Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 2019

Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 2019
24.08.2019

Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 17

Kutuzov: (roman LN Tolstoy'un "Savaş ve Barış" dayalı) karşılaştırmalı özellikleri

"Savaş ve Barış" romanı en popüler ve19. yüzyılın ünlü eserlerini yalnızca Rusya'da değil tüm dünyada sergilemektedir. Yurtiçi ve Avrupa eleştirmenleri tarafından yayınlandıktan hemen sonra tanınmıştır. Tüm bunlar, edebiyatta hiçbir analoğu olmayan çok yönlü bir çalışma yaratan Lev Nikolaevich Tolstov'un inanılmaz yeteneklerinden ötürüdür.

Bu makale, bunun iki karakterine ayrılmıştır.inanılmaz iş. Dikkatimizin merkezinde Kutuzov ve Napolyon olacak, bunların karşılaştırmalı özellikleri büyük bir ideolojik önem taşıyor. Roman, bu karakterlerin rolünü anlamaksızın doğru bir şekilde anlaşılamayacak.

Yaratıcılık L.N. Tolstoy

Kutuzov ve Napolyon karşılaştırma özellikleriTolstoy'u ünlü yapan ilk eser - "Sevastopol hikayeleri" koleksiyonu. Kırım Savaşı sırasında yıllarca askerlik hizmeti alan yazarın esası.

Bununla birlikte, başarı Tolstoy'un başlamasına yol açmadıAksine, bir süre sonra Yasnaya Polyana'ya tarım yapmaya ve bırakmaya karar verir. Ve evlilikten sonra burada, en büyük ve en ünlü eserler doğar: "Anna Karenina", "Savaş ve Barış", "Kreutzer Sonata", "Pazar". Aynı zamanda Tolstoy, serfler de dahil olmak üzere tüm sınıfların çocukları için bir okul açar ve özel bir alfabe oluşturur.

Yazarın hayatı 1910'da biter.tren istasyonu. Yaşamı boyunca Lev Nikolaevich dünyayı anlamaya ve içindeki adamın rolünü anlamaya çalıştı. bireyin tarihteki O'nun kavramı romanı "Savaş ve Barış" (Kutuzov) karakter yansır. bu karakterlerin karşılaştırmalı özellikleri tam olarak sadece büyük olaylar nedeniyle yazarın tavrını yansıtır, aynı zamanda savaşın kendisi değil, aynı zamanda o başlar olanlara.

"Savaş ve Barış" romanı

"Savaş ve Barış", örnek olmadan bir romandır. Bu eşsiz eser, yalnızca tanımlanan tarihi olaylar kapsamında değil, aynı zamanda Tolstoy'un bunları sunma biçiminde de başarısını hak etti. Seküler resepsiyonlar savaş sahneleri ile değiştirilir, kralların resimleri ve imparatorlar askerlerin tasviriyle dönüşümlü olarak kullanılır. Yazar, kültürel açıdan orduya kadar Rusya'daki hayatın her alanını tasvir ediyor.

Kutuzov ve Napolyon karşılaştırmalı özellikleri tablosu

Özellikle ustaca Tolstoy görüntüye yaklaştıkarakterleri, onları son ayrıntıya ve en küçük karakter satırına kaydettirdi. Her kahraman, kendi erdemleri ve zararı olan orijinal bir kişidir. İlk bakışta karşılaştırmalı özellikleriyle ilgilenen Kutuzov ve Napolyon, romanın sayfalarında tamamen farklı kişiliklerle yer alıyor. Tüm eylemleri oldukça doğal ve karakterleri ve dünya kavramı ile ilgilidir.

Kutuzov ve Napolyon: Karşılaştırmalı özellikler

Her şeyden önce şunu belirtmek gerekir kiTolstoy'un Kutuzov ve Napolyon zafer ve diğer yenilgisini belirlenen net bir ahlaki değerlendirmesini var. Aslında, savaşın sonucu, insanlık dışı adaletin meşru bir zaferidir.

Bu nedenle, bu kahramanlar birbirlerine karşı çıkıyor,Kötülüğe sadece nasıl iyi karşı olabiliriz. Onların görünümü, konuşması, karakteri, tavırları, beklentileri, deneyimleri tamamen farklıdır. Kutuzov ve Napolyon arasında benzerlik yoktur, karşılaştırmalı bir özellik (aşağıda verilen alıntılar) sadece bunu doğrulamaktadır.

Tarihin Rolü: Kutuzov ve Napolyon

kutuzov ve Napolyon karşılaştırmalı karakteristik kompozisyonTolstoy, tarihsel süreçleri kendi anlayışına sahipti. Büyük yazar, belirleyici rolün insanlara verildiğine inanıyordu, ancak kişilik, ancak olağanüstü bir şey değiştiremedi.

Bu kavramda anaKutuzov ve Napolyon arasındaki çelişki. Rus komutanı kontrol etmeye çalışmaz, her şeyin halkın gücüne bağlı olduğunu ve rolünün sadece askerleri örgütlemek ve ilham vermek olduğunu anlar. Aksine, Bonaparte kendini durumun efendisi olarak görüyor. Kendisini pratik olarak bir tanrı olarak hayal eder ve dünyanın hükümdarı olma arzusunu yerine getirmek için her şeyi yapar. Halkının düşüncelerini umursamıyor, Napolyon askerlerine dikkat etmiyor, kimseyi önemsemiyor ama kendisi.

