NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 2019

NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 2019
19.09.2019

NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 91

NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler

Olmaya hazırlanıyor herhangi bir kadın içinanne, doğum - sadece heyecan verici, ama aynı zamanda zor bir olay. Bu, bir kadının hayatında geçirdiği en zor testlerden biridir. Ve tabii ki, her anne adayı hastanede ona hayatı ancak yeni doğan çocuğun kaderi sadece çünkü doktorların çalışma, tıbbi yardım ve destek sağlanacaktır nitelikli emin olmak istedik. Neyse ki, ülkemizde yürütülen ve gebelik planlaması doğum ediliyor bilimsel ve araştırma kurumları, temelinde çeşitli klinikleri oluşturdu. Sadece bu kurumların biri hakkında bilgi edinmek makaleden Malzeme.

OMM Araştırma Enstitüsü: açıklama, aktiviteler

Ural Bilimsel Araştırma Enstitüsüanne ve çocukların korunması Rus Sağlık Bakanlığı personelinin bir girişimdir. Klinik gebelik ve doğum sırasında yardım sağlamak ülkenin en eski kurumlarından biridir. Beş yıl önce, 135 yıl tıp kurumu.

bilimsel araştırma enstitüsü OMMVarlığının başlangıcında, temsilküçük bir annelik evi. Uzun süren gelişim süreci boyunca, klinik, hamile kadınlara, doğurgan kadınlara ve yenidoğanlara bakım sağlama yöntemlerini ve araçlarını önemli ölçüde geliştirmiştir. Araştırma enstitüsünün ana hedefleri, modern bilimsel başarıların tıbbi bakım sürecinde ve evli çiftlerin ve gelecek nesillerin sağlığının korunmasında halen uygulanmaktadır.

Bilimsel Araştırma EnstitüsüAdres: Sverdlovsk bölgesi, Ekaterinburg, sokak Repin üzerinde ev numarası 1 .. (16:15 kadar) kısaltılmış günü - Araştırma Enstitüsü Organizasyon Bölümü onbeş pm, Cuma için sabah beşe kadar sekiz buçukta Pazartesiden Perşembeye açıktır.

Kliniğin gelişimi tarihi

OMM Araştırma Enstitüsü'nün kuruluş tarihi 10 Nisan 1877'dir. Organizasyon Yekaterinburg'daki ilk doğum hastanesiydi. Özel girişimcilerin fonlarıyla kuruldu ve var oldu. 1879'da, kurumun doktoru bir doktor VM Onufriev idi. Ebeler için eğitim seansları düzenler. Birkaç yıl sonra, Onufriev hastanede kadın üreme sistemi hastalıklarının tedavisi için bir bölüm oluşturur. Yirminci yüzyılın başlarında, hastane genişler, teşhis bölümleri, bakteriyoloji alanında araştırma yapmak için laboratuarlar ve bilimsel çalışmalar. Ayrıca, doğum hastanesi kadın üreme organlarının tümörlerini bir X-ışını yardımıyla tedavi etmeye başlar, son tarihten önce doğan çocuklara tıbbi yardım sağlar. 1917 olaylarından sonra, SRI devletin mülkü oldu ve 1930'da adını aldı - Annelik ve Bebeklik Enstitüsü.

Yekaterinburg

Yirminci yüzyılın kırk yıllarında, OMM EnstitüsüEkaterinburg genişliyor, laboratuvar araştırmaları ve yeni bölümler için çeşitli tesisler var. Savaş sırasında klinik araştırma faaliyetlerini durdurmuyor. Zaten 1970'lerde Enstitü tıp alanında uzmanların ek eğitiminin yanı sıra özel literatürün yayınlanması için bir lisans aldı.

Klinikte çalışan uzmanlar

Verilen organizasyondaBu alanda geniş deneyime sahip hekimlerin liderliği. OMM Araştırma Enstitüsü'nün doktorları, birçoğu bilimsel derecelerle ödüllendirilen yüksek vasıflı uzmanlardır. Örneğin, Sverdlovsk Devlet Tıp Enstitüsü'nden mezun olan N. Bashmakova, uzun yıllardır araştırma enstitüsünde çalışmaktadır. Bir dereceye kadar DMN ve bir profesör, o da Rusya Federasyonu'nun onurlandırılmış ilaçlarının ünvanı ile ödüllendirildi. Geçtiğimiz yüzyılın ortalarında, Sağlık Bakanlığı'nın emriyle RF Bashmakova araştırma ve geliştirme müdür yardımcılığına getirildi. Araştırma enstitüsünde yayınlanan birçok bilimsel eserin yazarıdır.

