Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleriPhraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri

27.05.2019

Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 89

Phraseology "pantaliku knock off": anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri

Karışıklığı birçok şekilde belirtebilirsiniz. Örneğin, pek çok dallanma ve kahramanın olduğu oldukça uzun bir hikaye var ve dinleyiciye yazar şöyle diyor: “Pantaliku ile çok fazla yere düşebilir mi? Anlamıyorum! "Bu cümlenin anlamı, bugün analiz edeceğiz.

Tarih, Hipotez 1: Yunanistan'da Dağ

pantalyku vurmak

Bu o kadar kolay değil ki çıkıyor. "Pantaliku ile yıkmak" ifadesi, yorumlanması o kadar kolay değildir, ancak ciddi zorluklardan korkmuyoruz. Konuşma cirosunun nasıl ortaya çıktığı hakkında tartışma var. İlk versiyon şöyledir: Yunanistan'da Pantelik adında bir dağ var. Birçok mağara, çeşitli giriş ve çıkışlar vardır, bu yüzden kaybolmak kolaydır. Yunanistan'a giderseniz bunu aklınızda bulundurun. Fakat ciddiyetle, bu bakış açısına dayanarak, zamanla "pantelik" kelimesinin Ruslaştırıldığı ve tanıdık bir "pantalik" haline geldiğini varsayabiliriz. Bu karmaşık, değil mi? Bekle, okuyucu henüz ikinci hipotezi bilmiyor. Dikkatimizi çeken bölgede "pantaliku yıkmak" ifadesi. Şimdi phraseology'nin kökeni düşünülüyor.

Tarihin devamı. Hipotez 2: dil bilgeliği

Uzmanlar, Romano-Germanic’deDilsel bir ailenin bir pantl kökü vardır. Uzun zaman önce, "düğüm", "ip" anlamına geliyordu, sonra "öz", "anlam", "duyum" a dönüştü. Bu kök dilimizin etkisi altında değiştirilemedi Fakat, yurtdışı borçlanma anne "pantalyku" haline gelmiştir. Ne diyebilirim Her iki hipotez de dikkat çekicidir ve ilginçtir. Ama belli değil sadece bir şey: Bir konuşma ciro soylu kökenli hikaye, uygun ve biz ifadeye sahip colloquial "pantalyku vurmak", ya da en azından dışında bir dergi veya gazetede bir makale yazarken belirlemek amacıyla kullanmak daha iyi değil dili stilize etmenin yolu. Diğer bir deyişle, her şey belirsizdir. Okuyucunun kendisi için karar vermesine izin verin. Örneğin, 2 numaralı hipotezi tercih ederiz.

Eş anlamlı ve anlam

yıkmak

Değiştirilecek kelimeler ve kelime öbekleriKonuşulan konuşma ciro, ifadenin anlamını anlamaya ve hatırlamaya yardımcı olacaktır "pantaliku ile yıkmak." Okuyucuya işkence etmeyip işine geçelim. Phraseology anlamına gelir:

 • karıştırmak için;
 • şaşırtmak için;
 • karıştırmak için;
 • yanıltmak;
 • kafanı kandırmak;
 • başını kandırmak;
 • burun tarafından yönlendirmek.

Listeye göre anlamı yeniden kurmak zor değilifadesi. Soru soran: "Pantalik ile ne kadar yıkılabilirim?" Diye yalvarırsa, sadece onun muhatabına, hiçbir şey anlamadığını ve ona hikayeyi anlatan kişinin bunun için sorumlu olduğunu söyler. Basitçe söylemek gerekirse, dinleyici, ünlü Yunan dağının taş mağaralarındaki bir gezginle aynı şekilde düşünce labirentine karışır. Ne diyor? Bunun hakkında sana söylemek için sanat üzerinde çalışmak zorunda. Bu "pantaliku yıkmak" ifadesidir. Bizden uzun sürmedi.

Kullanım örneği ve eski Sovyet karikatürü

pantalik gelen phraseology kökeni raydan çıkarmak

Karikatürü hatırla "Vay, balık konuşuyor!“İfadenin bulunduğu yer:“ İyi yap ve suya at ”diye seslendi mi? Orada, savaş “iyi” sihirbaz Eeyeh ve aslında konuşan bir balık olduğu ortaya çıktı. Böylece, pantaliğin devrilmesi, yaşlıların hayatlarını kurtardı. Sihirbaz, büyük olasılıkla, Şeytan'ın birçok enkarnasyonundan biriydi. Ve şeytanla, bildiğiniz gibi, şakalar kötüdür, ama yaşlı adam büyücünün ölümsüz ruhuna ihtiyacı olduğunu nasıl anladı? Ve genç adam kötü adamı karıştırdı ve en önemlisi, kendi mantıksal labirentlerinde kendini yitirmedi, yani hayatını kurtaran anlatının saçmalığını sürdürürken Eeeha'yı çıldırttı. Fakat bütün bu kartallar, yabani tavşan ve koyun derisi paltolarında kaybolmak çok kolaydı!

Bir peri masalı bir yalan, ama içinde bir ipucu var: Bir kişi bir dil kaparsa fena değil. Bazen hayat, hem anlatıcıdan hem de anlatan kişinin anlayamadığı kristal berrak konuşmayı ve abrakadabrayı kurtarabilir. Bu nedenle, kişi kitap okumalı ve daha çok, daha iyi. Yanlış anlaşılma ile herhangi bir bağlanma içine giremezsiniz. Esas olan, ruhun varlığını kaybetmemektir. Bir insan korkarsa, o zaman yenilir.

Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleriPhraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri

Related news

 • Diyete Uygun Unsuz Muzlu Krep Tarifi
 • Oyun Zombi Evi Android temelinde nasıl geçmek için
 • İlkbaharda Paris seyahati planlayanlar için ipuçları
 • Küçük evler için Amerikan mutfak modelleri
 • AMİGURUMİ KALPLİ OYUNCAK KÖPEK ÖRÜLÜŞÜ

 • Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 27

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri


  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 99

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 62

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 42

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 91

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 36

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 80

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 48

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 24

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 81

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 85

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 97