Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 2019

Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 2019
20.10.2019

Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 68

Moskova ve Moskova Bölgesi'nde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı

Anaokulu öğretmeni asilmeslek. Sonuçta, bu insanlar ülkenin geleceği için temel atıyorlar. Sonuçta, karakter, eğilimler ve yetenekler genç yaşta en hızlı şekilde gelişir. Ancak çocukları yetiştirmek büyük bir sorumluluktur. Her yıl, bu alanda daha nitelikli uzmanlar, ancak meslek popülerlikten hoşlanmıyor. Bugün, çalışma koşulları ve anaokulu öğretmeninin maaşı hakkındaki tüm gerçekleri anlatacağız.

Meslek geçmişi

İlk öğretmenler Antik Yunan'da ortaya çıktı. Böyle insanlar "çocukları takip eden bir kişi" anlamına gelen paidagogos olarak adlandırıldı. Saygın bir meslek değildi. Şimdi bu kavramı ele aldığımız anlamda, eğitim almayan köle olarak görevlendirildi. Köle basitçe çocuğu izledi, zamanında beslenmeye baktı, çocuk oyunlarını izledi. Onun koğuşundan tamamen sorumluydu. Çocuk büyüdüğünde, bir çocuğu büyütmeye katılan öğretmenler tarafından işe alındı. Ona savaşın davranışını öğrettiler, okuryazarlığın temellerini öğrettiler.

İlk anaokulu Almanya'da açıldı. Bu kurumun amacı anneler oluşturmaktı. Bir çocuğu düzgün bir şekilde nasıl eğitecekleri öğretildi. Çocuk psikolojisinin temellerini öğrettiler ve uygulamada bilgilerini uygulamalarını teklif ettiler.

Rusya'daki ilk anaokulu XIX yüzyılda açıldı. Bu kurum, okul öncesi eğitimin modern kurumlarına benziyordu. Mesleke saygı duyulmasına rağmen, anaokulu öğretmeninin maaşı düşüktü.

Neden bir anaokuluna ihtiyacınız var?

Okul öncesi eğitim kurumları şimditalep var. Onların ana görevi çocukları sosyalleştirmek. Sonuçta, bir çocuğun bir toplumda yaşaması için, akranlarıyla nasıl iletişim kuracağını öğrenmesi gerekiyor. Çocuk anaokuluna gitmezse bunu başarmak zordur. Bahçedeki iletişim, çocukların bir takım halinde yaşayabilmeleri anlamına gelmez. Her insan doğuştan bir egoisttir ve egonun hayatına müdahale etmediği, evrenin merkezi olmadığı fikriyle terime gelmesi gerekir.

Anaokulunun bir diğer görevi iseçocukların entelektüel ve ahlaki gelişimi. Çocuğa tam gelişmiş, dünyayı tanıması gerekiyor. Bir aile sağlaması gereken ebeveynler çocuklarına boş zamanlarını veremezler. Ve böyle bir fırsata sahip olsalar bile, bir eğitim programı geliştirmeleri onlar için zordur. Çocuklar için anaokulunda bir program var. Burada toplumun genç üyeleri müzik, çizim, matematik ile tanışırlar. Temizlik ve kişisel hijyen becerileri öğretilir.anaokulu öğretmeni maaşı

Eğitimciler hayattaki başlıca insanlardan biridirçocuklar. Hem öğretmenler hem de arkadaşlar olmalılar. Ne yazık ki, şu anda çok az vasıflı uzman var. Moskova bölgesinde ve Rusya genelinde anaokulu öğretmeni maaşı düşüktür, bu nedenle genç profesyoneller genellikle uzmanlık alanlarında çalışmaya gitmek istememektedir. Ancak problemin çözümü özel okul öncesi eğitim kurumları aracılığıyla bulundu. Burada anaokulu öğretmeninin maaşı birkaç kat daha yüksektir, ancak çocukların sorumluluğu daha büyüktür.

Nitelikli bir eğitimcinin nitelikleri nelerdir?

Her şeyden önce, uzman bulmalıydıçocuklarla iletişim kurmak. Anaokulu öğretmeninin maaşı ilk sırada olmamalıdır. Bir kişi mesleğini sevmelidir, tabi ki, eğer yüksek oranda ödenirse iyidir, fakat eğer değilse, bu, çocukları herhangi bir şekilde etkilememelidir.

