Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 2019

Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 2019


Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 31 31.01.2019, 09:59

Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuklara yılbaşında hediye almak, hem mutlu olmalarını hem de kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlayabilir. Çocukların yeni yıla daha mutlu girmesi için, onlara özel hediyeler hazırlayabilir ya da satın alabilirsiniz.

Çocuklara hediye alırken, çocuğun yaş aralığına, yapmaktan hoşlandığı aktivitelere ve zevklerine dikkat etmek önem taşıyor. Bunun yanı sıra, çocuğun hediyeyi nasıl kullanabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

cocuklara-hediye-alirken-nelere-dikkat-edilmeli-20-3 Yaş Arasındaki Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi

0-3 yaş aralığındaki çocuklara yılbaşı hediyesi alırken, hediyenin hangi maddelerden yapıldığına, kimyasal madde içerip içermediğine ve çocuğun kullanımına uygun olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. 3 yaşından küçük çocuklar için en fazla tercih edilen yılbaşı hediyesi, oyuncaklar olduğu gibi, çocuklar için eğitici oyuncaklar ve eğitici niteliği olan diğer içerikler de sık tercih ediliyor. 3 yaşından küçük çocuklara, teknolojik cihazlar ya da pahalı eşyalar hediye edilmesi, uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Öneriler:Peluş oyuncak, puzzle, sevdiği bir çizgi karakterin posteri

3-6 Yaş Arasındaki Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi

3-6 yaş aralığındaki çocuklara hediye almadan önce, çocuğun beklentileri hakkında fikir sahibi olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra, çocuğun nelerden hoşlandığını öğrenmek de önem taşıyor. Karakter oluşumunun en hızlı gerçekleştiği dönem olan 3-6 yaş aralığındaki dönemde çocuklara hediye alırken dikkatli olunması gerekiyor.

3-6 yaş arasında, yani okul öncesi dönemde olan çocuklara alınacak hediyenin, çocuğun psikolojisini ve gelişimini nasıl etkileyeceği konusunda özenli davranmak gerekiyor. Okul öncesi dönemde, silah, tabanca gibi oyuncaklar isteyen çocuklara, bu hediyelerin alınması, çocuğun ‘şiddet’e meyilli hale gelmesine yol açabilir. Dolayısıyla, çocuklara gelişimlerine katkıda bulunacak hediyelerin alınması önemlidir.

Okul öncesi dönemdeki çocuklara yılbaşı hediyesi aldıktan sonra, çocukla hediye hakkında konuşmak da çocuğun gelişimini destekleyebilir. Çocuğun hediyeyi beğenip beğenmediği, seçme şansı olsa nasıl bir hediyeyi tercih edeceği ve bunun nedenleri hakkında konuşarak, çocuğun psikolojisi hakkında fikir sahibi olunabileceği gibi, çocuğun bu konuda yapıcı düşüncelere sahip olması da sağlanabilir.

Öneriler:Peluş oyuncak, zeka oyunları, odasına koyabileceği bir obje (kuş, balık gibi), çizgi roman, müzik CD’si


Yılbaşı Özel PartisiOkul Çağındaki Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi

Okul çağındaki çocuklara yılbaşı hediyesi alırken, çocukların ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurulmalıdır. Manevi değere sahip olan, özel bir anlam ifade eden hediyeler vermek, okul çağındaki çocuklar için oldukça önemlidir. Pahalı hediyelerin alınması, çocukların tatminsiz olmasına yol açabileceği gibi, hediyenin özel bir niteliği de kalmayacaktır. Bu nedenle, okul çağındaki çocuklar için teknolojik cihazlar yerine, kullanabileceği, geliştirebileceği ve üzerine düşüneceği hediyeler alınması, çocuk gelişimi açısından önemlidir.

Öneriler:Konser bileti, kendi tasarladığınız bir obje (anahtarlık vb.), kol saati, günlük ve dolma kalem

Çocuklara yılbaşı hediyesi alırken, çocuğun neyin daha değerli olduğunu düşüneceğini göz önünde bulundurun. Önemli olanın “emek” ya da “değer verme” olduğunu düşünmesi için, çocuklara kendi yaptığınız ya da kendi tasarladığınız bir armağan verebilirsiniz. Maddi değeri yüksek olan hediyeler, çocuğun hem beklentisini artıracak hem de maddi olanın daha değerli olduğu hissine kapılmasına yol açabilecektir.

Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 2019

Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 2019

Related news

 • Birikim Yapmanın Kolay Yolları
 • Ender saraç diyetleri listesi
 • Sigma Tau’nun 3 ürünü Türkiye’de Proxeed Plus

 • Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 32

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli


  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 58

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 71

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 65

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 44

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 41

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 77

  Çocuklar için Yılbaşı Hediyesi Alırken, Nelere Dikkat Edilmeli 79