resim galeriler Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri
Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 90 30.01.2019, 11:15

Phraseology "pantaliku knock off": anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri

Karışıklığı birçok şekilde belirtebilirsiniz. Örneğin, pek çok dallanma ve kahramanın olduğu oldukça uzun bir hikaye var ve dinleyiciye yazar şöyle diyor: “Pantaliku ile çok fazla yere düşebilir mi? Anlamıyorum! "Bu cümlenin anlamı, bugün analiz edeceğiz.

Tarih, Hipotez 1: Yunanistan'da Dağ

pantalyku vurmak

Bu o kadar kolay değil ki çıkıyor. "Pantaliku ile yıkmak" ifadesi, yorumlanması o kadar kolay değildir, ancak ciddi zorluklardan korkmuyoruz. Konuşma cirosunun nasıl ortaya çıktığı hakkında tartışma var. İlk versiyon şöyledir: Yunanistan'da Pantelik adında bir dağ var. Birçok mağara, çeşitli giriş ve çıkışlar vardır, bu yüzden kaybolmak kolaydır. Yunanistan'a giderseniz bunu aklınızda bulundurun. Fakat ciddiyetle, bu bakış açısına dayanarak, zamanla "pantelik" kelimesinin Ruslaştırıldığı ve tanıdık bir "pantalik" haline geldiğini varsayabiliriz. Bu karmaşık, değil mi? Bekle, okuyucu henüz ikinci hipotezi bilmiyor. Dikkatimizi çeken bölgede "pantaliku yıkmak" ifadesi. Şimdi phraseology'nin kökeni düşünülüyor.

Tarihin devamı. Hipotez 2: dil bilgeliği

Uzmanlar, Romano-Germanic’deDilsel bir ailenin bir pantl kökü vardır. Uzun zaman önce, "düğüm", "ip" anlamına geliyordu, sonra "öz", "anlam", "duyum" a dönüştü. Bu kök dilimizin etkisi altında değiştirilemedi Fakat, yurtdışı borçlanma anne "pantalyku" haline gelmiştir. Ne diyebilirim Her iki hipotez de dikkat çekicidir ve ilginçtir. Ama belli değil sadece bir şey: Bir konuşma ciro soylu kökenli hikaye, uygun ve biz ifadeye sahip colloquial "pantalyku vurmak", ya da en azından dışında bir dergi veya gazetede bir makale yazarken belirlemek amacıyla kullanmak daha iyi değil dili stilize etmenin yolu. Diğer bir deyişle, her şey belirsizdir. Okuyucunun kendisi için karar vermesine izin verin. Örneğin, 2 numaralı hipotezi tercih ederiz.

Eş anlamlı ve anlam

yıkmak

Değiştirilecek kelimeler ve kelime öbekleriKonuşulan konuşma ciro, ifadenin anlamını anlamaya ve hatırlamaya yardımcı olacaktır "pantaliku ile yıkmak." Okuyucuya işkence etmeyip işine geçelim. Phraseology anlamına gelir:

 • karıştırmak için;
 • şaşırtmak için;
 • karıştırmak için;
 • yanıltmak;
 • kafanı kandırmak;
 • başını kandırmak;
 • burun tarafından yönlendirmek.

Listeye göre anlamı yeniden kurmak zor değilifadesi. Soru soran: "Pantalik ile ne kadar yıkılabilirim?" Diye yalvarırsa, sadece onun muhatabına, hiçbir şey anlamadığını ve ona hikayeyi anlatan kişinin bunun için sorumlu olduğunu söyler. Basitçe söylemek gerekirse, dinleyici, ünlü Yunan dağının taş mağaralarındaki bir gezginle aynı şekilde düşünce labirentine karışır. Ne diyor? Bunun hakkında sana söylemek için sanat üzerinde çalışmak zorunda. Bu "pantaliku yıkmak" ifadesidir. Bizden uzun sürmedi.

Kullanım örneği ve eski Sovyet karikatürü

pantalik gelen phraseology kökeni raydan çıkarmak

Karikatürü hatırla "Vay, balık konuşuyor!“İfadenin bulunduğu yer:“ İyi yap ve suya at ”diye seslendi mi? Orada, savaş “iyi” sihirbaz Eeyeh ve aslında konuşan bir balık olduğu ortaya çıktı. Böylece, pantaliğin devrilmesi, yaşlıların hayatlarını kurtardı. Sihirbaz, büyük olasılıkla, Şeytan'ın birçok enkarnasyonundan biriydi. Ve şeytanla, bildiğiniz gibi, şakalar kötüdür, ama yaşlı adam büyücünün ölümsüz ruhuna ihtiyacı olduğunu nasıl anladı? Ve genç adam kötü adamı karıştırdı ve en önemlisi, kendi mantıksal labirentlerinde kendini yitirmedi, yani hayatını kurtaran anlatının saçmalığını sürdürürken Eeeha'yı çıldırttı. Fakat bütün bu kartallar, yabani tavşan ve koyun derisi paltolarında kaybolmak çok kolaydı!

Bir peri masalı bir yalan, ama içinde bir ipucu var: Bir kişi bir dil kaparsa fena değil. Bazen hayat, hem anlatıcıdan hem de anlatan kişinin anlayamadığı kristal berrak konuşmayı ve abrakadabrayı kurtarabilir. Bu nedenle, kişi kitap okumalı ve daha çok, daha iyi. Yanlış anlaşılma ile herhangi bir bağlanma içine giremezsiniz. Esas olan, ruhun varlığını kaybetmemektir. Bir insan korkarsa, o zaman yenilir.

Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleriFotograf resim fotograflar

Related news

 • CK Keatin Kinaz Yüksekliği Nedenleri Tedavisi ve Halsizlik CK Testi
 • Ağız boşluğunun yaygın hastalıkları
 • Ktunnel, Ktunnel giriş Ktunnel.com
 • Diyet yaparken enerji veren tatlı tarifi

 • Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 55

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri


  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 31

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 82

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 64

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 100

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 98

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 55

  Phraseology pantaliku knock off: anlamı, kökeni, eş anlamlı ve kullanım örnekleri 77