Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır 2019

Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır 2019 Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır?

Hemen hemen her insan yüzüayaklardan hoş olmayan koku problemi. Tabii ki, kendilerine tahammül edebilirler, ama meslektaşları ve hatta eşleri, bu rahatsızlık verir. Ayaklar neden ve ne yapmalı?

Başlangıçta bacakların neden genel olarak olduğunu öğrenmek gereklidir.Bazen iğrenç bir koku üretir. Gerçek şu ki, ayaklar insan vücudunu sürdürmek için günlük sıkı çalışma yürütüyor. Büyük streslerden, özellikle de kişi çorap ve ayakkabı giyiyorsa ayaklar terlemeye başlar. Karanlık, ısı ve ter, hoş olmayan bir kokuya neden olan mikroorganizmaların yaşamı için mükemmel bir ortamdır. Bu nedenle, eğer ayaklarınızı kuvvetli bir şekilde koklarsanız, terlemeden kurtulmanız ve kokuyu gidermemeniz gerekir.

Kötü hijyen

Bacaklarını koklaKokunun ilk sebebi kuralların ihlalidir.hijyen. Yılın herhangi bir zamanında ve özellikle yaz aylarında, sabahları ve yatmadan önce günlük olarak su ayakları prosedürlerinin yapılması gerekmektedir. Kirli ayaklarla yatmak kesinlikle imkansızdır, bu durum durumu daha da kötüleştirecektir. Çorapları ve yıkama ayakkabılarını düzenli olarak yıkamak da gereklidir. Kirli çoraplar ve ayakkabılarda mikroplar birikir, bir sonraki ayak ile, yine bir kişinin ayakları üzerinde hareket eder.

Batık ayak tırnağı

Tırnakların büyümesi bozulmaya yol açar.ayaklarda kan dolaşımı. Ayaklarınızı kırarsanız, parmaklarınızı dikkatle incelemeniz gerekir. Bir büyümüş çiviye sahip olmak bazen bir cerrahın yardımını gerektirir. Bunu önlemek için düzenli olarak pedikür yapmalı ve gevşek ayakkabılar giymelisiniz.

Düşük kaliteli ayakkabılar ve çoraplar

Lak ayakkabılar kesinlikle ayaklarınızın cildinin nefes almasına izin vermez. Bu nedenle, içindeki bacaklarGüçlü kokuşmuş ayaklarBu tür ayakkabılar daha çok terler. Aynısı sentetik çoraplar için de geçerlidir. Ayakların aşırı terlemesini önlemek için, hakiki deriden yapılmış ayakkabılar ve pamuklu çoraplar satın almanız gerekir. O ve sonra saçma ayaklar, sonra sorun vücudun hastalıkları ile ilişkili olabilir.

Böbrek problemleri

Böbreklerin işlevselliğinin ihlali genellikle yol açarBacaklarda şişme ve terleme. Bu tür hastalıkların olup olmadığını belirlemek için alt ekstremitelerinize bakmanız gerekir. Akşam şişmesi veya şişmesi olduğunda, üroloğa başvurmak önemlidir.

Kardiyak sistem ile ilgili sorunlar

Benzer bir durum kardiyak ile gözlenirhastalıkları. Böbrek hastalığında olduğu gibi, sabah sadece ödem ödemez, ancak kalıcı bir karaktere sahiptir. Bu durumda, aşırı aktif ya da tersine, kalp atışlarının yavaşlaması nedeniyle, bu durumda terleme arttığından, bacakların bacakları kirlenir.

mantar

Birçok kişi ayakların kokusunun neden olduğuna inanıyorbir mantardır. Ancak mikroorganizmaların aktif yaşamının başlangıcından sonra ortaya çıkıyor. Bir adam ayağını yıkamamakta, hijyeni takip etmemekte, bir çorapda uzun bir süre yürümektedir. Bu nedenle mantar, ayağın her tarafına yayılmaya başlar ve daha da güçlü bir hal alır.Ayaklarımın kokuşmasını önlemek içinhoş olmayan bir koku.

Ayaklara kıyamet yapmaz, geçmek tavsiye edilir.hastalıkların varlığı için kapsamlı bir inceleme. Bir erkeğin sağlıklı olduğu durumlarda, terlemeyi azaltmada etkili olan özel antiseptikler almalıdır. Sadece hiçbir durumda onları ve evden ayrılmadan önce ayaklarda daha farklı kolonları uygulamak imkansızdır. Etki tam tersi olacak - bacaklar daha da fazla ter alacak ve istenmeyen koku sadece artacaktır.

Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır 2019

Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır 2019

Related news

 • Hamilelik öncesi yapılması gerekenler
 • Beşiktaş, Domagoj Vida transferi için ısrarını sürdürüyor
 • Perde çeşitleri nelerdir
 • 20 yıl sonra Fransa mı, tarihte ilk kez Hırvatistan mı TEK MAÇ şansı
 • Nikolay Gumilev: biyografi. Yaratıcılık, yaşam yılı, fotoğraf

 • Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır


  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır

  Koku bacakları - koku nasıl kaldırılır