Platin Saç Rengi 2019

Platin Saç Rengi 2019 Platin Saç Rengi

Platin Saç Rengi

Benzer İçerikler

Yorumlar

6

Platin Sarısı: Ya Doğru yapın ya da Hiç Yapmayın

Beyaz-sarı yapma, rengi koruma ve bakımı ile baş etme yöntemi.

Koyu kahve, kızıl ve kumral olmak gibi aldığım hatalar haricinde, hayatımın büyük bir kısmında sarışındım. Geçen Cadılar Bayramında aslında sadece JessicaRabbit olmak için saçlarımı koyu kırmızıya boyattım. Aslında harika bir başarı elde ettim, ancak kızıl saçlı olarak pek de iyi görünmedim.

Daha çok, kendimi bal ve platin ışıltılı buğday sarısı kullanmakla sınırlandırdım, fakat bir erkekle yaptığım korkunç bir kavga sonrasında saç tasarımcıma ‘Saçlarımın rengini aç! Yapabildiğimiz kadar beyaz yapalım.’ dedim.

Her zaman Monroe sarısı istemişimdir ve bir at yelesi kadar güçlü saçlara sahip olacak kadar şanslı olduğumda, boyanın saçlarıma verdiği zarar minimum oldu.

Neredeyse 1 yıl boyunca saçlarım platin sarısıydı ve ben hala her gün bunu özlüyorum. Çalıştığım yerdeki güvenlik görevlileri her sabah beni ‘Marilyn!’ diye çağırırlardı.

İnsanlar platin sarısını anımsarlar. Işıltılı ve köpüklü beyaz saç sizi mutlu ve göz alıcı hissettirir. Sanki bir halo (ışık halkası) giymişsiniz gibi tonlarca dikkati üzerinize çeker. Ve bir kere sarışın olduysanız, bir daha geri dönüşünüz gerçekten zor olabilir çünkü her zaman, istemeden, ‘sarışın halini daha çok sevdim!’ diyen birileri çıkar.

2011 yılında saçlarım platinken (fotoğrafların büyük kısmının çekildiği zaman), saç bakımı hakkında tonlarca şey öğrendim. Kendi saç köklerimi korkarak beyazlattım, sarıları birkaç saç kırığım olsa bile yok ettim. Eğer uzayan saç köklerime karşı takıntılı olmasaydım hala beyaz-sarı olabilirdim. 

Eğer siz de saç renginizi açmayı düşünüyorsanız, işte bilmeniz gerekenler.

İLK SEFER

SAKIN bunu kendi kendinize yapmayın. Bir profesyonel gibi kutu boya ile saçınızı boyayabiliyor olmanız önemli değil. Saçınızın rengini açıp kendi kendinize beyazlatamazsınız. Bir kuaföre gidin!

Eğer saçınız açık renk ise, nispeten daha kolay olacaktır. Eğer koyu renk ise, birkaç seans daha kuaföre geri gelmeniz gerekir ve saçınız belkide birkaç gün ışıklı turuncu olabilir. İyi bir saç tasarımcısı saçınızın beyazlatmayı ne kadar kaldırabileceğini bilir. Eğer bunun için birkaç prosese ihtiyacınız olduğunu söylerlerse, onlara güvenin.

İstediğiniz rengi bir fotoğraf götürerek veya ne kadar açık renk istediğinizi anlaşılır biçimde ifade ederek belirtin. Düz beyaz saç diye bir şey yoktur. Buz beyazı, mavimsi beyaz, fildişi beyazı (duvar boyası gibi) tercih edebilirsiniz. Benimki gün arasında fildişi ve buz beyazı arasında değişmekteydi.

Saçınızı açtırtmak ilk zaman için pahalıya mal olabilir ancak bana güvenin ve bir profesyonele gidin. Saçlarınızı mahvedip daha sonra onarmakla uğraşmaktansa, para verip istediğiniz gibi bir saça sahip olmak çok daha iyidir.

RENKLENDİRME

Platin kitinizin içindeki en önemli şey iyi bir mor tonlama şampuanıdır.ClairolShimmerLights ‘ın en iyisi olduğunu anlayacak kadar yeterince çok kullandım.

Aslında mor şampuanı, hayran kalınacak kadar parlak gümüş saçlara sahip olan babamdan öğrendim. Saçlarınızın rengi açıldığında neredeyse kaçınılmaz olarak bazı sarı sünmeler olacak. Tonlayıcılar içindeki menekşemor renk bu çirkin durumu dengeler. Ben tekrardan buğday sarıyım, ama hala bir ay içinde birkaç kere parıltılı ışık attırarak tüm renk tonunu açtırıyorum.

Tek olumsuz yanı : Çok kötü kokuyor. Kötü kokuyu maskelemek için ağır kokulu saç kremi kullanın, daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca şampuanınızı  yaklaşık 3 dakikadan daha uzun süre tutmayın! Saçlarınız bir miktar mavileşebilir.

