Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 2019

Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 2019

Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 73 16.02.2019, 03:51

Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri

Alt sırttaki en yaygın ağrı sendromlarılumbargia ile ilişkilidir. Bunun nedeni, omurganın alt kısımlarının en büyük yüke sahip olmasıdır. Onlar insan vücudunun ağırlığının ana yüküdür. Zararlı alışkanlıklar, obezite, stres ve ayrıca yanlış beslenme omurga üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir.

lumboterapi belirtileri tedavisiBirçok kişi için Lumbalia tanıdık bir fenomen haline gelmiştir. Bir kez ortaya çıkan acı, iz bırakmadan ortadan kaybolabilir. Fakat tekrar tekrar gelip acı çektirecek bir olasılık var.

Patolojinin nedenleri

Kural olarak, lumbargia sonra gelişirVücudun uzamış hipotermisi veya rahatsız edici bir pozisyonda. Patolojinin nedeni, statik aşırı yüklenebilir. Sıklıkla, ağrı sendromları aşırı fiziksel efordan (ağırlık kaldırma) sonra ortaya çıkar. Aynı zamanda, hastalığın ortaya çıkışı sadece bir veya iki gün sonra başlayabilir. Lumbalia genellikle düz ayaklı insanlardan muzdariptir. Ağrılı semptomlar uzun bir yürüyüşten sonra ortaya çıkar.

"Lumbalji" tanısı

Uzman bu patolojiyi acı ile ortaya koymaktadır.lumbar bölgenin bir tarafında baskın. Hastanın ayakta durması veya uzun süre oturması ve ayrıca gövde gövdesinden sonra artmaktadır. Ağrı rahatlatmak yatak istirahatine yardımcı olur.
Bir lomber kişinin düzeltilmesi zor olduğunda. Çoğu zaman, düzeltmek için, hasta alt sırtına bastırır, üzerine basar. Zorluklar normal yükler altında da (yıkama veya ütüleme sırasında) meydana gelir. Bu, lomber kasların sinerjik geriliminden kaynaklanır.

lumbargia tanısıLumbula ile gövde öne doğru eğilir ve hareket hacmi sınırlıdır. Zamanla, ağrı kalıcı hale gelir, hapşırma ve öksürme ile artar.

Akut lomber

Bu patoloji genellikle sürdürülemez mal veya olağandışı hareketi gerçekleştiren yükselişi sebep olduğu yaralanma sonrası, gelişir. uzun ve hipotermi bir sonucu olabilir.

Akut lomberde ağrı genellikle diskin çıkıntısının ilk belirtisidir ya da yumuşak doku lezyonları (burkulmalar ya da spazmlar) ile ilişkilidir.

Belirtileri ve patolojinin tedavisi

Hastalığın ilk belirtileri acıdır.hangi ağrıyan. Hareket sırasında, güçlendirilirler. Bir erkeğin vücudunu yana yatırması, uzun süre ayakta durması zordur. Vücudun konumu değiştiğinde, ağrı artar. Lomber bölgede kas gerginliği görülür.

Tanının doğrulanması durumunda"Lumbalji" belirtileri, tedavi bir uzman gözetiminde olmalıdır. Patoloji iyi huyludur. Uygun şekilde reçete edilen bir tedavi süreci, ağrı hastasını rahatlatacaktır.

akut lomber bölgeSemptomların lumbalji tanısını göstermesi halinde tedaviye mümkün olan en kısa sürede başlanması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi halde süreç ilerleyecek ve kronikleşecektir.

Bir uzman, terapötik bir kursa atarbelirli bir algoritma. Lomber omurganın sinir uçlarını sıkmak veya bunun instabilitesine bağlı ağrı sendromlarının tedavisine benzer. Bu durumda, anti-inflamatuar steroid olmayan ilaçlar reçete edilir. "Diclofenac", "Ibufen" vb. Ilaçlar olabilirler. Başvurularının süresi iki hafta geçmemelidir. Ağrılı sendromların yeterince telaffuz edildiği durumda, "lumbalgia" tanısını kaldırmak için hidrokortizon veya novokain blokajları reçete edilir.

Belirtileri, tedavisi yapılırYukarıda belirtilen araçlar, bazen sadece dayanılmazdır. Tedavinin amacı patolojinin nedenini dışlamaktır. Hafifletildikten sonra ağrı yavaş yavaş aktif hayata dönmelidir. Bu, kalıcı remisyon olasılığını artıracaktır. Ancak, yükün hafif olması gerektiğini hatırlamaya değer.

Tanının doğrulanması durumunda"Lumbalji" belirtileri, tedavi manuel, akupunktur veya vakum tedavisi ile birlikte uygulanmalıdır. Önerilen terapötik egzersizler, omurga ya da başka yöntemler germek.

Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 2019

Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 2019

Related news

 • Papyon Nasıl Yapılır
 • Yeni yıla özel: İkonik ve sade modeller
 • Erkeklerde ve kadınlarda kilo ve boy oranı sağlık ve başarının bir faktörüdür

 • Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 24

  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri


  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 11

  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 47

  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 72

  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 27

  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 63

  Lumbodynia. Semptomlar, tedavi ve patolojinin ana nedenleri 96