Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 2019

Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 2019

Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 76 24.02.2019, 08:28

Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı

Dünyanın birçok başkenti ve en büyük şehirleriMetro. Bu tür ulaşım çok uygundur, çünkü çok sayıda insanı kara hatlarını işgal etmeden nakletebilir. İspanya'nın ana kenti bir istisna değildir. Çok önemli ve kullanışlı ulaşım araçları, Barselona metro istasyonudur. Bu iletişim şeması toplam 11 hat ve 163 istasyona sahiptir. Yeraltı yapıları binlerce yurttaş ve turistin günlük nakliyesi yapar. Diğer birçok şehirde olduğu gibi Barselona Metro'su da olumlu ve olumsuz taraflara sahiptir.

öykü

1924'te metro araçlarının kapıları ilk defa açıldıBarselona. Bu durumda planı çok küçüktü. Lesseps istasyonu ile Merkez meydanı arasında bir çizgiyi temsil etti. 1926'da, Plaza de Catalunya'dan La Bordeta'ya uzanan uluslararası sergi için başka bir yön açıldı. İç savaş nedeniyle inşaat uzun yıllar durdu. Bir sonraki aşama sadece 1946'da yapıldı. Fakat yavaş yavaş sistem mevcut duruma dönüştü. Bugün ana bölüme ve banliyölere ayrılmıştır.

Özellikler

Her metro sistemi kendi yolunda benzersizdir. Ayrıca Barselona metro hatları vardır. Çizgiler şemasının adı yoktur ve yönler sayı ve renk bakımından farklıdır. İstasyonu işaretleyen siyah, rotayı değiştirebileceğiniz yerde.Barcelona metro istasyonları

Bu iletişim küçükderinliklerde, bu kadar çok sayıda nokta yürüyen merdiven sağlamıyor. Bir transfer yapmak için yolcuların uzun ve dar koridorlardan geçmeleri gerekiyor. Dezavantajı, bu alanlarda hareket ayrımı olmadığı ve yayaların birbirlerini karşılamasıdır.

Ayrıca İspanya'nın başkenti konukları,sıcaklık ve tıkanıklık Barselona metro istasyonlarında. Şema vagonlarda klima sağlar, ancak istasyonlarda değil. Havanın zayıf havalandırılması nedeniyle hava böyle bir hale gelir. Bu sakıncaların telafisi, özel bir iniş sistemidir. Böylece, her iki tarafa da arabalar girmek mümkündür. Bu, insanların koşuşmasını ve kalabalıktan kaçınmasına yardımcı olur.Barselona'daki metro istasyonu

İstasyonların bitiminde özelGörme engelli elemanlar. Bu özellik, olası kullanıcı ağının çevresini genişletmeye ve engelli insanların gerçekleştirilmesi için uygun koşullar yaratılmasına olanak tanır.

Fiyat listesi

Ücret, seyahat bölgesine bağlı. Yolculara bir kerelik bilet veya seyahat bileti satın alması teklif edilir. İkincisi ise, gezi sayısına veya zamana göre belirlenebilir. 75 dakikalık bir seferlik bir seferlik seyahat, 2 avroya mal olacak. Daha büyük deplasman Barselona metro istasyonunda edinilen seyahat belgesini sağlar, daha ucuz öyle olacak.

Bir kez doğru yerde, atmak için acele etmeyinBilet. Bir sürü seyahat belgesi, seyahat belgesi sunarken kapılarını ücretsiz olarak açıyor. Bazı durumlarda, şehrin karayolu taşımacılığını metro kartını kullanarak ücretsiz olarak kullanmak mümkündür.

tarife

Barselona'daki metro trenlerinin hareketi çokanimatedly. Aralık, haftanın gününe ve günün saatine bağlı olarak 2,5 ila 10 dakika arasında değişir. Nadir durumlarda 15 dakika boyunca nakil beklenebilir. Hafta içi, metro sabah saat 5: 00'te açılır ve saat 24: 00'te biter. Cuma gününden cumartesi gününe kadar, gece saat 2'ye kadar metroyla doğru yere gidebilirsiniz. Cumartesi gününden pazar gününe kadar trenler günün her saatinde çalışır.

Barselona metro haritası ile manzaraları

Her turistin sadece bir metro haritasına ihtiyacı varBarselona ile manzaraları. Yolda zaman ve para harcamadan zamanınızı koordine etmeye ve ilginç yerleri ziyaret etmeye yardımcı olacak. Metro geçiş sistemlerinde anlamak çok kolaydır. İşaretçiler istenen yöne yönlendirir. Entrada etiketi, giriş ve Salida'nın sırasıyla çıkışı anlamına gelir.

Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 2019

Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • İki Şişle Karpuz Dilimli Kolay Patik Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Hem şaşırtıcı hem de çok güzel: İran

 • Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 81

  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı


  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 55

  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 77

  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 74

  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 40

  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 46

  Metro Barselona: hızlı ve konforlu bir seyahat planı 31