Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 2019

Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 2019

Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 19 08.02.2019, 09:54

Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri

Taisia'nın çok parlak ve güzel antik Yunan ismi"akıllı," "bereketli", "geç", "tanrıça İsis'e ait" çeviri anlamına gelir. Taisia ​​Ortodoks isimleri yılda birkaç kez kutlanmaktadır, çünkü bu isim birden fazla aziz tarafından giyilmiştir. Bunlardan sadece üç tanesi biliniyor: Şehit Taisia, Taisia ​​Mısır (5. yüzyıl) ve Monk Taisia ​​Mısır Thebaid (6. yüzyıl). Taisia'nın gününün kutlandığı zaman çalışma, bu azizlerin tarihini dikkatlice düşünmelisin. Her şeyden önce, Rab İsa Mesih'e olan inanç ve günahlarını cehennemin alevinden kurtaran samimi tövbe edildi.

Adı Day Taisii

Taisia: Ortodoks isim günü

Taisii hakkında Şehit çok az bilinir, sadeceHıristiyan inancının cesur ve katı itirafı için şehitlik ettiğini söyledi. Taisia ​​Şehitleri modern takvime göre 4 Nisan'da kutlanıyor.

Fakat Mısır'ın Saint Taisia ​​hayatı şu adreste bilinir:tüm detaylar. V. yüzyılda antik Mısır'da yaşıyordu. Zengin ebeveynleri öldüğünde, dindar bir hayat sürmeye başladı ve kendisini yardımseverliğe verdi ve hasta ve sakat kişiye yardım etti.

Evinde sık sık keşişler durdu,sepetlerini satmak için çöllerden şehirlere geldiler. Taisia ​​sevildi ve saygı gördü, insanlar arasında büyük bir saygı gördü. Fakat bütün sıkı çalışan hayır faaliyetlerinden sonra, maddi durumu giderek tükendi. Ve o da yoksulluk tarafından geçildi. Taisia'nın kötü davranış ortamında görünen bu dönemde, düzensiz bir hayat sürmeye başlar.

Taisia ​​İsim Günü

Taisia ​​Mısırlı

Bir gün keşişler çöl manastırından geldi;daha önce Taisia'da durdu. Onu mutsuz ve günahkâr görmek, büyük üzülmüşler, çünkü hep onlara sevgisini vermişti. John Kolov olarak anılan Abba'sını çağırarak, Taisia'ya yardım etmesini istediler. Hemen ona gitti ve yanına oturdu, dikkatle gözlerine baktı ve ağladı. Endişeli ve neden ağladığını sordu. Şeytan'ın yüzünde nasıl oynadığını ve İsa'nın sevmediği şeyleri, neden Lord'a aykırı bir yol izlediğini anlattığını söyledi. Kız bu türden suçlamalarda bulundu ve tövbe edip etmediği hakkında dalga geçti. Yaşlı, onun olduğunu ve onu takip etmesini zorladığını söyledi. Abba John, Taisia'nın gözyaşları içinde onu hemen takip ettiğine çok şaşırmıştı. Kimseye güle güle demedi ve mülküyle ilgili emir bile vermedi.

Huzurlu sonu

Çölde dolaştıklarında hiçbir şeyleri yoktugeceyi kumlarda nasıl geçireceklerini kaldı. Onu şeritten önce kumdan bir baş düşürdükten sonra uykudan geçirdi ve kendisinden bir miktar uzaklaştı, bundan önce de dua etti. Sabah kalktığında Taisia'yı öldürecekti. Öldüğü, tövbe etmediği, cemaati almadığı ve rahibe olmadığı gerçeğinden çok korktu.

Ve sonra aniden Tanrı'nın sesini duydu, kimOnun tövbe ettiği saatin, o kadar özverili olmayan diğerlerinin uzun vadeli tövbesinden daha önemli olduğunu söyledi. İnanılmaz bir şekilde, Lord John, Taisia'nın günahlarının affedilmesiyle ilgili sorusunu, tövbe ve samimiyetinden ötürü aldığı için yanıtladı.

Şimdi Ortodoks da isim-günü tarafından onurlandırıldı. Taisia, kilisenin takvimine göre 23 Mayıs'ta gününü kutluyor. Ancak, hepsi bu değil. Gerçekte, bu ismi taşıyan başka bir aziz vardı ve bazı anlarda onların kaderleri çok benzerdi.

Kilise takvimine göre Adı Gün Taisha

Taisia ​​Mısırlı Thebaid

Ne zaman sorusu ile başlıyorTaisia, hatırlamakta fayda var ve başka bir aziz hakkında - Taisia ​​Mısırlı Thebaid. Hikayesinde, onun zanaatını öğreten bir arsanın kızı olduğunu yazmıştır. Taisia ​​nadir bir güzellikti, bu yüzden müşteriler onun için büyük para ödemeye hazırdılar, bu da gerçek harabiyet sebebiydi. Rahip Paphnutius bir kez onunla geldi ve onunla konuşmak istendi. Konuştuktan sonra, Taisia ​​tüm kazandıkları hazineleri topladı ve onu şehrin meydanında yaktı. Ve sonra Saint Pafnutia için rahibe manastırına gittim. Orada, hücresinde susarak, günahlarını durmadan yas tutuyordu, üç yıl boyunca kepenk geçiriyordu, günde sadece bir kere yemek yiyordu.

Taisia ​​isim-gün ortodoks

Büyük affetme

Üç yıl sonra, Aziz Paphnutius geldiLord, Taisia'yı bağışladı mı diye sormak için Anthony the Great. Daha sonra Anthony, bütün manastık öğrencilerine Rab'bin kendilerine bir cevap vermesi için dua etmelerini emretti. Bir süre sonra, Pavel Preprost'a, olağanüstü güzellikteki üç bakirenin göksel yatağı nasıl koruduğuna dair bir vizyon verildi. Pavlus çok sevindi, bu yatağın Peder Antonia için tasarlandığını düşünmüştü, fakat gökten bir ses, Taisia'nın arsasının için olduğunu duyurdu. Böylece Paphnutius, Tanrı'nın iradesini öğrenmiş, Taisia'nın hücresine onu oradan çıkarması için götürdü ve Rab'bin günahlarından bağışladığını söyledi. İki hafta sonra, hastalığa yakalandı ve üç gün sonra Aziz Taisia ​​barışçıl Rabbine gitti. Bugün isimleri 21 Ekim'de kutlanıyor.

Taisiya, derin pişmanlık içinde, Rab'be merhamet ve af diledi. Böylece, Taisia'nın isim günü, yukarıda belirtildiği gibi, yılda üç kez kutlanır: 4 Nisan, 23 ve 21 Ekim.

Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 2019

Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 2019

Related news

 • Karaman Haberleri: Tecavüz davası öncesi mahkeme salonu önünde kavga: 2 yaralı
 • Düğün Çorbası Videosu
 • Onay Şahin Sarkıları Listesi
 • Haşlanmış Yumurta En Kolay ve Hızlı Nasıl Soyulur
 • Puf böreği tarifi
 • Trafik Haftası Şiirleri

 • Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 14

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri


  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 60

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 38

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 19

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 34

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 21

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 18

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 26

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 57

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 95

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 31

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 13

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 33

  Ortodoks Kilisesinde Taisilerin İsimleri 44