Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever YorumlarıNoel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları

20.05.2019

Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 57

Noel oyuncakları Müzesi "Klinskoe podvorye": Seyahatsever Yorumları

En sevilen ve uzun zamandır beklenen tatil yılbaşı gecesidir.- akraba ve arkadaşlara hediye bulmak ve Noel ağacını süslemek için keyifli çabalarla birlikte. Güzel toplar, çanlar, çelenkler ve tinsel ile pansuman Yeni Yıl ağacı, hatta yetişkinler yine çocuklar gibi hissediyorum.

Klinskoe çiftlik

Çocuklar için bu ritüel de çok şey sunarsevinç ve kahkahalar, ama çok az insan, sadece ağaçtaki orijinal süsleri satın alamayacağınız, aynı zamanda yapımlarının büyüsünü görebileceğiniz Noel Klinskoe Podvorye'nin gerçek bir müzesi olduğunu biliyor.

Klin

Klin ilçesi, ilk defa 1234'ün yıllarında bahsetti.Aslen nehrin kızkardeşi tarafından üç tarafta yıkanan küçük bir sur oldu. Bir tepe üzerinde bulunan, nehre yaklaşan düşmanları uyarmak için harika bir yerdi.

Bu şehir kalesi resmi statü aldıSadece 1781'de şehir Bundan önce, o ilk Vladimir-Suzdal beyliğini girdi ve 15. yüzyılda o Moskof takılır. Ivan zamanlarında şehrin korkunç opriçnina sakinleri toplu baskıya maruz kaldı, ama 16. yüzyılın sonlarından itibaren, yavaş yavaş Rus İmparatorluğu'nun sanayileşmiş şehirler arasında 12. sıraya, 19. yüzyılın sonuna kadar kama getirdi el sanatları ve sanayi, geliştirmeye başladı.

Bugün Klin ile modern bir şehirBiri çocuklar ve yetişkinler için Yılbaşı tatillerinin oluşturulması olan yerleşik gelenekler. Yılın herhangi bir zamanında, Noel Baba ve Snow Maiden'ın kalıcı olarak yaşadığı, renkli ve parlak Noel ağacı oyuncaklarının üretildiği "Klinskoe Podvorye" ye gelebilirsiniz ve Yeni Yıl ağacı için takı yapma tarihinden çok şey öğrenebilirsiniz.

Noel ağacı oyuncağının tarihi

Ağaçların dekorasyonu her ne kadarEski Mısır'ın zamanları ve Druids tarafından bitkilerin animasyonu, Noel için köknar ağaçlarının süslenmesi, 14. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Bu ritüel sembolikti, Noel ağacı Bethlehem yıldızı, elma (sonbaharın bir hatırlatıcısı), mumlar ve kurabiyelerle günlük ekmek olarak taçlandırıldı. Bu Noel ağacı türü 17. yüzyıla kadar sürdü.

Rusya'da, ladin, yabancı gelenekler tarafından bu geleneğe getirilen Peter I'nin kararına göre süslemeye başladı ve ilk kürk ağacı oyuncakları, camböceğin Almanya'dan gelen hatası nedeniyle 16. yüzyılda ortaya çıktı.

Büyüklükte bir cam topun dışarı üflenmesiherhangi bir ürüne uymadı, kar taneleri ile boyadı ve kızını Noel için verdi. Kız Noel ağacına asmış. Ve başarılı bir şekilde sattığı daha fazla topu havaya uçurduğu cam üfleyicisine çok hoştu.

Noel ağacı oyuncak müzesi Klinskoe podvorye

Sadece 17. yüzyılda kütle yapıldıüretim ve kayda değer insanların evlerinde Noel oyuncakları ortaya çıktı. "Klinskoe Podvorye" 160 yıl Yeni Yıl süslemeleri üretiyor ve bu süre zarfında fabrikada çok sayıda oyuncak üretildi, bazıları müzede sergilenmeye başladı. Yıl boyunca onları görebilirsiniz, ancak Yeni Yıl arifesinde yetişkinler ve çocuklar için en büyük ilgiye neden olurlar.

Müze salonları

Bu üretimin gelişiminin belirli bir döneme adanmış odaya bölünmüş "Klinskoye çiftlik" Müze Noel oyuncaklar.

İlk salon misafirlerin geleneklerini gösteriyor19. yüzyılda yılbaşı ağacı süsleri. Sonra her nesnenin kendi sembolik anlamı vardı. Örneğin, şekerlenmiş meyveler Eve ve Adam'ın yemek yediğini ve altın sargıya sarılı fındıkların dünyanın bilgeliğini simgelediği anlamına geliyordu.

19. yüzyılın ortalarına kadar, mücevherlerin çoğuAğaç bir yemekti ya da kendi elleriyle çiçekler, melekler ve kar taneleri tarafından yapıldı. Çocukları Noel ağacına davet etmek ve onlara bir hediye vermek alışılmıştı. Akşamın sonunda Noel ağacı neredeyse boştu, ama tüm çocuklar mutluydu.

