Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları 2019

Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları 2019 Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

"Rüzgarla Gone" kitabı: Okuyucuların Yorumları

Muhtemelen, duymayan kimse yoktur.Scarlett O'Hare. Romanın parlak, unutulmaz kahramanı herkese ve her şeye meydan okuyor. Kurallara aykırı, ahlaki değerlere dair bir fikri yok. İlk bakışta, Scarlett herhangi bir güven duymayan bir kişidir. Kendisini başkalarının duyguları ile düşünmeyen bir kişi, reddetmeyi kabul etmez ve hiçbir şekilde kendi başına ulaşmak istemez.

Romandan daha sıkı mı?

blown-up kitap yorumlar

Roman boyunca, Scarlett yavaş yavaşkarşılık vermeyen bir adamın kendine empoze ettiği sevgiden kurtulur. Bu sevgiyle, başkalarının saygısını, sevdiklerinin sevgisini kaybeder. Ama değişiyor, adım adım bencillik ve kategorik ayrılıyor.

Daha güçlü ve daha güçlü okuyucuların ilgisini çeker,Scarlett'in en sevilen kahramanı olur. Kitap bağımlılık yapıyor. Ve okuyucunun kendisi için algılanamaz bir şekilde, roman boyunca, yaşam değerleriyle birlikte değiştiğini, değiştiğini fark eder. Hatta ana karakterin ünlü cümleleri bile var. Ve tekrar ve tekrar kitaba döner.

Aynı ismin romanını çeken film, dikkate alınır.sinema tarihinde en çok paradan biri. 1939'un uzak yıllarında piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde, şimdi büyük başarılar elde ediyor. Kitap sayısız kez yeniden basıldı ve edebiyat tarihinde en önemlilerinden biri olarak kabul edildi. Mitchell "Rüzgar Gibi Geçti" kitabı, şüphesiz, efsanevi olarak adlandırılma hakkını hak etti.

scarlett kitabı

Kitabın yazarı kim

Başyapıtın yazarı Margaret Mitchell, doğduAtlanta. Scarlett ile ilgili romanın eylemlerinin çoğunun geliştiği kentte. Kitap, bu şehrin tarihi olaylarını, yerlerini, toplumunu ve ahlaki temellerini doğru bir şekilde yansıtmaktadır.

Babası avukattı, annesi ilk bayanlardan biriydiAtlanta, birçok hayırsever toplumun organizatörü ve katılımcısı. Margaret bir erkek gibi büyüdü ve bir at binerken kardeşi izlemeyi severdi. Bir gün onu izleyerek, ısıtıcıdan çıkan yangının kıyafetlerine nasıl yayıldığını farketmedi.

Kız yanıklar aldı ve doktor tavsiye ettiEbeveynler onu erkek pantolonunda giydirir. Margaret hatırlattı, o kadar çok özgürlük sevdim - Eğer çitler ve ağaçlar tırmanmaya ilk fırsatta, o erkek kıyafetlerigiyeceksiniz devam ettiğini, binmek ve çalıştırabilirsiniz.

Okulda okumak için kız-sorbent de istemedi,ama sıkı bir anne, prestijli kolejlerden birinin mezunuydu ve çocuğun iyi bir eğitim almasını sağlamak için her türlü çabayı gösterdi. Kızın doğası burada ortaya çıktı. Çok okudu, ama Shakespeare ve Dickens'in yerine aşk ve kadın dergileri hakkında romantizm tercih etti. 9 yaşından itibaren hikaye yazmaya başladı.

