Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 2019

Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 2019


Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 19 26.01.2019, 06:07

Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye

12:11 14.11.2019(Güncellendi 12:17 14.11.2019)URL'yi kısaltın

Adana'da camide, Kuran eğitimi verdiği 15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamalarıyla tutuklu yargılanan imam M.D. tahliye edildi. Çocuk, "Bu adam çocukluğumu gençliğimi mahvetti. Geleceğimi de mahvetsin istemiyorum" diyerek tepki gösterdi.

Şu anda Mersin'deki bir lisede eğitim gören kız çocuğu iddiaya göre 4 Aralık 2019'de okulun rehberlik öğretmeniyle yaptığı görüşmede, 12 yaşındayken yaz tatilinde sabahları Adana'daki bir camide Kuran kursuna gittiği sıralarda, temizlik de yaptığını, bu sırada imam M.D.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Bu iddia üzerine rehberlik öğretmeni, okula polis çağırıp, çocuğun başından geçeni anlatıp ailesine bilgi verdi. İddia üzerine ifadesi alınan çocuğun suçladığı imam M.D. tutuklanıp, hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame hazırlandı.

Mahkeme
Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamede, Çocuk İzlem Merkezi'nde psikolog eşliğinde ifadesi alınan çocuk ifadelerine yer verildi. İmam M.D.'nin cinsel istismarı nasıl gerçekleştirdiğine ilişkin iddiaları yer aldı.Çocuğun çığlık attığı ve sesini kimseye duyuramadığı, sonrasında kendisini otoban kenarındaki parkta bulduğunu, iç çamaşırında kan izleri gördüğü anlatıldı. İddianamede çocuğun olay sonrası yanına gelen M.D.'nin olayı kimseye anlatmaması, ikisinin arasında sır olarak kalmasını istediği, anlattığı taktirde olacaklardan kendisinin sorumlu olacağını söylemesi üzerine, korkarak kimseye anlatmadığı ifadelerine yer verildi.

'SAKALIM YOKTUR'

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nca alınan raporda, bulguların uyumlu olduğu belirtildi. İmam M.D., Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında sanık M.D., "Mağdure ifadesinde sakallı şahıstan bahsetmektedir. Benim sakalım yoktur. Sakallı insan kim ise onu söylemesini istiyorum. Benim olayla bir alakam yoktur. Çok rencide oldum" diyerek beraatini talep etti.

Mahkeme M.D.'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. 2 Ekim'de ikinci duruşmada mahkeme heyeti, tanıkları dinledikten sonra M.D.'nin avukatından savunmasını aldı. Avukat R.Ç., E.S.'nin ifadelerinde çelişkiler bulunduğunu belirterek, M.D.'nin tahliyesini istedi. M.D.'nin tutuklu bulunduğu 8 aylık süreyi göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, tahliyesine karar verdi.

'ADALET İSTİYORUM'

Çocuğa 'Olgunlaşmışsın, gözlerine aşık oldum' diyen istismar sanığı: Terbiyeli olduğu için ona dondurma ısmarladım
© Fotoğraf : DHA
Genç kadın  ile annesi tahliye kararına tepki gösterdi. Çocukluğu ve gençliğinin mahvolduğunu belirten genç kadın, "Avukatım mahkemeye girmeme gerek olmadığını söylemesi üzerine ikinci duruşmaya katılmadım. Daha sonra tahliye kararını öğrendim. Bu bana imkansız geliyordu. Avukatımı arayıp, 'bu nasıl adalet, kötü insanlar içimizde dolaşacak mı? İyi insanlar ölmediği sürece kötü insanlara ceza verilmeyecek mi? Hani benim gençliğim' dedim. Bir insanın hayatı böyle mahvedilir mi? Sonra sinir krizi geçirdim. O günden beri adalet arıyorum. Bu ülkede adaletin olacağına inanıyorum. Gençliğimi çocukluğumu bana geri versinler. Çocukluğumu, gençliğimi mahvetti bu adam, artık geleceğimi de mahvetsin istemiyorum. Ülkenin üst düzey yöneticileri yargı sürecini hızlandırsın. Yargının isabetsiz kararlarını istemiyorum. Okulumda derslerim düştü, psikolojim bozuldu. İntihar girişimlerim oluyor, çevrem annem, babam ve yakınlarım çok üzülüyor. Ben sadece adalet istiyorum" diye konuştu.
Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 2019

Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 2019

Related news

 • Gömlekteki Lekeler Nasıl Çıkar
 • Ayaklı dans ve özellikleri
 • Fenolün moleküler ve yapısal formülü

 • Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 31

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye


  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 62

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 9

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 55

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 3

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 57

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 44

  Çocuğa cinsel istismarla suçlanan imama tahliye 54