"Kutuzov ve Napolyon: Karşılaştırmalı Karakteristik "- Benzer bir konu üzerine bir deneme sadece komutanların askerlerine karşı tutumlarını karşılaştırarak başlayabilir, çünkü bu onların insanlara karşı tutumlarını yansıtır. Kutuzov ve narsisistik şefkatli, şefkatli Napolyon sevecen, şefkatle bu kahramanların ana karakteristiğidir.

Kutuzov ve Napolyon'un görünüşü

Dışarıda, Kutuzov ve Napolyon kadar farklıve dahili olarak. Kutuzov, eylemlerinin halkın bilgeliği ile yönlendirdiği, neredeyse her zaman sakin, telaşsız, basit jestler ve yüz ifadeleridir. Sık sık gülümsüyor, “eski moda” diye bağırıyor, açık ve her türden bahaneden yoksun. Onun müzakeresi, neler olup bittiği ile bağlantılıdır, Kutuzov her zaman savaşın nasıl biteceğini ve argümanların neye yol açacağını bilir.

Kutuzov ve Napolyon karşılaştırmalı özellikleri tablosu ile alıntılar

Napolyon tamamen farklıdır, onun görüntüsü yalancılık, taklit ve duruşla doludur. O küçük, şişman, telaşlı. Onun gülümsemeleri nahoş ve konuşmalar feda ediliyor.

Kutuzov ve Napolyon birbirinden ne kadar cennet ve dünyadan farklıdır, karşılaştırmalı bir özellik (aşağıda alıntılar içeren tablo aşağıda verilmiştir) sadece bunu doğrulamaktadır.

Napolyon ve Kutuzov'un karakteri

Kutuzov Tolstoy insana gerçek verirRus bilgeliği. Vatanseverlik, manevi zenginlik, hayırseverlik ve bakım - bu karakterdeki ana şey budur. Savaş ve ölümün haklı olamayacağını biliyor. Bu nedenle, halkın gücüne dayanan doğanın kendisi, ölümcül bir başlangıcı önlemeye çalışır. Kutuzov, halkla birliğini hisseder, kendisini büyük bir bütünün parçası olarak tanır ve tarihin seyrine tabidir.

Kutuzov ve Napolyon'un kısaca karşılaştırmalı özellikleri

Napolyon, aksine, kendisini olağanüstü bir hayalkişilik, susuzluk olup bitenleri emretti. Kutuzov ve Napolyon'un kendi içinde hangi farklı özellikleri temsil ettikleri, karşılaştırmalı özellik (aşağıdaki tabloda yer almaktadır) bunu doğrulamaktadır. Bonaparte sadece kendisi için yaşıyor, kurbanların ve diğer insanların kayıplarının sayısını umursamıyor, asıl şey yoluna çıkmak. Kendini kaderlerin efendisinin hayal ettiğini düşünen Fransız imparatoru nasıl göründüğünü önemsemeye devam ediyor. Tolstoy, kasıtlı olarak onu okuyup, okuyucunun Napolyon'un sadeliğini ve önemsizliğini anlamasına izin veriyor.

Kutuzov ve Napolyon: Karşılaştırmalı bir özellik. Teklifler içeren tablo

Kutuzov Napolyon
görünüm

Yüz "bir yara tarafından parçalanmış, şişmişti", "eski moda bir gülümsemeden daha açık bir şekilde parlıyordu", "çok sert".

"Başkalarının talihsizliğinden sınırlı, mutlu bir görünüm", "yuvarlak bir göbek", "kısa bacaklar ... yağlı baldır ...".

Birine karşı tutum

"Bir adam yüzbinlerce insanı yönetemez", "Komutan şefinin kaderi komutanın emirlerine değil, zor gücüne, ordunun ruhuna karar verir."

“Güç zafere ve zaferler üzerine zaferlere dayanır,” Napolyon açıkça, “Yeni şan ve zaferlere dayandırmazsam güç düşer ...”, “fethetmek benim yerimde kalmaya yardımcı olacaktır”.

İnsanların tutumu

Kutuzov’un Başkomutan unvanı alması “... halk arasında askerler için genel bir coşku yarattı.” Rusya, Kutuzov’dan yeni zaferleri ve yeni zaferi bekliyordu. "

"Bir imparatorluğun özgürlük fikrini kovdu - tam bir sessizlik hüküm sürdü ... herkese liderlik etmek istedi, her şeye komuta"

Kutuzov ve Napolyon'un alıntılarının karşılaştırmalı özellikleri

Sonuç

Tolstoi Kutuzov açıkça ve net bir şekilde tasvir edildiNapolyon. Karşılaştırmalı özellikler kısaca bir cümle ile ifade edilebilir: iyilik ve kötülüğün karşıtlığı. Ve imha yoluna çıkmış olan kişi merhamet ya da anlayışa layık değildir. Bu konumlardan, idealizmi Lev Nikolaevich ile bu iki büyük halkın savaşını tasvir ediyor.

Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 2019

Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 2019

Related news

 • Kördüğüm 327. Bölüm Özeti 29 Haziran Fragmanı Akash Ambika’ya Evlenmeyeceğini Söyledi
 • Hayallerinizi Süsleyen En Mükemmel Bahçeli Ev Örnekleri
 • Çikolatalı Çilekli Pasta
 • Doğum Günü Yaş Pastası
 • 23 Nisan’da Alışveriş Merkezi Etkinlikleri

 • Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 97

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri


  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 4

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 28

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 47

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 68

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 31

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 13

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 42

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 54

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 86

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 55

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 22

  Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri 35