omm yorumlar

En deneyimli jinekologlardan biriKliniği GB Malygina'dır. Araştırma kurumunda yaklaşık 30 yıldır çalışıyor. Bu süre boyunca Malygina aktif olarak araştırma çalışmaları yürütmüş ve bu alanda müdür yardımcılığı görevini almıştır. Araştırma enstitülerinde özel literatür yazmayı ve yayınlamayı sürdürür, ancak pratik faaliyetleri unutmaz. Malygina hasta alımını yürütür, doğum sırasında yardım sağlar. Ayrıca anne ve baba olmaya hazırlanan hamile kadınlar ve eşler için temel kurslar kurmanın başlatıcısıdır. Klinikte çalışan diğer uzmanlar arasında Dankova IV, Erofeev Ye. N., Deryabina Ye. G., Zhukova IF ve daha birçokları bulunmaktadır.

Ücretsiz tıbbi bakım

Daha önce belirtildiği gibi, OMM Araştırma EnstitüsündeHamilelik yönetimi, doğum yardımı, yenidoğan bakımı ve tedavisi. Klinikte, kadın üreme sisteminin hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek, aile planlamasında ve infertilite problemlerinde yardımcı olmak.

Araştırma enstitüsünde sağlanan ücretsiz tıbbi hizmetler için şunları dahil edebilirsiniz:

 • Fetal yatak ile problemlerin tedavisi (örneğin, uyumsuz Rh faktörleri ile ilişkili veya üreme organlarının yetersiz fonksiyonu ile).
 • Lazer cerrahisi ile feto-fetal sendromun tedavisi, rahimde fetal transfüzyon, hidrosel tedavisi.
 • Dişi üreme sistemi hastalıkları, tümörler, gelişimsel bozukluklarda cerrahi girişimler.
 • Benign jinekolojik neoplazmların ultrason ve MRG ile çıkarılması.

In Vitro Döllenme

OMM Ekaterinburg Araştırma Enstitüsünde ECO ilk değilyıl. Kliniğin doktorları dediği gibi, birçok kadın ve çiftin prosedür hakkındaki korkuları boşuna. Bugüne kadar, ekstrakorporeal fertilizasyonun fetus üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu hipotezi doğrulanmamıştır.

omm ekaterinburg yorumlar

Prosedür sırasında, hattaolumsuz faktörler, sadece iki sonuçtan biri mümkündür - embriyo uygun değildir veya çocuk tamamen sağlıklı doğar. IVF'nin yardımıyla doğan gelişimsel kusurlu çocuk sayısı, doğal olarak algılananlardan daha fazla değildir. Gelişimsel kusurlar ya genetik yatkınlığın ya da dış çevrenin olumsuz faktörlerinin (işteki olumsuz durum, annenin stres ve hastalığı) sonuçlarıdır. Genel olarak, in vitro fertilizasyon yönteminin etkinliği yaklaşık yüzde 20'dir (bir çocuğun doğumuyla sonuçlanırsa işlemin etkili olduğu düşünülmektedir).

Ücretli klinik hizmetleri

IVF hizmetini sadece bir ücret karşılığında Araştırma Enstitüsünde kullanabilirsiniz. Klinik ayrıca bir ücret karşılığında aşağıdaki tıbbi bakım türlerini sunmaktadır:

 • Doktorların alımı (jinekolog, ürolog, ilk ve ikinci).
 • Laboratuvar testleri (örneğin, kan testleri).
 • Hormonal, immünolojik, genetik incelemeler, bakteriler, virüsler üzerine çalışmalar.
 • Ultrason tanısı, MRI.
 • Servikal patolojilerin tedavisi için ayaktan prosedürler.
 • Bebekler ve çocuklar için tıbbi bakım.
 • Hamile kadınlarda diyabet için tıbbi destek.
 • Jinekolojik muayeneler, hastanede kadın üreme organlarının hastalıklarının tedavisi.
 • Gebelik yönetimi, kadınlarda patolojilerin varlığında tıbbi bakım ve farklı zamanlarda fetüsler.

ekonomi omm ekaterinburg

Ayrıca, Araştırma Enstitüsünün ücretli sağlık hizmetleri, gelecek bölümde tartışılacak olan, gelecekteki ebeveynler için “Bir gülümseme ile doğurduk” kurslarıdır.