üfleme kitabı

Buntar karakteri

Margaret günlüğünü nasıl paylaşır?o kesinlikle bir askeri kariyerini tercih ederdik, bir çocuktu. Ve o anda erkek kabul edildi gazetecilik mesleğini, seçer. Margaret burada yaptığı asi karakterini gösterdi Atlanta'nın sürümleri birinde birkaç yıl boyunca çalıştı - "yakışıksız" kendi adına bir gazete "Manifesto feministleri" yazdığı ve hatta tamamen resim eklemek

Söylemeye gerek yok, aile bu davranışı takdir etmedi. Büyükanne şöminede bu şaheseri yanmış ve tüm torunu Şu anda evde olduğunu söyledi. Kin, prim akrabaları Margaret "büyüleyici razgildyaya" evlenir. diye hatırladı gibi, ona damat büyüleyici bir görgü eksikliği ve edep fethetti.

Atlanta'nın tamamı "şoksuz" değildihileler. Düğün töreninde, beyaz bir zambak buketi yerine büyük bir parlak kırmızı gül buketi aldı. Ertesi gün bütün gazeteler bunu yazdı ve sakinleri, şehirlerinin daha önce hiç böyle bir şey görmemiş olmalarından ötürü öfkelendiler. “Rüzgarla Gitti” - bu kasabanın ahlaki temellerini açıkça yansıtan bir kitap. Bu nedenle romanda romanın ana kahramanı olan tavrını, "geleneksel" değerlerini sürekli olarak ihlal ettiğini doğru bir şekilde gösterebildi.

rüzgar tarafından taşındı

Immodesty ve kararlılık

Evlilik sadece 10 ay sürdü. Margaret'in kocası içmeye ve onu dövmeye alışkındı. Onu bir keresinde hizmetçiyle bulurken, Margaret kararlı bir şekilde boşanma davası açtı. Amerika'nın güneyinde saçmalıktı. Bu uzun süredir sadece akrabalar tarafından değil, tüm bölge tarafından da suçlanıyor. Margaret durmadı, tüm engelleri aştı ve kızlık soyadını verdi.

Margaret gazeteci olarak çalışmaya devam etti. O 200'den fazla makaleler yazmış ve takma kazanmıştır "köpekbalığı kalem." İkincisinde ise, Margaret yıllardır ona aşık, ona uzun zamandır hayranları evlendi. Onun uğruna onun kariyerini vazgeçti ve Atlanta taşındı. Margaret Bir gazetecinin işini bırakır ve edebi çalışmalarına adadı.

"Rüzgar Gibi Geçti" kitabında da ana karakterisyankâr bir öfke var, güneydeki yerleşik geleneklerden korkmuyor. Her şeye rağmen, görüşünü kararlı bir şekilde savunur. Belki de Margaret bu yüzden kahramanlığın bu özelliklerini o kadar içkin olduklarını açıkça ortaya çıkarmayı başarmıştı?

Evet. Okurları “Rüzgarla Gitti” romanını yeniden okuyan kahraman. Okuyucunun yorumları, onun sürekli olarak öfkeni, duygularını ifade etme alışkanlığı, toplumunda kabul gören normlardan geri çekildiğini bilmenin övgüsüyle doludur.

Mitchell rüzgarı tarafından taşınan bir kitap

Kitabın doğuşu

Ne kadar önemli olursa olsun, ama roman zorunludur.Prosaic olayın ortaya çıkması. Bir kez, bir yürüyüş sırasında, Margaret bir engelin üstesinden gelmeye çalışan bir at biniyor, ondan düşüyor ve ayak bileğine zarar veriyor. Yaralanma sonrasında özel ayakkabılar giyer ve birkaç yıl sonra Margaret bir artroz keşfetti. Bir yıl kadar gitmedi, hastalık sırasında ona sunulan tüm romanları okudu.

Çocukken, büyükannesinden sık sık duyduSavaş ve Kuzey Amerika, askerlerin, Yankee Konfederasyon askerlerinin güneydeki hakkında hikayeler. Margaret ataları savaş üyeleriydi ve veliler ona bu felaketin sonuçlarını gösterdi: yalnız yapıştırma kömürleşmiş bacaları zamanların soylu evler, savaş bütün ailelerde iz bırakmadan gitmiş.

