LAHANA SARMASI 2019

LAHANA SARMASI 2019
LAHANA SARMASI

LAHANA SARMASI

Ada ile bu Pazar bir maceraya giriştik. Macera dediğim şey bazılarına çok basit gelebilir. Ama hele beni bi dinleyin aa dostlar, aaa okuyucu… Pazar sabahı uyandım. Keyfim feci yerinde Ada ile mıncıklaşma, oynama, kıkırdama, öpüşme seansından sonra şahane bir kahvaltı hazırlamak için mutfağa geçtim. Bir taraftan da bugün ne yapsak diye düşünüyorum. Mesut simit almak için sarıyer’e indi. Simitli, şakşukalı, omletli şahane kahvaltının ardından Ada uyudu. Fırsat bu fırsat diyip evdeki spor aletine vurdum kendimi. Eklem yerlerimdeki tutan kısımlar tutmaz olana kadar spor yaptım.

Ardından çay sohbeti yaparken Mesut’la Kadıköy’ gitme fikri çıktı ortaya. Trafiğe baktığımızda köprülerin kıpkırmızı (yani tıkalı) :))) olduğunu gördük. Ama Kadıköy’de Çiya’da yeme fikri beynimize kazınmıştı bir kere. Nasıl gideceğimizden çok ne yiyeceğimizi konuşursak olacağı budur. Biz de toplu taşıma araçları kullanarak gitmeye karar verdik. Hem de Ada ilk kez Vapura binecekti. Onun heyecanı sardı bedenimizi (beden meden lafları kullanarak sanatsal bir hava yakalamaya  çalışıyorum) :)))) Neyse çıktık yola, daha doğrusu maceraya. ne var bunda deme okuyucu çok şey var biz zekeriyaköyde oturuyoruz hedef kadıköy sırtımızda çanta, çantanın içi oyuncak, bez, meyve suyu , ıvır zıvırıyla dolu. Elde bir bebe 20 aylık ele avuca sığmaz. Belki biner diye düşündüğümüz bebek arabası. da cabası Evden Hacıoasman’a kadar arabayla gittik. Arabadan indik Metro. Metro’da yaşadığımız şeyler anlatmaya değmez sorunsuz geçti diyelim :) Şişhane’de inip Tünel’den gidelim dedik. Metro tünel arasındaki o dillere destan yokuş (merdivenleri) Ada kucakta çıkmak ayrı bir tattı. :) Böyle zamanlarda Mesut’un Ada’ya para verdiğinden (anlıyor sanki) :))) şüpheleniyorum. Ne kada zorlu parkur varsa O zamanlarda Ada sadece benim kucağımda olmak istiyor. Babası aldığı zaman sanki eti koparılıyormuş gibi ağlıyor.  Acaba o sırada Mesut etlerinimi koparıyor bu çocuğun. Bak iyi oldu bunu yazdığım bu konuyu araştırayım.. :))

Neyse Tünel’le Karaköye indik. Vapurun kalkmasına 20 dakika vardı. Karaköy’ün çocuk arabasına müsade etmediği yollarında keyifle gezindik. :)))  Cruise vardı ağzımız açık ona baktık, içindekilerde ağızları açık İstanbul’a bakıyorlardı.  Vapur’la Kadıköye geçtik ve harika yemek için Çiya’ya geldik. O harika, insana yedikçe yedirten yemekleri yedik. Üstüne ise çok değişik tatlı tabağının tadına baktık. İlk kez yeşil zeytin tatlısı yedim mesela daha önce hiç denediniz mi?

Neyse çıktık oradan Kadıköy sokaklarında, balıkçılarda dolaşa dolaşa Ada kucakta Vapura geldik. Eyyy okuyucu sana bişi sorucam ik başta yazdığım spor yapma kısmını unutmadın di mi.. Heh onu hatırlayarak oku tamam mı. Ada kucakta bu kısım çok önemli.. Vapur, uykusu gelen keyifsiz Ada’yı oyalama çabası, Kabataş’a tramvay, oradan füniküler, sonra taksimden metro. Ada coştukça coşuyor. Anne susturmaya çalışıyor. Ayaklarım ağrıyor.. En sonunda arabamıza ulaştık. Ada arabaya bindikten 30 sn sonra uyudu…  Ben iyiyim yaa nasıl olayım :))) Çiya’da yediğim yemeğe o tatlı tabağına değerdi :)))

Şimdi lahana sarmasıyla gel de bağla.. :) Çiya’da lahana sarması yapıyorlar mı bilmiyorum. Ama güveçte patlıcanı harika yapıyorlar. hihohoh bağlandı mı bence tamamdır.Annem lahana sarmasını harika yapar. Bugüne kadar pek denemediğim yemeklerdendir. Daha iyisi varken (annem yapıyorken) denemek gerekssiz diye düşünürdüm. Geçenlerde annemin tarifiyle yaptım. Enfes bişi çıktı orataya. Sizlerle de paylaşayım.. İşte tarif:

Kategori:
Hazırlık Süresi: 30 Dak.
Pişirme Süresi: 30 Dak.


LAHANA SARMASI 2019

LAHANA SARMASI 2019

Related news

 • Düz kas dokusunun fonksiyonları. Düz kas dokusu: yapı
 • Badem Çiçekleri’ ile Datça’da bahara merhaba
 • İLMEK TOPLAMALI KALEM OYASI VİDEOLU YAPIMI
 • Ne tür bir mutfak seçmek için batıyor Mutfak için lavabo
 • Eşref Saati 39. Bölüm Final izle

 • LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI


  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI

  LAHANA SARMASI