Maya Maskesi 2019

Maya Maskesi 2019 Maya Maskesi

Maya Maskesi

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Maya yağlı ciltlerin yağ dengesini koruyan mucizevi bir maddedir. Bu yüzden cilt maskesi yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca bu maske ciltteki güneş ya da sivilce lekelerinin tedavisinde, sarkmalarda, yaşlanma belirtilerinde de oldukça etkili olmaktadır. Cilt lekeleri, cılt kırışıklıkları ve tıkanmış gözeneklere karşı da sık sık kullanılan bir maske türüdür.  Maya maskeleri evde hazırlanabilecek kadar kolay maskelerdendir. Her yaştan kişi kullanabilecektir. Yaş maya maskesinin 5 yaş gençleştirdiği güzellik uzmanları tarafından vurgulanmaktadır. Cilgi güzelleştiren ve gençleştiren maya maskesi tarifine geçmeden önce, kadın portalımızda maya maskesinin faydalarına kısaca değinmek istiyoruz.
Maya Maskesi
Maya Maskesinin Faydaları

-Maya maskesinin düzenli olarak kullanıldığı bir ciltte canlılık hâkimdir.
-Maya lekelere karşı savaşan bir besin maddesidir. Sorunlu bölgedeki cilt lekelerin üzerine uygulandığında leke görünümünü en aza indirecektir.
-Yağlanma özellikle ergenlik döneminde ciltte oluşan en büyük sorundur. Yağlanmayla birlikte artış gösteren sivilcelerde çözüm arayışlarının sıklaşmasını sağlamaktadır. Bu ortamda maya maskesinin cilt yağını dengeleyici özelliği göze çarpmaktadır. Maya ciltteki fazla yağın dışarı atılmasını sağlayarak yağ görünümünü azaltır. Ayrıca yağlanma sonucu oluşan sivilce gibi sorunlarında önüne geçilmiş olur.
-Maya besin olarak yüksek dozda protein içermektedir. Bu maya maskelerinde canlanmanın kaynağını oluşturur. Maya maskeleri bu özelliği sayesinde cilt dokularının yeniden yapılandırılmasını sağlar. Bu aynı zamanda da yaşlanma ve sarkma görüntülerinin önüne geçilmesini sağlamaktadır.
-Cildi yenileyen maya cildin kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yani maya cildin tazelenerek pürüzsüzleşmesinde etkili bir yöntem olarak karşınıza çıkmaktadır.
-Maya da bulunan potasyum da maskelerle birlikte harekete geçer ve cildin gözeneklerine yuva yapan kirleri söker. Bu sayede cilt tam anlamıyla arındırılmış olur.
-Yüksek vitamin değerleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren mayanın cilt alerjileri de önlediği bilinmektedir.
Maya Maskeleri

Kadin.pro sitemizdeki bugünkü yazımızda evde hazırlanan pratik maya maskesi reçetelerine yer veriyoruz.

Sade Maya Maskesi

Bu maske en pratik olan maskedir.  1 Çorba kaşığı yaş mayaya yine 1 çorba kaşığı yaş maya eklenir ve macun kıvamında bir karışım elde edilir. Bu macun cilde sürülerek ciltteki fazla yağı dengeleyecektir.  Dakika ciltte kalan maya maskesi önce ılık sonra da sıcak su ile yıkanmalıdır. Haftada 3 kez tekrarlanan bu maske ciltteki yağ dengesini düzene oturtacaktır.
Lekeler İçin Maya Maskesi

Bu maske ciltte oluşan ton bozukluklarında ya da çeşitli nedenler sonucu cildin leke görünümüne son vermek için kullanılmaktadır. 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı yaş maya eritilerek karıştırılır. Maya ve süt karıştırıldığında bir macun kıvamını alacaktır. Bu maskenin sürülebilmesi için gereklidir. Maske soğumadan sorunlu bölgeye sürün ve ciltte kurumasını bekleyin. Maske en fazla 20 dakika gibi bir sürede kuruyacaktır. Eğer kurumamışsa maskeyi çıkarmalısınız. Bu maske 20 dakikadan fazla ciltte kalırsa bazı alerjik reaksiyonlara neden olabilecektir. Kuruyan maskeyi önce nemlendirin, sonra da elinizle soyarak çıkarın. Maske tamamen yüzünüzden kalktıktan sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Haftada 1 kez en az 3 ay yaparsanız 3 ay sonunda sivilce ve benzeri cilt lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz.
Kırışıklıklara Karşı Maya Maskesi

Maya ve yoğurttan yapılan bu maske de düzenli ve doğru kullanımda oldukça mucizevi sonuçlar vermektedir. Maskenin hazırlanması için 1 yemek kaşığı mayaya 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyip krem kıvamına getirin. Yüzünüzde kırışıklık oluşan bölgeye normal bir kalınlıkta sürün. Bu maske göz çevresi, dudak çevresi vb. yerler için kullanılabilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra en fazla yarım saat bekletin. Sonrasında yüzünüzü bol su ile yıkayın. Maske haftada 1 kez yapılmalıdır. Düzenli kullanımda kısa sürede sonuç gösterecek olan maske ince çizgilerin yok edilmesinde etkilidir.
Maya Maskesi 2019

Maya Maskesi 2019

Related news

 • Patatesli rulo börek püf noktaları ile Etiketlenen Konular
 • Bayram tatlılarınızı şeker yerine bal ile yapın
 • Ankara Tatlısı
 • Hobi Çubuklarından Süs Ev Yapımı
 • Şeften Yemek Tarifleri

 • Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi

  Maya Maskesi