O zamanın tüm olayları mükemmel gösterirRüzgar Gibi Geçti kitap. Tarihçilerin referansları bir kez daha, yazarın bunları ne kadar doğru bir şekilde yeniden üretip tanımladığını doğruladı. Tüm bu hikayeler Margaret'in anısına ertelendi ve elbette, geleceğin romanının temelini oluşturdu. Ve elbette, kahraman, anlatının merkezinde olmalı - güzel, kararlı, cesur.

Ana fikir

Dolayısıyla, romanın temeli Eski Güney'in tarihi idi. Margaret, romandaki tarihi olaylarını doğru bir şekilde yansıtmaya çalıştı, bu yüzden o yıllarda yerel basını inceliyor, tarihçilerin çalışmalarını inceliyor. Güney'in yenilgisinin sebeplerini açıkladı. "Rüzgar Gibi Geçti" kitabı hakkında yorum Margaret Mitchell sayısız eleştirmenler romanda en ufak hataları bulmaya çalıştı, gerçekte sapmaları bulamadıklarını doğruladı.

Romanın Güney'in sakinleri üzerinde büyük etkisi oldu.Çünkü gerçekleşen olayların gerçekliğini yansıtıyordu. Eski Güney, yetiştiricilerinin ve köle sahipleri, siyah kölelere aristokrasi ilişkisi ömrü en küçük detayların sakinlerinin sosyal statü - Hepsini fark edilmiştir. asil baylar, ihtişam ve görkemli konakların zerafet sosyal yaşam.

Pulitzer Ödülü romanını kazandıktan sonraRhett Butler, olaylar ve büyük tarihsel doğruluk makul bir arka plan görüntüsünü: çarpıcı başarısından sonra, hataların başarısız bir aramadan sonra, eleştirmenler muazzam başarı nedenlerini açıklamak.

"Rüzgar Gibi Geçti" - bir kitap hakkındaBirçok ünlü Amerikalıyı terk etti: Eleanor Roosevelt ve Başkanın kendisi. Tarihi olayları doğru bir şekilde aktarabilen kitabın yazarı övgüde bulundular. Tanınmış İngiliz yazar Herbert Wells şunları söyledi: "Rüzgâr Gibi Geçti" romanı, çok sayıda saygı duyulan klasiklerin eserlerinden daha iyi. "

rüzgar tarafından taşınan 2

Romanın özeti

Yazarın fikrine göre romanın 2 bölümüne ayrılmıştır"Rüzgar ile gitti." Kitapların bölümleri okuyucuya farklı bir Scarlett gösterir. İlk bölümde, ne istediğini elde etmek için her ne pahasına olursa olsun, telaşlı ve güzel bir güzellik. Aşkı uğruna hiçbir şeyde durmayacak, bu bölümde birçok duygu var.

Romanın ikinci kısmı başka bir yere açılıyorScarlett - yerli topraklarının değerini fark etti ve Tara için savaşıyor. Hayatının trajik olayları duygularını, alışkanlıklarını yeniden düşünmeye ve farklı gözlerle diğer insanlara bakmasına yardımcı olur.

Ben kitabın bir parçasıyım

Roman, Gürcistan'ın güneyinde gerçekleşir. 1861 bir yıl var. Tara'nın çekici yeşil gözlü kızı (Atlanta'ya 25 km uzaklıktaki bir plantasyon) çok sayıda hayranın iç geçirdiği bir nesnedir. Ama Scarlett'in kendisi sadece Ashley'i seviyor, sadece ona olduğu gibi, ona da kayıtsız değil.

Family Scarlett, mülkteki resepsiyona davet edildiWilkes, Ashley ve Melanie'nin nişanlarını duyurdular. Scarlett, bu "mavi çorap" da ne kadar harika ve güzel bir Ashley'nin bulunduğunu anlayamıyor. Sevgili kızdırmak için, Kardeş Melanie'nin kurbanlığını alır ve karısı olmayı kabul eder.