Hamilelik sınıfları

Çocuğun beklemesi heyecan verici ve neşeli bir dönemdir.bir kadın ve tüm akrabaları için. Ama gelecekteki annenin büyük bir sorumluluğu var. Sağlığına çok dikkat etmeli. 2009'dan bu yana, OMM Enstitüsü, bir çocuğu ve eşlerini de taşıyan kadınlar için kurslar düzenlemektedir. Bu kurslara "Bir gülümseme ile doğururuz" denir. Bu okulun başı Shikhova EP'dir Farklı profil uzmanları, gelecekteki ebeveynlerle ilgilenmektedir: jinekologlar, çocuk doktorları, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları. OMM Araştırma Enstitüsünde doğum, psikoterapötik yöntemler de dahil olmak üzere bir kadının dikkatli hazırlanmasını gerektirir (korkuların üstesinden gelmek, huzursuzluğu hedefler). Gelecekte anne-babalar için sınıflar gruplar halinde yapılır ve bireysel olarak (istenirse), hamile kadınlar için kurslar da farklı şartlar için sağlanır. Doğum sırasında eşin varlığına izin verilir.

Çocuklar için tıbbi hizmetler

Bilimsel araştırma enstitüsünde çocuk bölümü bulunmaktadır.pediatristler tarafından resepsiyon yanı sıra çeşitli sınavlar. Ülkemizin herhangi bir bölgesindeki insanlar yardım için bu merkeze dönüşebilir. Pediatristler, çocuk jinekologları, kardiyovasküler hastalıklar, sinir hastalıkları tedavisinde uzmanlar tarafından konsültasyon ve tedavi yapılır.

bilimsel araştırma enstitüsü OMM doktorlar

Ayrıca merkezde yeni doğanların gözlemidir. Erken doğmuş bebeklerin sorunlarına özellikle dikkat edilir - düşük vücut ağırlığı ile doğan çocuklar. Kliniğindeki gözlem, muayene ve tedavi için bir günlük hastane servisi vardır. Merkez modern ekipmanlarla donatılmıştır, burada ultrason ve manyetik rezonans diyagnostikleri kullanarak bir anket geçebilirsiniz.

Klinik hakkındaki görüşler

OMM Araştırma EnstitüsüEkaterinburg, ülkemizdeki önde gelen tıp kurumlarından biri olarak kabul edilir. Gelişmiş bir bilimsel temeli, uzun bir oluşum tarihi ve oldukça iyi bir üne sahiptir. Çoğu durumda, SRI OMM ile ilgili geribildirim olumludur. Birçoğu hekimlerin yüksek profesyonelliği, modern muayene yöntemleri ve tedavi yöntemleri olduğunu belirtiyor. Değerlendirmelerden yola çıkarak, SRI'da bile, karmaşık infertilite vakalarını ve çocuk sahibi olmadaki sorunları bile teşhis eder ve tedavi eder. Bazıları için bu kurum anneler olma şansı için son umut oldu. Birçoğu, obstetrik için yüksek kaliteli hizmetlere dikkat çekerken, ciddi patolojilerde bile, doktorlar kadınların ve çocukların hayatını ve sağlığını korumaya çalıştılar. Sıcaklık ve şükran hastaları, bu tür zor durumlarla başa çıkmalarına yardımcı olan doktorları hatırlatır.

omm doğumları

Bununla birlikte, SRI hakkında olumsuz geribildirim de bulunabilirYekaterinburg'da OMM. Örneğin, bazı kadınlar bilgi almayı ve bir doktorla randevu almayı, ancak sorularına cevap alamamalarını ister. Danışmanlık hizmetlerinin kalitesinden hoşlanmıyorlar ve onlarla iletişim kurmaktan hoşnut değiller. Kayıt sırasında karşılaşılan zorluklardan ve uzun sırada beklemekten söz eden hastalar var. Ancak, insanlarda söyledikleri gibi, "kim şanslı" ve bazen her şey duruma bağlıdır.

NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 2019

NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 2019

Related news

 • Danil Crosswort - biyografi ve yaratıcılık
 • Rosto Tarifi
 • Fransada Macron, meclisteki mutlak çoğunluğu elde etti
 • Kedilerde Görülen Davranış Bozuklukları Ve Nedenleri
 • Erkek dedigin nasıl olmalı romantik erkek nasıl olunur

 • NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 77

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler


  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 33

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 64

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 83

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 100

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 99

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 84

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 70

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 85

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 6

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 72

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 88

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 37

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 20

  NII OMM, Ekaterinburg: açıklamalar, özellikler, hizmetler, uzmanlar, eleştiriler 92