Mükemmel bir beyaz sarı bakımı ve kalıcığı için bir diğer yapılması gereken, eğer mor şampuan cırtlak rengi öldürmezse yoğun tonlama seansının yapılmasıdır. Eğer evde saç boyamaya aşina değilseniz, ilk tonlama seansınızı kuaförde yaptırabilirsiniz. Çok pahalı olmamalı. Kuaförünüzden evde yapabileceğiniz üzere temel boyama şeklini göstermesini isteyin; çok karmaşık bir şey değil.

Wella’nınColorCharm White Lady/T18 tonlayıcısı bu konuda bir külttür. Çünkü tam olarak söylediği şey: saçlarınızı beyaz yapar. Bu tonlayıcı bir açıcı değildir, sadece tonlayıcıdır.

Birinci kısmı (şişeden okuyun) ikinci kısım geliştiriciye karıştırın (Benim kullandığım volüm 20’ydi). Tatlı gölgeli bir mora dönecek. Bu karışımı saçlarınıza birkaç dakika için uygulayın (ben 6 veya 7 dakika uyguladım), yıkadıktan ve bakımını yaptıktan sonra, kristal ışıltısı ve saf beyaz saç elde edeceksiniz. Ben bu malzemeleri toplu olarak satın aldım.

Sanırım şu an  ‘açık küllü sarı’ ya doğru gidiyor, ama herhangi birineSallyfor White Lady’yi sorarsanız  ne hakkında bahsettiğinizi anlayacaklardır.

Denemek için daha az korkutucu olan bir diğer tonlayıcı ise ‘Manik Panik Virgin Kar’ı. Bunun için tek yapmanız gereken bir fanusu kafanıza geçirerek yarım saat kadar oturup beklemek. Tamamen bitkisel!

Saçınıza ne sürdüğünüze iyi bakın. Saç spreyi gibi şekillendiriciler saçınızın onarımı ve renk kalıcılığına yardımcı olabilirler. Çoğu şirket artık sarı saç dostu ürünler satmaya başladı.

 

SÜREKLİ KIRIKLARINI ALDIRIN

Tahmin edin ne : Açtırma işlemi saçlarınız için kötü.

Berbat, değil mi? Bu, eğer saçlarınızı benim de yaptırdığım gibi her 6 haftada bir açtırıyorsanız,  saçlarınızın zamanla yandığı anlamına gelir. Genelde, kırık saç uçlarıma zarar gelmesinden kaçınmak için sadece saç diplerimi boyarım, fakat bazen bütün bir saçın da boyanmaya ihtiyacı olabilir. Saç uçlarınız süpürge gibi görünmeye başladığı zaman, düzenli olarak saçlarınızın uçlarını aldırmanız gerekebilir.

ŞART, ŞART, ŞART

Platin sarısı bakımında kesinlikle özensiz ve tembel olamazsınız. Saçlarınızı her gün çeşitli bakımlar yaparak nemlendirin. Bu benim gerçekten çok önem verdiğim bir konu!

Pek çok farklı maskeler kullandım- hatta eczanelerde 1.50 dolara (yaklaşık 3 tl) satılan Pamler’s Hindistan cevizli protein paketini bile. Saçlarınız  giderek soluklaşmaya başladığında çok sık yıkamamalısınız ( eğer yapabiliyorsanız sülfat içermeyen şampuanlar kullanın), her yıkama sonrasında da maske yapmayı deneyin.

Ayda 1 veya 2 kere, sıvı haldeki Hindistan cevizi yağını kuru ve yıpranmış saç uçlarıma uyguladım, daha sonra bir havlu ile saçlarımı sararak birkaç bölüm Kardashian’ları izledim. Saçlarım ahenklendi.

Ayrıca saçlarım  kuruyken, KerastazElixirUltime gibi bir yağı saçlarıma uygulayıp, saçlarımı kıvırarak 1 veya 2 gün boyunca saçlarımın yağı çekmesini bekledim.

İçerden takviye yapmak da şart! Ben aynı zamanda prenatal vitaminler (genelde doğum öncesi alınan vitaminler) ve akşamları çuha çiçeği yağının kapsüllerinden içtim.

GERÇEKDÜŞMANLA SAVAŞIN: SAÇ DİPLERİNİZ

Şahsen ben, saf beyaz saç diplerinden nefret ederim. Kafa derim beni korkuturdu. Yeni çıkan koyu renk saçlardan her ne kadar hoşlansam da her 6 haftada 1 saç diplerimin rengini açardım. Bunu kendi kendime sadece 2 kere yaptım çünkü ben korkak bir tavuğum.

Her zaman elimde bir şişe 20 volümlük bir şişe de 30 volümlük geliştirici bulundururum. Çünkü çok fazla saçım var, 2 paket açıcı ancak yetiyor.