Öğretmen iyi bir şekilde olmalıdır.yaş psikolojisi. Uzman, koğuşları arasında çatışmaya izin vermemeli, ancak eğer kavga çoktan sarsılmışsa, öğretmenin görevi sadece tartışmalı konuyu yetkin bir şekilde çözmek değil, aynı zamanda çatışmanın gerçek nedenine ulaşmaktır.anaokulu öğretmeni maaş 2019

Eğitimcinin temel nitelikleri: kararlarında gözlem, beceriklilik, sabır, dikkat, sorumluluk ve sıkılık.

Çocukları sevmeyi öğrenmek mümkün mü yoksa doğuştan gelen bir duygu mu?

Bu soru oldukça karmaşıktır. Bir kişi, irade ile kendi içinde herhangi bir kaliteyi geliştirebilir. Bu nedenle, çocukların sevgisinin doğuştan gelen bir duygu olduğunu söyleyemeyiz. Bir kreşte çalışmaya geldiğinde enstitü veya kolejde pratik yapmayan birçok genç uzman sadece kayıptır. Teoride çocuklarla nasıl çalışacaklarını biliyorlar, ancak pratikte her şey çok daha karmaşık hale geliyor. Bir kişi kendi içinde nazik ve sempatik ise, herhangi bir çocuğa bir yaklaşım bulabilir.2019'de anaokulu öğretmeninin maaşıAma tüm çocukların farklı ve farklı olduğunu anlamalıyız.Bazıları dezavantajlı ailelerdir. Sonuçta, eğer genç bir yaratık skandallarsa, bu, anaokulunda bir şey sevmediği anlamına gelmez, belki de sadece yeterli ilgiye ve özene sahip değildir. Bu tür nüanslar deneyimli öğretmen çocukta suçu bilir ve almaz, ancak ona yardım etmeye çalışır ve ebeveynleriyle açıklayıcı konuşmalar yapar.

Bu yıl başkanın kararnamesi arttırıldıanaokulu öğretmenlerinin maaşları. 2019, hükümetin okul öncesi eğitimde reformlar gerçekleştirmesiyle başladı. Artık tüm anaokulu öğretmenleri kalifiye uzman olmalı. Eğitim ve yetiştirme alanında çalışmak isteyen ancak gerekli belgelere sahip olmayanlar okula gitmek zorunda kalacaklar.

Anaokulunda hangi dersler yapılır?

Her okul öncesi eğitim kurumu, eğitimcilerin bağlı olduğu kendi programına sahiptir. Anaokullarında, çocuğun entelektüel gelişimi için tasarlanmış sınıflar düzenlenir.anaokulu öğretmenleri için maaş artışıOyunda çocuklara öğretilen öğeler:

 • İngilizce;
 • matematik;
 • çizimi;
 • müzik.

Ayrıca ek sınıflar vardırbeden eğitimi geliştirirler, bunlar şunları içerir: dans, jimnastik, yüzme. Çocuklara görgü kurallarının temelleri öğretilir. Toplumumuzun genç üyelerine yaşlılara saygı gösterilmesi, ebeveynlere yardım edilmesi, başkalarının görüşlerine saygı gösterilmesi, konuşmaya müdahale etmemesi öğretilmektedir.

Birçok ebeveyn için tatsız olduAnaokullarında ödenmemiş çevrelerin beklenmedik tanıtımı. Artık, çocuğun anavatanlara katıldığı, ödeme yapılması gerekiyor. Sonuçta, sadece ek derslerde çocuklar dansları öğrenirler, bu da büyük sahnede gösterilecektir. Birçok ebeveyn, anaokulu öğretmenleri için maaşların artırılmasının ek ücretli hizmetlerin sunulmasıyla ilişkili olduğunu düşünür, ancak durum böyle değildir. Yönetim tarafından uzmanlara para tahsis edilir.

Çocuğu bir anaokuluna vermek için en iyi kaç yaşında

Tüm ailelerdeki durumlar farklıdır. Birisi çocuğu bir buçuk yıl içinde kreşe vermek zorundadır ve birisi çocuğunu okula oturabilme olanağına sahiptir. Ancak hala uzmanlar ortada bir yerde kalmayı ve çocuğu 4 yıl içinde bir anaokuluna vermeyi tavsiye ediyor. Bu yaşta genç yaratık artık annesine çok fazla ihtiyaç duymuyor, akranları ve diğer insanların yetişkinleriyle iletişim kurmaya ilgi duyuyor.

