremi ile durulayın.
İsteğe bağlı olarak, yağınızı gece boyunca saçınıza bırakabilirsiniz.

Ne sıklıkla yapılmalı

Saçınızı çok sık yıkamak saç sağlığınıza zararlı olabileceğinden saçınıza sıcak yağ ile haftada üç defadan fazla muamele edilmemesi önerilir. Yağlı saç türleri jojoba veya zeytinyağı gibi daha hafif yağları kullanabilir.

Önlemler

Besin maddelerini kaybedebileceğinden ve saç derinizi yakma riskinden dolayı yağı aşırı ısıtmayın.

Saç Uzaması için Çay Ağacı yağı hangi yağ ile karıştırılı

Saç Uzaması için Çay Ağacı Yağı Karışımları

Zeytin yağı Jojoba yağı
Hint yağı Hindistancevizi yağı
Badem yağı Lavanta yağı
Biberiye Yağı Aloe vera
Elma sirkesi Şampuan
Herkesin saç yapısı farklı olduğu için, herhangi kişi için iyi gelen bir şey sizin için iyi sonuç vermeyebilir. Bununla birlikte, saç tipiniz için bir taşıyıcı yağ seçmek oldukça basittir. Aslında, yağlı, kuru veya kombinasyon halinde her saç türü için çok iyi sonuçlar veren birçok yağ vardır. Aşağıda, saç büyümesini teşvik etmek için çay ağacı yağı ile birlikte kullanılabilen yağların bir listesi verilmektedir.

1. Zeytinyağlı Çay Ağacı Yağı ile Saç Büyümesi için kullanın.

Zeytinyağı saçlarınızın sağlığını ve elastikiyetini geliştiren doğal bir yağ . Bu saç dökülmesini önler. Ayrıca hafiftir ve saçlarınızı ağırlaştırmaz, bu da tüm saç türleri için mükemmel kılar. Zeytinyağı tek başına saçların yeniden büyümesiyle de bağlantılıdır. Çay ağacı yağı ile birlikte, nemlendirici bir saç büyümesi görevi yapar.

ideal saç tipi

Zeytinyağı hafif ve hidrat özelliklerinden dolayı saç türünüz ne olursa olsun herkes tarafından kullanılabilir. Nemlendirici özelliği ile saçın yumuşak ve ipeksi bir his bırakır.

2. Çay Ağacı Yağı, Jojoba Yağı ile Saç Büyümesi için

Jojoba yağı, saç derinizde bulunan doğal yağlara çok benzer. Çoğu zaman, saçınızın yağlı olmasının nedeni, kuru koşullar nedeniyle sebase bezlerinin aşırı çalışmasıdır. Jojoba yağı kullanarak saçlarınızı daha güçlü hale getirirken saç uzamasına teşvik ederken onları sakinleştirirsiniz. Ayrıca, ısılı işlemlerin neden olduğu hasarı en aza indirir ve saçınızı yumuşak ve parlak yapar.

 ideal saç tipi

Bu yağ çok hafif olduğu için, yağlı saç türleri için mükemmeldir. Aslında, düzenli kullanımda jojoba yağı ile saç kökleriniz de üretilen yağ miktarını kontrol edebilir ve böylece saç dökülmesini azaltabilir.

3. Çay Ağacı Yağı ve Saç Büyümesi için Hint Yağı

Hint yağı, saç dökülmesi  için mucize bir çözüm olarak bilinmektedir.Saç Köklerinizi ve saçlarınızı omega-9 yağ asitleri ile besler. Besleyici ve nemlendirici iken kuru saçları güçlendirir. Kalın ve yapışkan kıvamı nedeniyle hint yağı, hindistancevizi veya zeytin gibi daha hafif bir taşıyıcı yağ ile birlikte daha iyi kullanılabilir. Sadece saç uzamasına teşvik etmekle kalmaz aynı zamanda saçınızın gelişme oranını da artıracaktır.

ideal saç tipi

Hint yağı kalın kıvamı kuru ve hasar görmüş saç tipleri için idealdir. Hint yağının bir parçasına daha hafif bir taşıyıcı yağ ekleyin ve 10 damla çay ağacı yağı ekleyin.

4.Saç uzaması İçin Çay Ağacı Yağı ve Hindistan cevizi Yağı 

Hindistan cevizi yağı, en popüler ve penetratif saç yağlarından biridir . Bu, saç kesimlerinize nüfuz ettiğini ve zengin yağ asit içeriğiyle saç millerinizi beslediği anlamına gelir. Saçınızın protein kaybını önler, sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. Çay ağacı yağı ile birlikte kullanıldığında saç derisi sağlığınızı iyileştirirken saç uzamasına teşvik ederek saçınızı besler.

ideal saç tipi

Hindistan cevizi yağı bazen düzgün yıkanmazsa saçı ağırlaştırabilir, yağlı saçlar için önerilmiyor. Normalden kuruya kadar değişen saç tipleri için kullanılabilir.

