Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 2019

Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 2019

Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 7 12.02.2019, 11:41

"Magnesia sulfate" preparatı: kullanım talimatları

"Magnezyum sülfat" uyuşturucu, geniş bir uygulama yelpazesine sahip bir ilaçtır.

Terapötik eylem

magnezyum sülfat

İlaçların etkinliği "Magnesia sulfate"Birçok yönden, kullanılan yol üzerinde duruyor. Dolayısıyla, iç uygulama ile ilacın kolera etkisi ve müshil etkisi vardır. Ajan, ağır metal tuzları ile zehirlenmek için bir panzehir görevi görür. İlacın intramusküler ve intravenöz uygulaması yatıştırıcı, antispazmodik, antikonvülsan, antiaritmik, vazodilatör ve idrar söktürücü etkiye sahiptir. İlacın yüksek dozlarda parenteral kullanımı tokolitik (prematüre doğumun önlenmesi için kullanılır), körare benzeri (sinirsel musküler bulaş の baskı), uyuşturucu ve hipnotik etki ortaya çıkabilir. İlacı "Magnezyum sülfat" (magnezyum olduğu) kullanarak nefes merkezinin heyecanını azaltabilir, kan basıncı, idrar ayrımını güçlendirebilir.magnezyum sülfat talimatı

Kullanım Endikasyonları

İlaç "Magnezyum sülfat" toz halindeKolesistit, kabızlık, kolanjit ve diskenziyle dahili alınan bir solüsyon veya süspansiyon hazırlamak için kullanılır. Sondaj ve teşhis işlemi yapılmadan önce, bağırsak temizliği için reçete yapılır. Enjeksiyonlar hipomagnezemi, arteriyel hipertansiyon ve üriner retansiyon tedavisi ile yapılır. Buna ek olarak, çözüm gestoz veya nöbetler, erken doğum tehdidi, epileptik sendrom, eklampsi, ensefalopati ile birlikte uygulanır. Herhangi bir formda, ilaç cıva, tetraetil kurşun, arsenik, ağır metaller ile zehirlenmede etkilidir.

İlaç "Magnesia sulfate": kontrendikasyonlar

İlaçları oral yoldan uygulamayınhipermagnezemi, dehidrasyon, apandisit, tıkanıklık, rektal kanama. Doğuştan 2 saat önce, belirgin bradikardi, arteriyel hipotansiyon, solunum merkezinin ezilmesi ile enjeksiyon yok. Böbrek yetmezliği ve hipersensitivite ile randevu almayın.

İlaç "Magnesia sulfate": yan etkiler

İlacın kullanımı böyle birbaş dönmesi, kusma, susuzluk, gaz, mide bulantısı, ishal, sindirim organlarındaki rahatsızlıkların şiddetlenmesi gibi reaksiyonlar. Bazı durumlarda, nöbet, karışıklık, aritmi, yorgunluk, asteni oluşumunda ortaya çıkan elektrolit dengesinde bir ihlal vardır.magnezyum sülfat magnezyumdur

Hazırlanan "magnezyum sülfat": talimat

Bir tozun dahili olarak alınmasından önce gereklibiraz ısıtılmış su 100 ml seyreltin. Müshil etkisi elde etmek için, bir poşetin içeriğini kullanmak için yeterlidir. Çocuklar için ilaç miktarı yaşlarından (her yıl - bir gram) hesaplanır. Kolestetik etki elde etmek için, 15 ml'lik bir solüsyon (% 20) günde üç kez içilir. Enjeksiyonlar, ilacın enjekte edilmesiyle yavaş yavaş yapılır (üç dakika içinde 3 ml'den fazla değil). Bu durumda, enjeksiyonlar günde 1-2 kez tekrarlanır, tedavi süresi 2-3 haftadır. Metal tuzları temizlemek için, ilaç 5-10 zar için intravenöz olarak kullanılır.

Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 2019

Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 2019

Related news

 • Yemek borusu kanserine neden olan 5 alışkanlık
 • Gülşah Şarkıları
 • Kıskançlık nasıl yenilir: psikoloji gizlilik perdesini açtı
 • Tavuk neye benziyor Konuklara gelip geldi
 • İTÜ Bilim Merkezi Çocuk Bilim Okulu

 • Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 67

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları


  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 51

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 99

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 89

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 30

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 53

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 12

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 17

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 30

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 86

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 46

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 40

  Magnesia sulfate preparatı: kullanım talimatları 82