Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 2019

Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 2019

Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 50 28.01.2019, 22:42

Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması.

Palatine bademcikler - bu eşleştirilmiş organ uzamıştırLenfoid dokudan oluşan ve boğazın posterolateral yüzeylerinde bulunan oval form. Geniş açık ağız içine bakarsanız, palatal dilin her iki tarafında görülebilir.

Bademciklerin amacı girişin koruyucuları olmaktır.vücut, burun ve boğaz kapıları ve herhangi bir patojenik ajanın dış ortamdan sızmasını önler. Vücudun bağışıklık sisteminin ilk savunma hattı olarak, bunlar sürekli olarak bakteri ve virüs saldırılarına maruz kalmaktadır ve sağlıklı bir durumda görevlerini üstesinden gelebilmektedir. Bağışıklık ve enfeksiyonda genel bir azalma ile bademcikler işlevlerini yerine getirmeyi durdurabilir. Onların kıvrımlı lacuna, patojenlerin çoğalması için bir "besin kompostu" olarak hizmet eden pürülan kaslı tıkaçlarla tıkanmıştır. Yani kronik bademcik iltihabı var.

Tonsillit belirtileri.

 1. Patojenik yaşamsal aktivite kaybımikroorganizmalar kan ve lenflere girer ve sürekli bir zehirlenme kaynağı olarak hizmet ederler. Hasta artmış yorgunluk ve depresif bir ruh hali geliştirir, sıklıkla bu duruma kronik yorgunluk sendromu denir. Ayrıca, subfebril sıcaklığının uzun süre tutabildiği farklı organlarda, özellikle eklemlerde ağrılar da vardır.
 2. Hastalığın çok karakteristik bir belirtisi güçlüdür.bademcik iltihabından muzdarip bir kişinin başkalarına ve duygusal rahatsızlıklarına olumsuz etkisi olan ağızdan hoş olmayan bir koku. Boğaz iktidarı, yutma ve bazı durumlarda nefes almak zordur.
 3. Bademcikler sürekli bir enfeksiyon kaynağı olarak görev yaparlar.vücutta yayılabilir ve hedef organlarda iltihaplanmaya neden olabilir: eklemler, kalp, böbrekler, prostat bezi, yumurtalıklar, maksiller sinüsler.
 4. Bir kısır döngü vardır: bademcik iltihabı bulaşır, bu da sık sık hastalıklara yol açar. Buna karşılık, bu hastalıklar bağışıklık sistemini daha da zayıflatır ve bademcik iltihabı daha da gelişir.

Kronik tonsillit tedavisi.

Kronik anjina tedavisinde objektif sayı 1 -etkilenen organın bağışıklık durumunun restorasyonu. Bunun için, bademciklerin antiseptiklerle sonraki tedavisi ile yıkanması tavsiye edilir. Prosedürler bittikten sonra, tıkaçlardan kendi kendini temizleyebilme kabiliyeti geri kazanılır, genel zehirlenme belirtileri yavaş yavaş düzelir.

Hedef 2 - Genel bağışıklığın restorasyonu ve güçlendirilmesi. Bunun için sertleştirme prosedürleri tavsiye edilir, bağışıklık düzenleyiciler reçete edilir.

Hedef 3 - hastalığın nüksünü önlemek içinorganizmanın genel bağışıklık durumunu koruyarak elde edilir (sağlıklı yaşam, beslenme, çürük dişlerin zamanında sıhhi temizlik, kronik hastalıkların tedavisi). Ayrıca bademciklerin yılda 2 kez, sonbaharda ve ilkbaharda önleyici yıkanması da önerilmektedir.

Kronik konservatif tedavi ilebademcik iltihabı geleneksel olarak lokal prosedürler belirledi: kanül ve ultrason yardımıyla boğazın durulanması ve yıkanması, ardından anti-enflamatuar tedavinin yanı sıra mukus antiseptik solüsyonlarla inhalasyon ve irrigasyon.

Tek etkili yöntem olduğuna dair bir görüş var.Kronik tonsillit tedavisi - palatine bademcikler çıkarılması. Aslında, cerrahi olmadan, birçok durumda yapabilirsiniz, sadece ciddi komplikasyonlar ve eşlik eden kalp hastalıkları için tavsiye edilir.

Hafif formlu bademciklerin sulanmasıkronik bademcik, bağımsız bir şekilde yapılabilir. Evde prosedürünü yürütmek için karar, bir gün gargara faydalıdır ataklar sırasında, aynı çözümler birkaç kez bir şırınga 20.0 ve herhangi dezenfekte sıvısı (toplama furatsillina, hlorofillipta, iyot, bitkisel çaylar ile kaynatılmış saf su) gerekir. Herhangi manipülasyonlar araçları ve ellerini işlemek unutmayın önce obschegigienicheskih gereksinimlerini hatırlamak önemlidir.

Kronik anjina tedavisinde çok etkili bir yöntem- Sadece tıkaçları tamamen ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda farinksin tamamını bir bütün olarak iyileştirir. Bu prosedür ultrason kullanılarak özel tıp merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

Bademcikler düzenli yıkama, sertleştirme,genel ve lokal bağışıklığı güçlendirmek için vitamin içecekleri ve diğer eylemlerin alınması, cerrahi müdahale olmaksızın kronik bademcik iltihabı ile baş edebilir ve palatine bademciklerin koruyucu işlevini yeniden sağlayabilir. Sizin için gerekli olan tek şey, tüm tavsiyelerin uygulanmasında tutarlılık ve tutarlılıktır.

Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 2019

Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 2019

Related news

 • Lermontovo köyü: yorum önerilir
 • Apple Watch satışa sunulmadan çakması çıktı
 • Kutuzov: (roman LN Tolstoyun Savaş ve Barış dayalı) karşılaştırmalı özellikleri

 • Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 92

  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması


  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 53

  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 24

  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 98

  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 4

  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 15

  Kronik bademcik iltihabı. Bademcikler ve diğer tıbbi önlemlerin yıkanması 95