Savaş dedikoduları onaylandı ve gençleronların yerli Güney savunacaklar. Scarlett birkaç ay sonra dul olur ve Atlanta'ya gider. Yavaş yavaş, askeri operasyonlar karmaşıktır ve güneylilerin konumu kritik hale gelir. Scarlett, kesinlikle, Tara'ya dönmeye karar verir. Rett Butler, Atlanta'yı terk etmesine yardım ediyor.

Ona gitme niyetini açıkladıdirenci. Scarlett, onun çaresiz olmaktan uzak olduğunu ve kendine gelebileceğini söylüyor. Ve ayrıldılar. Tara'dan önce, sağ salim kaldılar. Kaos ve harabe var. Ama Scarlett pes etmiyor, Tara'yı kurtarmak için her şeyi yapıyor.

blown away book yorumlar

"Rüzgar Gibi Geçti" kitabının ikinci kısmı

Kitabın 2. Bölümü, aslında Scarlett ile başlıyorTara'yı kaybedebilir. Onu kurtarmak için sadece Rhett Butler'ın yardım edebileceğini biliyor, çünkü para sadece onun içinde bulunur. Fakat Rhett ona yardım etmeyi reddediyor ve kızkardeşi denen Frank ile evleniyor. Yakında tekrar dul oldu.

Rhett ona bir teklif yapar ve Scarlett olurZengin bayan. Fakat Rhett her gün kötüleşiyor, çünkü Rhett Scarlett'in kalbin hala Ashley'ye ait olduğunu fark ediyor. Melanie'nin ölümünden sonra, onun ne kadar yalnız olduğunu fark eder ve Ashley'i hiç sevmemiş gibi görünüyor ve Rhett Butler'ın onun için ne kadar anlamlı olduğu anlaşılıyor.

Ama o, ilgisizliğinden bıktı, ayrılmaya karar verdi. Scarlett çok zor. Ama onun dinç doğası yenilgi kabul etmek istemiyor. Her şeyin kaybolmadığına, kesinlikle bir çıkış yolu bulacağına inanıyor ama yarın bunu düşünecek. "Rüzgar ile Gitti" - kısaca açıklanamayan bir kitap. Romanda, çok fazla zaman kahramanın duygularını, deneyimlerini ve akıl yürütmesini anlatmaya adanmıştır. Bu yüzden roman, okuyucuları tekrar tekrar döndürür.

Güney-Kuzey Savaşı

İlk olarak, roman göstermek için yaratıldıAmerika'nın kuzey ve güney eyaletlerini içine alan iç savaşın tarihi. Savaş, kuzey sanayi devletleri ile güney tarım devletleri arasında 1861'den 1865'e kadar sürdü. O zaman, ayrı ekonomik bölgeler olarak var oldular.

Kuzeyde, endüstriyelişletmeler ve fabrikalarda ve fabrikalarda ana işgücü göçmenlerdi. Stabilite ve yüksek yaşam standardı. Belki de, kuzey eyaletlerini karakterize etmek mümkündür. Güneyde birçok serbest toprak vardı. Verimli topraklar, tarım iklimi için elverişli, ancak yeterli işgücü değil.

Göçmenler daha müreffeh bir kuzeyi tercih ettiler. Ve Güneyliler plantasyonlarında köle kullandılar. Askeri operasyonlar sırasında güneylilerin dörtte biri köle sahipleri idi. Uzun bir süre için devletler barış içinde bir arada yaşardı. Ancak çelişkiler büyüdü. Özellikle köleliğin kaldırılması sorunu temel faktörlerden biriydi. Anlaşmazlıklar savaşa yol açtı.

