Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 2019

Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 2019


Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 41 12.01.2019, 11:02

Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü tarafından hayata geçirilen “Umut Okulları Projesi" kapsamında ve “Umut Okulları Projesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri” çerçevesinde İstanbul’a davet edilen öğrenciler, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezecek.

Gezi programı kapsamında, Ordulu öğrencilerin ziyaret edecekleri duraklardan biri de Üsküdar’da bulunan Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi ve uçurtma atölyesi olacak. Öğrenciler, müzede sergilenen 26 ülkeye ait 2 binden fazla uçurma ve uçurtma malzemesini inceleyecek. Çocuklara burada dünyadaki uçurtma kültürü hakkında bilgiler verilecek.

Daha sonra uçurtma atölyesine katılacak olan öğrenciler, uzman uçurtma eğitimleri gözetiminde, kendi uçurtmalarını yapmayı öğrenecek. Ordu Gündoğdu İlkokulu’nda öğrenim gören 28 öğrenci, hayatlarında ilk kez ziyaret edecekleri ve yaklaşık 1,5 saat kalacakları Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’nde unutulmayacak anlar yaşayacak.

“Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi Sosyal Sorumluluk İlkesi” çerçevesinde ağırlanacak olan öğrencilere uçurtma atölyesinde ders gördüklerine dair karne ve yaptıkları uçurtmalar hediye edilecek.

Umut Okulları Projesi nedir?

İstanbul Teknik Üniversitesi- Gönüllülük Kulübü’nce yürütülen Umut Okulu projesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, öğretim üyeleri ve öğrencileri ve firmalar tarafından desteklenen, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki birleştirilmiş köy okullarına yardım kampanyasının yapılmasının hedeflendiği bir projedir. Proje kapsamında, ihtiyaç sahibi okullar belirlenerek bunlara hem malzeme, araç gereç ve ekipman yardımları yapılmakta, hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, daha önce bulundukları il veya ilçe dışına hiç çıkmamış öğrenciler İstanbul’a getirilerek ağırlanmakta, öğrencilere kentin tarihi ve turistik yerleri gezdirilmektedir.

Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 2019

Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 2019

Related news

 • Domatesli Pirinç Pilavı Tarifi Videosu
 • Eşi benzeri yok
 • Tırnaklarda olan değişim hangi hastalığın habercisidir

 • Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 42

  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor


  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 22

  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 98

  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 67

  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 83

  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 39

  Ordulu Öğrenciler Uçurtma Müzesi’ni Ziyarete Geliyor 18