Fabrika 19. yüzyılda "Klinskoe Podvorye" (Moskova) açıldı. Klin) büyük talep gören camdan yılbaşı süsleri üretmeye başladı. Bu oyuncaklar çok dikkatli bir şekilde ele alındı ​​ve genellikle miras yoluyla geçti.

Noel ağacının 1. salonunda sunulan, 19. yüzyılda olduğu gibi, şeker ve elma çiçekleri ile süslenmiştir.

20. yüzyılın başlangıcına ait yeni yıl oyuncağı

"Klinskoe podvorye", en çok hakkında incelemelerHem çocuklar hem de yetişkinler için coşkulu, aynı anda Rusya'nın farklı ekonomik büyüme dönemlerini ve endüstriyel gelişimlerini ziyaret edebileceğiniz bir zaman makinesidir.

Böylece, ikinci salon, 19. yüzyıldacam boncuk, Noel topları, elma, çan ve melekler somutlaşan üretilen atölye cam üfleyici. İşte cam üfleyicinin yarattığı araçlar ve o zamanın oyuncakları.

Klin Müzesi

Üçüncü salonda sanayileşmenin nasıl olduğunu görebilirsinizNoel ağacı oyuncaklarının üretimini etkiledi. Uzun bir süre boyunca, Noel ağacının dekorasyonunun yasak geleneği 1935'te yeniden canlandırıldı. Burada sunulan sergilerin bir kısmı pamuk yünü ve kartondan yapılmıştır. Pencerelerde o yıllarda cam süslemeler var ve standlarda da bir sanat dalı - Yeni Yıl kartları görülebilir.

Cam üfleyici atölyesi

Teklif veren en ilginç sihirBakın "Klinskoe metochion" - camblowers'ın çalışması, konukların varlığında camı bir top, bir koni, bir çan veya Noel Baba'ya çeviriyor.

Üstat, gaz tüpünün üzerindeki tüpü ısıtmakbrülör, tüpte özel bir delikten bir cam şahesere anında üflemek için yumuşak bir duruma getirir. Bu çalışma, sadece yıllarca süren çalışmalarla sonuçlanabilecek büyük bir beceri gerektirir. Esnaflar erken emekliye ayrılıyor, çünkü bu eser yoğun emek kategorisine ait.

Yılbaşı ağacı oyuncaklar in Klin

Noel ağaçları boyamak için dükkanda daha az ilginçoyuncaklar. Klinskoe Podvorye, sadece sergilere bakmakla kalmayıp, aynı zamanda doğumlarını izleyebileceğiniz eşsiz bir müzedir. Her sanatçı, oyuncaklara sadece elle yapılan çalışmalarda doğal olan eşsiz bir görüntü verir.

Eşsiz Noel süsleri satın alabilirsiniz müzede mağazada olabilir.

mağaza

"Klinskoe Podvorye" müzesi, öğle yemeği için mola vermeksizin 9.00 - 20.00 saatleri arasında, günlerce izinsiz çalışan fabrikanın fabrika ustalarının eserlerini satın almasını sağlıyor.

Klin'den Noel süsleri farklı şehirlerde satın alınabilir, ancak yerel bir mağazada olduğu gibi bu tür bir ürün çeşitliliği ve düşük bir fiyat bulunamaz.

Klinsky Bileşik Oyuncak Müzesi

Noel topları dolu raflar el boyalıçeşitli konularda. Burada Kremlin ve melekler ve karda Noel ağaçları. İyi bir hediye, büyükannem, büyükbabam, anne-babaya, arkadaşlarına oyuncakla adlarıyla Mutlu Yılbaşı selamı ile bir balon olacaktır.

üstleri, koniler, kalpler, evler, trenler, buz sarkıtları ve yeni yıl sembolleri: temel aralık, aynı zamanda birçok diğer cam oyuncak şekilleri olmasına rağmen - Farklı boyutlarda ve renklerde Toplar.

Oyuncaklara ek olarak, suni Noel ağaçları da satın alabilirsiniz: ufak olanlardan, tam boyda güzelliklere kadar.

Diğer müze salonları

Herkes Klin İlçesinde yaşadığını biliyor vePeter Ilyich Çaykovski'yi yarattı. Masal Balesi "Fındıkkıran" ayrı bir odaya adanmıştır. İşte bir peri masalı karakter olan akıllı bir Noel ağacı - Fındıkkıranın kendisi ve düşman Mouse King'i. Konuklar bu çalışmayı büyük bestecinin müziğinin sesiyle tanıştırıyorlar.

Klinskoe çiftlik kama

İlginç sergiler vitrinlerde yer almaktadır.40'lardan 60'lara kadar zamana adanmış. Cam topların motiflerinin yanı sıra diğer Noel ağacı oyuncaklarının şekillerinin bakımı da savaştan etkilenmiştir. Burada uçaklar, siparişler, çeşitli büyüklükteki yıldızlar şeklinde oyuncaklar sunulmaktadır.