Eğer kafanızın arka tarafındaki saç köklerini boyama konusunda yeterince pratiğiniz ve deneyiminiz yoksa, arka taraftaki saç diplerini boyama konusunda bir arkadaş yardımı almanın yararlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca saçlarnızınrengi açılırken, değişim esnasında bunu gözlemleyip çabucak yıkamanızda da yardımcı olabilirler.

Ne kadar açma işlemi yapmanız ve ne kadar süre beklemeniz gerektiği saçlarınızın doğal rengine ve saç yapınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ben genelde 10 ve 20 dakika arasında bekletiyordum. Her zaman, herşeyin uyumlu olduğundan emin olduktan sonra, tonlayıcı kullanırdım, fakat platin sarısı saçlarınız olduğunda bazen saçlarınızda inatçı cırtlak sarı renkten maviye doğru gök kuşağına benzer izler bulabilirsiniz. Evet, bu mümkün.  Sizin için en uygun açıcı ve tonlayıcıyı anlayacaksınız.

TASARIM

Saçınızın doğal dokusu ile çalışın. Özetle, çok sık olarak ısı uygulayıcı işlem yapmayın.

Platin yaptırdıktan hemen sonra bir keratin tedavisi uyguladım, ve çok memnun kaldım. Kaba ve dalgalı saçlarımı düz ve ipeksi hale getirdi böylece gereken bakım minimal düzeye indi. Fakat birkaç ay sonra rengi solduğunda, saç maşası ve ütüden (fön makinesinden) kesinlikle ama kesinlikle uzak kaldım. Eğer saçlarınız kıvırcık veya dalgalıysa ütüden (fön makinasından) uzak durun ve saçlarınızı kıvırcık kullanın.

Çok fazla saç açtırmanın, saç yapınızı değiştirebileceğini aklınızdan çıkartmayın. Platin sarı günlerimin geçmesinin ardından, saçlarımın dalgalı modelinde hafif değişiklik olduğunu farkettim.

Saçınız cansız göründüğü zaman, parlatıcı tedavi uygulayabilirsiniz. Bunlar genelde kuaförlerde (20 tl)’a satılır, fakat ayrıca eczanelerden de satın alabilirsiniz.

Kullanacağınız bu parlatıcı kırılmış saç uçlarını birleştirir ve rengi açılmış olan saçlarınıza güzel bir parlaklık verir.

PLATİN SARISI HAYAT

Parlak ve ışıltılı saçlarınızla çok fazla iltifat alacak ve dikkat çekeceksiniz. Erkekler peşinizden koşacak ve arkanızdan daha sık ıslık çalacaklar, çünkü kafanızın üzerinde taşıdığınız saçlar parlak bir ışık gibi ve ellerinden gelen sadece takip etmek olacak. Eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız, saçınızı platin yapmayın.

Bu, aynı şekilde oldukça fazla para harcamak için de geçerli. Çok sık yaşadığım muhabbetlerden biri:

KİŞİ: Şaçların gerçek mi ?

BEN: Gerçekten pahalı.

Oldukça pahalı; düzenli aldığım malzemelere ek olarak düzenli olarak kuaföre gittim. Sanırım saçımı beyazlatmam ve bu beyazı korumak için yaptığım bakımlarla beraber 0+ (600 tl’den fazla) harcadım.

Saçla ilgili her şeyi kendi kendilerine yapabilen (DIY: do it yourself-kendi kendine yapma) insanları selamlıyorum ve hepinizi kıskanıyorum, fakat her zaman platine dair yapılacak tüm uygulamaları uzman bir kuaförün deneyimli ellerine bıraktığım için güven ve rahatlık duymuşumdur ( Sanırım bunun sebebi 11. sınıftayken  arkadaşım ve ben saçlarımızı evde kutu boya ile boyadığımızda, turuncu saç dipleri ve yeşil saç uçları elde etmemiz.)

İnsanlar sizi Marilyn veya Gwen diye çağıracaklar ve saçlarınıza dokunabilmek için izin isteyecekler. Bazen renklendirmenizde çok istekli, hevesli olabilir ve sonucunda lavanta rengi ile karşılaşabilirsiniz. Saçlarınız sertleştiği zaman giderek soluklaşmayı gördüğünüzde pişman olabilirsiniz.

Fakat tekrarladığınızda, pişman olmayacaksınız.

Platin Saç Rengi 2019

Platin Saç Rengi 2019

Related news

 • Mide ve bağırsak gribi ile Etiketlenen Konular
 • Saçı Hızlı Uzatma Yöntemleri İçerisinde En Etkili Olanları
 • Kertenkele Dizisi Deli Kenan’ Kimdir
 • Dağcılık Eğitimi Nereden Alınır
 • Sephora Hair Mania şampuanlarla saçlar şeker gibi kokacak

 • Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi

  Platin Saç Rengi