Ama pek çok anne oturmak için fırsat yokKararname 4 yıl. Bazı kötü 3. Hiçbir şey olmaz sonra üç yaşında anaokuluna çocuklarını göndermek eğer çalışmak için bekliyor. Bebek Kaşık ve lazımlık tutmak mümkün ise, memnuniyetle alacaktır. Çocuk sadece kendi duvarlarını ayrılmak istemiyor Ancak, bir sorun ortaya çıkabilir. Çocuk kaprisli olacak ve o bahçeye gitmek için herhangi bir arzu olmaz. Çocuğunuz kötü eğitimcilerin tedavi edilir düşünmeyin. Onlar sadece bebeğiniz ahlaken evi terk etmeye hazır değil, iyi bir iş yapabilir. Bu durumda, çocuk yavaş yavaş Sâdık'ı öğretilmeli. İlk olarak, yarım gün için onu almak ve ancak o zaman gün için bırakın.

Kreşler ile ilgili olarak tüm uzmanlar bir araya geliyorbirleşik görüş. Çocuğa fazla ihtiyaç duymadan oraya vermeniz gerekmiyor. Bir buçuk yaşlarında bebek anneye çok bağlıdır ve bu oldukça doğaldır. 3 yıla kadar bir çocukta bir karakter oluşur ve ebeveynler bunun için eğitilmeli ve teyzelerinin teyidi için değil.anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı

Öğretmenin işi nasıl ödenir?

Rusya'da ortalama maaş15.000 ruble. Böylece eğitimcinin emeği ödenir ve bu da kendisine atanan tek vardiyada çalışır. Ancak, çoğu insan, kazanmaya çalışırken, çoğu zaman, insanların ikinci vardiya olarak adlandırıldığı fazla mesai saatlerini alırlar. Fakat ortalama istatistikler Moskova için geçerli değil. Başkentte anaokulu öğretmeni maaşı yaklaşık 30.000 ruble arasında değişir. Ayrıca kuzeyde, örneğin Magadan bölgesinde iyi bir maaş. Büyük şehirlerde St. Petersburg, Yekaterinburg, okul öncesi eğitim uzmanları 17-19 bin ruble alıyor.

Bir anaokulu nasıl seçilir

Bugün okul öncesi eğitime kayıt olunKurum zor. Hemen hemen tüm ebeveynler çocuklarını anaokulundaki sıraya 3 aydan itibaren koydular. Çoğu insan bir okul öncesi eğitim kurumunu bölgesel bazda seçer, daha yakın - daha iyi.Moskova bölgesinde bir anaokulu öğretmeni maaşıAncak bu yaklaşım her zaman iyi değildir. Çocuğun günün çoğunda kalacağı koşullara bakılması tavsiye edilir. Ayrıca bebeği geliştirecek nitelikli bir uzman bulmanız gerekiyor. Elbette, 2019 yılında anaokulu öğretmeninin maaşının büyük ölçüde artmadığını anlamak önemlidir. Bu nedenle, minimum asgari geçim için çalışmaya hazır olan yetiştirme alanında iyi uzmanlar azdır. Fakat iyi öğretmenler var, sadece onları aramak için çok zaman harcamanız gerekiyor.

Mesleğin geleceği

Bugüne kadar, alanında uzmanOkul öncesi eğitim çok talep görmektedir. Anaokulları her yıl gittikçe daha fazla oluyor, çalışmak için birine ihtiyaçları var. Ancak anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı arzulanan çok şey bırakıyor. Az sayıda insan 15.000 ruble çalışmayı kabul eder ve aynı zamanda% 100 verir. İyi öğretmenler özel anaokullarına girerler. Orada daha az çocuk var ve bundan daha fazlası var. Ancak tüm sıkıntılara rağmen, mesleklerini takip eden ve her koşulda çalışmaya hazır olan birimler vardır.anaokulu öğretmeniAma bu meslek daha popüler hale geliyor ve gençPersonel anaokullarında değil, bir dükkanda, hükümet öğretmenlere tutumunu değiştirmesini gerektiğini çalışmaya gitti. Biz ülkemizin geleceğini inşa edecek genç neslin oluşması söz ediyoruz.

Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 2019

Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 2019

Related news

 • Acı biberi tırnak içine ve üzerine sürerseniz
 • Kocaman Ailem8
 • Artık Alperen Duymaz Da Çukurda
 • Kış için polikarbonattan yapılmış bir seranın hazırlanması iyi bir hasatın anahtarıdır
 • Amerikan doları. Kursun tarihi

 • Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 10

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı


  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 32

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 62

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 15

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 95

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 57

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 95

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 75

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 27

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 14

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 74

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 85

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 6

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 63

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 84

  Moskova ve Moskova Bölgesinde anaokulu öğretmeninin ortalama maaşı 56