17.06.2019

Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 9

Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi

Aracın zamanında bakım- uzun süre ve güvenli bir şekilde işletileceğine dair bir söz. Büyük şehirlerin sakinleri için, aracın durumunun kalıcı kontrolü herhangi bir otomobil servisinde her an mümkünse, o zaman uzak bölgelerde bazı güçlükler yaşanır. Onların yerini kolaylaştırmak için, birçok araç sahibi araç muayenelerini önlemenin daha kolay yollarını arıyor. Bu gibi durumlarda, bir üstgeçit kendi ellerimizle yapılmaktadır.

Basit yapı

Kendi ellerini aşa

Birçok otomobilin tasarım özellikleriaraç altındaki birçok ünitenin ve mekanizmanın önleyici muayene ve onarımının yapılması öngörülmüştür. Sahadaki yeraltı suyu seviyesi izin veriyorsa, tam bir muayene çukuru oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, yapımı çok fazla maliyet gerektirir; bu yüzden birçok kişi alternatif bir seçenek tercih etmektedir. Bu durumda kendi eliyle yapılan üst geçit daha karlı bir çözümdür. Garaj genişse, örneğin demiryolu traverslerinden yapılabilir. Doğru, hareket etmesi oldukça zor olan muazzam bir yapı olacak.

En basit inşaat şu şekildedir:Makine ön veya arka tekerleklerle birlikte üst geçide girebilir. Çelik köşesinden kaynaklanan iki elementten (yaklaşık 40 cm genişliğinde) oluşur. Bu gibi bir geçitin yan tarafında (kendi elleriyle)Oldukça hızlı bir şekilde inşa edilmiştir) formu vardırtrapez olup, uçağının kenarlarında durdurmak en iyisidir - arabayı çıkıştan koruyacaklardır. Böyle bir yapıda otomatik sürüş yaparken tekerleklerin altına pedlerin takılması önem taşıdığını hatırlamak önemlidir; bunlar otomobilin aşağı inmesini önleyecektir. Asıl önemlisi, üstgeçidin düz bir yüzeye kurulması gerekir.

Kompleks yapı

Bir ağaçtan elleriyle üst geçit

Arsa büyüklüğü izin veriyorsa, tam üstgeçit oluşturabilirsiniz. Başlıca özelliklerini düşünelim.

1. Aracın platformu zemin seviyesinin en az bir metre yukarıda kaldırılmalıdır.

2. Destekler, önceden betonlanmış çukurlara monte edilmiş 80 ila 100 mm çapında çelik borulardan imal edilmiştir.

3. Kendi elleriyle tam boy trestle, toprağın dondurulma derinliğinin altındaki derinliğe kadar kazılmalıdır.

Kaliteyi ve güvenilirliği seçmek aynı derecede önemlidir.malzemeler. Örneğin, yarışın eğimli kısmı ve aracın üzerinde duracağı platform en iyi şekilde çelik bir kanaldan yaratılır. Son durakları kurmak çok önemlidir.

Bu arada, üst geçitler ve daha fazlasını yapmak mümkündürişlevsel ve evrensel. Örneğin, hem otomobiller hem de kamyonlar için kullanılabilir. Buna ek olarak, merdiven, basamak ve hatta su tahliye sistemi sağlayabilirsiniz - bu durumda, yapı lavabo olarak kullanılabilir.

Hesaplama önemlidir

kendi ellerinizle bir uçuruma nasıl yapılır

Kendi ellerinizle bir uçuş yapmadan önce,tüm hesaplamaları doğru bir şekilde yürütmek önemlidir. Bunu yapmak için kullanılan elemanların boyutunu düşünün. Güvenlik marjının dikkate alınması önemlidir - bu, üniteyi operasyon sırasında deformasyona karşı koruyacak, ayrıca daha ağır taşıtları kontrol etmek mümkün olacaktır. Bu tasarım tamamen kaynaklanabilir veya cıvatalarla bağlanacak bireysel elemanlardan oluşabilir.

Sehpa ne kullanılırsa kullanılsın (kendi elleri tahtadan yapılmış veya fabrikadan dikilmiş veya halihazırda hazır olan diğer elleriyle), asıl mesele, bunun güvenilir ve emniyetli olmasıdır.Related news

 • Yatak odası dekorasyon modası
 • Hakan Yılmaza otel lobisinde saldırı
 • Petersburg hükümetinin genç personeli: gereksinimler, belgelerin sunulması, testler
 • 36 saatte Budapeşte
 • Şirket nasıl ödüyor

 • Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 16

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi


  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 100

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 83

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 19

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 11

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 36

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 49

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 68

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 13

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 60

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 33

  Kendi ellerinizle tezgahlayın: evinizde araba servisi 38