Margaret Mitchell başlangıçta göstermek istediroman, savaşın insanları nasıl etkilediğidir. Yabancıların tanıdık hayatına ne kadar yıkım getirdi. Romanın da birçok karakteri var - köleler. Yazar, askeri eylemleri kendi bakış açısından değerlendirir. Ekiciler ve köleleri arasındaki ilişkiyi açıklar. Mitchell tarihi yeniden yaratmaya ve bu kampanyadaki katılımcıların bakış açısına göre Kuzey ve Güney'in savaşına bakmaya çalışır.

rüzgar tarafından taşındı

Romanın ana kahramanı "Rüzgar Gibi Geçti"

Kitabın açıklaması, hakkında bir fikir verebilir.bu romanın tarihi değeri. Ama ona tekrar tekrar dönmek ana karakteri Scarlett yapar. Yazar, gururlu bir güneyli - bağımsız, rehavet verici, kararlı, cesur ve topraklarını seven bir imaj yaratmayı başardı - Tara.

Yazar Scarlett'in görüntüsünü çok canlı bir şekilde yarattı -Canlı, neşeli, neşeli, romanın kahramanları ön plana çıkıyor. Pek çok okuyucunun yorumları, “Rüzgarla Gitti” kitabı bunu teyit ediyor ve okuyucuların tekrar Scarlett'e dönmesine zorluyor. Ebeveynlerini, arkadaşlarını, sevgisini, toplumdaki desteğini kaybeden - pes etmiyor. Güç ve canlılığında içkin güçlü karakteriyle mücadele eder, aptallığını ve hatalarını düzeltir. "Yarın yeni bir gün olacak" diyor, durmuyor, mücadele ediyor ve kazanıyor.

rüzgar tarafından taşınan yorumlar

Okuyucu yorumları

En çok sevilen roman hakkında sorular üzerine,Birçok okuyucu cevap - "Rüzgar Gibi Geçti" kitabı. Bu olağanüstü işin hayranlarının cevapları, kitaptaki karakterlerin çiziminin her şeyden öte bir şey olduğunu doğrulamaktadır. Kitabın başında bu görünmez. Ama ortada, karakterlerin canlı bir dilde anlatıldığını anlamaya başlıyorsunuz, karakterler belli olaylar sonucu ortaya çıkıyor ve yavaş yavaş değişiyor.

Tabii ki ana karakter Scarlett. Okuyucunun duygularını geniş bir yelpazede uyandırır - tamamen sevilmekten hayranlığa. Ama onun bütün ve neşeli doğası hiç kimseyi kayıtsız bırakmaz. Bunu hatırlıyorlar. Evet, bencil, ahlaksız, alaycıdır. Ama galip geliyor, zorlu şartların üstünde, savaşın üstünde. Alışılmadık hayat çöküyor, ama empoze edilen koşullara boyun eğme konusundaki isteksizliği tüm okurlar tarafından belirtiliyor. Wind ile Gitti kitap başka ne hatırla?

Pek çok okuyucunun incelemeleri bunu doğruladıkarakterler kendi yollarıyla ilginçtir. Rhett Butler, Scarlett'den bile daha alaycı ve acımasızdır. Fakat kendini ve başkalarını değerlendirmede samimiyetini yener. Beklenmedik bir şekilde, genel olarak gerçek duygulara sahipti - sevgi ve saygı. Yavaş yavaş saygı duymasına neden olan kişilere olan bağlılığını ortaya koyuyor.

Kahramanın tümüyle çelişen düşüncelerine rağmen,Okuyucular, romanın güvenli bir şekilde favori bir çalışma olarak adlandırılabileceğini yazıyor. Birisi "Rüzgarla Gitti" romanı neredeyse bir referans kitabı haline geldiğini yazıyor. Yazarın ortaya koyduğu parlak kahramanlar, yaşam sevgisine ve sadakatlerine hayranlık duymak için tekrar tekrar dönmeye zorlanıyorlar.

Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları 2019

Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları 2019

Related news

 • Paşa Lokumu Tarifi Denenmiş Tarifi
 • Usik Aleksandr Aleksandrovich - dünya çapında bir üne sahip bir boksör
 • Amerikan krep - harika bir hassas kahvaltı
 • Kendi stilini yarat
 • Tonbalıklı Ordövrler

 • Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları


  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları

  Rüzgarla Gone kitabı: Okuyucuların Yorumları