60'larda Noel süsleri teması uçuşlarla ilgilidir.uzaya. Müzenin raflarında cam roketler, uzay gemilerinde kozmonotlar, güneş sisteminin gezegenleri bulunur. Boncuk ve silindirlerden toplanan geometrik şekiller, yıldızlar şeklinde çok popüler oyuncaklar.

Santa Clauses ve ayrı bir stand adanmıştırFarklı boyutlarda yürütülen Snow Maiden. Yetişkin ziyaretçiler için, bu standlar çocukluktan bir hatıradır ve çocuklar ebeveynlerinin Noel ağacını nasıl süslediğini görmek isteyeceklerdir.

Küçük olanlar için geziler

Klinskoe Podvorye bir oyuncak müzesi olmasına rağmen, buradaBebekler için uzun bir süre hatırlanacak olan tiyatro gösterileri yapmak. Çocuklar Ağacın yanında Anne Kış tarafından karşılanır, onları tanır, bilmeceler yapar ve onları, tavşanların eşliğinde müze salonlarına gönderir.

Her salonun kendi karakteri vardır.Sergileme, ama özellikle de çocuklar ağaçları severler, tavandan tavana asılırlar. Olağandışı orman güzellikleri topları ve tinsel ile dekore edilmiştir, bu yüzden sadece tüm bunların neden düşmediğini merak edebilirsiniz.

Çocukların son odasında 10 metre uzunluğunda bir Noel ağacı veKar Maiden ile Baba Frost. Dans ederler, çocuklarla şarkı söylerler, oyun oynarlar ve tabii ki bir Noel ağacı yakarlar. Bu, en genç seyirciler için bir performans. Daha büyük çocuklar diğer performansları bekliyor.

1-7. Sınıf öğrencileri için programlar

Çocuk ve ebeveynlerin incelemelerine göre, sadece sergiler değilmüze turu keyifli bir izlenim bırakmak, aynı zamanda bir peri masalı görmek ya da Noel topları dekorasyon üzerinde bir ana sınıfı geçmek için fırsat. "Klinskoe podvorye" (fotoğraf gösterir), çocukların yeteneklerini ortaya koyduğu harika bir yerdir.

Bileşik gr kama Klinskoe

Boyama oyuncakları göstermek için bir fırsattırfantezi ve anne ve babana kendi elleriyle hediye edin. Çocuklar özellikle cam topların resmine ana dersleri verdikleri çalıştayı severler. Her çocuğa, kendi resminizi özel boyalarla boyayabileceğiniz parlak renklerde boyanmış bir oyuncak verilir.

1-7 "Klinskoe podvorye" sınıfının öğrencileri için"Bead Adventure" adlı bir kostüm şovu hazırladı, katılımcılara çocuklara Noel ağacını dekore etme geleneğini ve ilk cam oyuncaklarının yaratılış tarihini nasıl doğuracağını anlattı. Ayrıca hangi camdan yapıldığını ve nasıl çalışılacağını da öğrenecekler.

Lise öğrencileri için programlar

Modern gençler, her şeye şaşırmayı zor buluyor.Ama müze "Klinskoe podvorye" (Klin) her zaman başarılı olur. Buz Sarayında bulunan Peder Frost'un postanesini bekliyorlar. Çocuklar bir fabrika ve bir müze inşa ettikleri Rus posta ve antrenör avlunun gelişim tarihini öğrenirler.

Postacı, şehrin arması üzerine tasvir edilmiştir.Eşsizdir, çünkü Rus şehirlerinin sembollerinde, biniciler her zaman savaşçıları ellerinde silahla betimliyorlar. Sadece barışçı binici Klina kentinde arması üzerindedir.

Noel Baba ile buluşma, her öğrencinin Yeni Yıl için bir hediye talebi ile bir mektup göndermesine izin verecektir. Bunu yapmak için ileride düşünmeli ve bir kağıda yazmalısınız.

"Klinsky Compound" daki Tatiller

Müze sadece Yeni Yıl ev sahipliği yapıyorama burada da krep hafta kutlayabilir, anne kış, ev ve matryoshka ve doğum günleri, yaz aylarında çocuklar heyecan verici bir program "noel baba ve yaz" alacaksınız.

Müzenin tüm yıl boyunca bir tatili var, bu yüzden herhangi bir uygun zamanda bir gezi burada unutulmaz bir etkinlik olacaktır.

Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever YorumlarıNoel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları

Related news

 • Kepek için bitkisel çözüm
 • VAZ-2107deki arka disk frenler: kurulum
 • Etiket: Küçük Göğüslü Olanlar İçin Mayo Seçimi
 • 12 Haziran 2019 Cumartesi
 • El Kınası Modelleri Nasıl Yapılır

 • Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 40

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları


  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 50

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 29

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 53

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 20

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 19

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 82

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 3

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 54

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 63

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 9

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 68

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 41

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 85

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 91

  Noel oyuncakları Müzesi Klinskoe podvorye: Seyahatsever Yorumları 2