5.Saç Uzatmak İçin  Çay Ağacı Yağı ile Badem Yağı 

Badem yağı saç uzamasını teşvik ederken saçlarınızı nemlendirir ve rahatlatır Hafiftir ve saçlarınızı ağırlaştırmaz. Folikülleri tedavi ederek ve kan dolaşımını iyileştirerek saç uzamasına yardımcı olur. Saçınızın pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar.

 ideal saç tipi

Badem yağının hafifliği ve nemlendirme özellikleri, onu tüm saç türleri için ideal kılar.

6. Saç uzaması için lavanta yağı ve çay ağacı yağı

Lavanta esansiyel yağı, saç derisinin sağlığının iyileşmesine yardımcı olabilecek antimikrobiyal özelliklere sahiptir . Saç dökülmesi genellikle stresin bir yan ürünüdür. Lavanta esansiyel yağı, aromaterapide depresyon ve stresin hafifletilmesi için sıklıkla kullanıldığı için yardımcı olabilir. Bir lavanta ve çay ağacı esansiyel yağ kombinasyonu, saç derisi sağlığını iyileştirmek için mucizeler yaratabilir. Bu kombinasyonu kullanırken, saç tipinize uygun taşıyıcı bir yağ ekleyin.

ideal saç tipi

Bu kombinasyon, saçınıza uygun bir taşıyıcı yağ seçtiğiniz sürece tüm saç türleri için kullanılabilir. 2-3 damla lavanta yağı 10 damla çay ağacı yağı ve 2 çorba kaşığı taşıyıcı yağla birleştirilir.

7.Saç uzatmak için Biberiye yağı ve çay ağacı yağı karışımı

Biberiye yağı, kan dolaşımını iyileştirme kabiliyeti nedeniyle sıklıkla tek başına saç uzatma ilaçları olarak kullanılır. Saçınızı yoğunlaştırır ve yumuşak ve yönetilebilir bir his bırakır. Çay ağacı yağı ile birlikte, inanılmaz bir saç büyüme çözümü oluşturabilir. Bu çözümün ayrıca bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmesi gerekir.

ideal saç tipi

Bu çözüm saçınıza uygun bir taşıyıcı yağ ile kullanırsanız tüm saç türleri için kullanılabilir. 2-3 damla biberiye esans yağı ile çay ağacı yağı ve seçtiğiniz bir taşıyıcı yağ birleştirin.

Saç Uzaması için Evde Çay ağacı yağı ile saç Maskeleri

Çay ağacı yağı, saç maskelerinde kullanılabilir ve saç büyümesini teşvik etmek için diğer saç ürünlerinize eklenebilir. Saç dökülmesini tedavi etmek için çay ağacı yağı kullanmanın farklı yolları aşağıda belirtilmiştir.

Aloe vera şifa ve nemlendirme özellikleri ile bilinir . Sağlıklı saç uzamasını destekleyen vitaminler ve mineraller içerir. Aynı zamanda tahriş olmuş bir saç derisini yatıştırabilir ve kepek gibi sorunları halledebilir. Aynı zamanda saçınızı hoş bir parlaklıkla bırakır. Saçlarının yenden çıkması için k için çay ağacı yağı ile aloe vera kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

İhtiyacın olacaklar

4-5 damla çay ağacı yağı
1/2 su bardağı su
1/2 su bardağı aloe jel
Karıştırma için kase
Nasıl Başvurulur?

Malzemeleri bir kapta karıştırın ve pürüzsüz bir kıvama gelinceye kadar karıştırın.
Saçınıza köklerinden ipuçlarına uygulayın ve 30-45 dakika boyunca bırakın.
Şampuanla yıkayın.

ideal saç tipi

Bu saç maskesi saçlarınızı nemlendirirken saç derinizi temizler, tüm saç türleri için idealdir.

Ne sıklıkla Yapılmalı

Bu karışımı saç uzamasını arttırmak için haftada en az bir kez düzenli yağ ile birlikte uygulayın.

Denediğiniz yağlar ile ilgili yorumlarınızı ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.Ayrıca merak ettiğiniz sorular varsa bu kısımda sorabilirsiniz.


Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır 2019

Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır 2019

Related news Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl KullanılırSaç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır


Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır


Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır


Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır


Saç Uzamasını Desteklemek İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır