Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile 2019

Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile 2019
Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile


Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile

Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile

Fondöten kullanmanın doğru yöntemi nasıldır? Yüzünüzün sevdiğiniz yönlerini allık kullanarak nasıl daha ön plana çıkartabilirsiniz? Bir kapatıcı yüzünüz için ne yapabilir? Yüzünüzün parlak görünmemesini sağlamak için kullanılması gereken yeterli miktardaki pudra miktarı nedir? Birçok kadın her gün kozmetik ürünlerini kullanır ancak bu kadınların tamamı güzellik ürünlerini nasıl daha doğru ve iyi bir biçimde kullanabileceklerini bilmez.

Makyaj Hileleri

Bu yüzden, cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacak 25 ayrı tavsiyeyi sizler için derledik. Umarız, bu bilgiler size de fayda sağlar.

Fondöten Kullanımı 

Doğru fondöten kullanımı

Kendiniz için doğru seçimi yaptığınızda ve doğru uyguladığınızda bir fondöten sizin için harikalar yaratabilir. Yüzünüzü tazeler ve yüz hatlarını ortaya çıkartır.

 

 1. Herhangi bir fondöten uygulamadan önce günlük nemlendirici kreminizi uygulayın. Kurumasını bekleyin ve bir havlu yardımıyla fazla kremi silin.

 

 1. Fondöteninizi kusursuz bir biçimde uygulamayı garanti altına almak için bir sünger ya da fırça kullanın.

 

 1. Uyguladıktan sonra, bir ince bir kağıt havlu ile üzerine nazikçe vurun.

 

 1. Her zaman sadece cildinize yardımcı olabilecek fondötenleri kullanın. Eğer cildinizde sivilce oluşumu fazla ise yağsız formüller oldukça işinize yarayacak iken, nemlendirici etkileri olanlar ise normal veya kuru ciltler için harikadır. Aynı zamanda hassas ciltler için de hipoalerjik kremler bulunmaktadır.

 

 1. Fondöteni bileğinizde veya dirseğinizde denemeyin. Buradaki cildiniz yüzünüzdekine kıyasla önemli ölçüde farklı bir tondadır. En iyisi yüzünüzde denedikten sonra birkaç dakika beklemenizdir. Bu sayede daha koyu bir hal alacaktır ve ürünün cildiniz için uyumlu olup, olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

 

 1. Fondöteni dairesel hareketler yaparak, merkezden dışarıya doğru uygulayın.

 

 1. Bol miktarda kullanmaktan kaçının. En iyisi küçük, fındık boyutunda kullanmaktır. Bu sayede fondöten daha eşit miktarda dağılacak ve daha doğal görünecektir.

 

 1. Fondöteni gündüz vakti uygulamak çok daha iyidir. Banyonuzda iyi bir yapay ışıklandırma olsa bile, doğal ışık altından nasıl göründüğünü yine de kontrol etmelisiniz. Bu eşit bir biçimde uygulayıp, uygulamadığınızı veya bir hata yapıp, yapmadığınızı görmenize yardımcı olur.

 

Kapatıcı Nasıl Uygulanmalı?

Kapatıcı Nasıl Uygulanır

 1. Her kadın makyaj çantasında bir kapatıcı bulundurmak zorundadır. Yorgunluk izlerini, gözlerinizin altındaki çizgileri, akneleri ve sivilceleri kapatmanıza yardımcı olur.

 

 1. Her zaman cilt renginizden daha açık tondaki kapatıcıları tercih edin.

 

 1. Kapatıcıyı uygulamadan önce günlük kreminizi uygulayın. Eğer cildiniz nemlendirilmiş olur ise, çok daha kolay bir biçimde uygulayabilirsiniz.

 

 1. Eğer önceden parmaklarınızı ısındırırsanız, uygulaması çok daha kolay olacaktır.

 

 1. Herhangi bir kapatıcıyı uygulamadan önce her zaman fondöten uygulayın.

 

 1. Kapatıcı yerine asla fondöten kullanmayın.

 

Pudra Kullanımı

Pudra kullanımı

Bir pudra en popüler güzellik aksesuarlarından biridir. Yüz pudrası cildinizdeki eksikleri giderir ve cildinizin kusursuz ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizdeki fazla yağı emerken, cildinizin daha az parlak olmasına da neden olur.

 

 1. Nemlendirici kreminiz veya fondöteniniz tamamen kuruduktan sonra pudrayı uygulayın.

 

 1. Pudra uygulamanın en iyi yöntemi bir süngür, geniş bir fırça veya bir pudra süngeridir.

 

 1. Pudrayı uygularken tutarlı olduğundan emin olmaya çalışın. ilk olarak alna, burnun yanlarına, çenenize ve ardından yanaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve kalan bölgelere uygulayın.

 

Allık

Allık nasıl sürülür

Her ne kadar birçok insan allık kullansa bile, bir çoğu uygularken takip uyması gereken kurallardan habersizdir. Doğru bir biçimde kullanmak yüzünüzün en çekici özelliklerini ön plana çıkarmanıza yardımcı olur.

 

 1. Allığınızı birkaç ince tabaka şeklinde uygulayın. Bu sayede daha uzun ömürlü olacaktır.

 

 1. Allık seçerken bazı kurallara dikkat edin. Soluk ciltler için en iyi renkler açık mercan mavisi, açık pembe veya şeftali tonlarıdır. Ne koyu ne de soluk ciltler için zengin pembe, sıcak lila veya zengin şeftali rengi iyi olacaktır. Daha koyu ciltler ise zengin füşya, koyu kahverengi veya koyu erik tonlarını tercih edebilirler.

 

 1. Allık uygulamanın en iyi yöntemi gülümsemektir. Yanaklarınızdan, elmacık kemiklerine doğru bir çıkıntı yapacak şekilde fırçayı hareket ettirin.

 

 1. Her zaman çok fazla allık kullanmak yerine daha az kullanmak daha iyidir. Cildinizin doğal ışık altında nasıl göründüğünü de kontrol etmeyi asla unutmayın.

 

Bronzlaştırıcı

Bronzlaştırıcı neye yarar

Doğru bronzlaştırıcı sadece cildinizi tazelemez ve harika bir bronzlaşmış cilt görünümü sağlamaz. Ayrıca burnunuz ve elmacık kemikleriniz gibi yüzünüzün hatlarını da ortaya çıkartır.

 

 1. Bronzlaştırıcınız kendi doğal cilt renginizden bir veya iki ton daha koyu olmalıdır. Yapay bir görünümden ziyade daha sıcak bir cilt rengi sağlamalıdır.

 

 1. Bronzlaştırıcı tüm yüzünüze uygulanmamalıdır. Sadece doğrudan güneş ışığına maruz kalan belirli bölgelere uygulanmalıdır.

 

 1. Boyun bölgenize dikkat edin. Yüzünüz bronzlaşmış görünürken, boyun bölgenizin çok soluk görünmesini istemezsiniz.

 

 1. Bronzlaştırıcıyı sanki yüzünüze 3 rakamını çiziyormuş gibi uygulayın. İlk olarak alnınıza ardından elmacık kemiklerinize ve daha sonra çenenize uygulayın.

Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile 2019

Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile 2019

Related news Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 HileMakyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile


Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile


Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile


Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile


Makyaj Hileleri İçerisinde Denenip Test Edilmiş 25 Hile