Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağızKarnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız

20.05.2019

Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 15

Karnabahar neden sıkışmadı? Bu sorunun cevabını bulacağız

Çoğu sebze, çevreden oldukça talepkarortamı. Çoğunlukla bahçıvan karnabaharın neden başlamadığını merak ediyor. başarısızlık nedeni bakımında bir çeşit yanlış seçim ve uygunsuz döllenme ve hataları olabilir. en ayrıntılı olarak her adımda bakalım.

neden renkli karnabahar

Çeşitlilik seçimi

Sebze çeşitleri ve melezleri yabancıdır.kökeni. Nem ve sıcaklıktaki "bizim" dalgalanmalara duyarlıdırlar. Aşırı koşullarda (keskin soğutma hızlı ısınmaya yol açar) başları birbirine bağlamaz.

Tür ekim zamanının türüne bağlıdır, bu da gereklidoğru gözlemle. Geç bağış süresi çok sıcak havalarda olmayacak şekilde ekilir. Bazı bahçıvanlar hesap agro-teknik gereksinimler bunu dikkate ve ardından sordu yoktur: "Neden karnabahar kravat olmasın?" Kafaları 18 derece daha yüksek bir sıcaklıkta oluştuğunu büyüyen kültürün sırrı. Soğuk gecelerde gelişme daha yavaş, ancak baş daha büyük.

Hemen hemen tüm çeşitlerin tohumları çimlenebilir4 derecelik bir sıcaklıkta. Enlemlerde, bir süre büyümek için, yüksek sıcaklıklar oluşur. Bu koşullar altında çiçek salkımları oluşabilir, ancak gevşek, granüler olacaktır.

lahana bağlı değil - ne yapmalı

Gübrelerin uygulanması

Deneyimli bahçıvan bile bazen anlayamaz,neden karnabahar başlamadı. Gübrelerin yanlış uygulanmasına neden olabilir. "Overfeeding" bir kafa varsa, hasat lahana yapraklarının büyük bir buket olacak.

Bitki örtüsü sırasında, en fazla 3ek beslenme. Birincisi, fideleri diktikten iki hafta sonra (10 litre su, 0,5 litrelik sıvı mulein, 1 çorba kaşığı mineral gübre) gerçekleştirilir. İkincisi ilkden on dört gün sonra yapılır. Çalışma solüsyonu su (10 l), amonyum nitrat (30 g), borik asit (2 g), potasyum klorür (2 g) ve süperfosfat (40 g) 'dir.

Lahana bağlı değil - ne yapmalı? Bir su (8 litre), sığırkuyruğu (1 litre), amonyum nitrat (27 g), süperfosfat (27 g), kalsiyum klorür (18 g) çözeltisi ile bir kafa oluşumu sırasında üçüncü bir üst pansuman gerçekleştirin. Sebzeler ayrıca taze tavuk pisliklerine ve molibden ve bor gibi eser elementlere de iyi cevap verir. Bor eksikliği, çiçeklenmenin gevşekliğine ve erken soyulmasına yol açar. Molibden eksikliği, yaprakların az sayıda olmasına veya yokluğuna, kafaların geç bağlanmasına, büyümelerinin gerisinde kalmasına neden olur.

lahana almak için ne yapmalı

Bakımdaki hatalar

Neden çeşitli olmasa, karnabahar renklendirilmediDoğru mu ve gübreler dahil mi? Belki de kültür uygun şekilde korunmaz. Fide yetiştirirken, belli bir algoritmayı izlemeniz gerekiyor. Yere inmeden 60 gün önce hazırlanır. gece - Bitki büyümeye başladığında çıkması sıcaklığı hiçbir 22 derece daha yüksek ve 20'den az olmaması gerekmektedir önce gündüz sıcaklığı 8-10 ° C ve 6-8 olmalıdır. Bu dönemde hafif ve ılımlı sulama sağlamak önemlidir. Bütün bu koşullar uyarsanız, fideler kök sisteminin olumsuz koşullara dayanıklı, güçlü, güçlü, tıknaz büyüyecek.

Soru acil: "Lahana yapmak için ne yapmalı?" Bu kültürün çok higrofil olduğu burada hatırlanmalıdır. Sulamada kesintileri tolere etmez. Yaprakların bir rozetinin oluşturulması ve bir kafa bağlanması sırasında çok fazla suya ihtiyaç duyar, bu yüzden daha sık ve daha sık sulamanız gerekir.

Dolayısıyla, tüm nedenleri düşündük.kafa bağlı. Karnabaharın tohum seçiminden ve fide dikiminden hasada kadar titiz bir bakım gerektirdiğini unutmayın. Tarım teknolojisinin koşullarına uyulmaması, düşük verime veya genel olarak yokluğuna yol açabilir.

Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağızKarnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız

Related news

 • 16 Entelektüel ve Turuncu Rengi Eklenmiş Olan Yatak Odası Modelleri
 • Tarama yapmak kolaydır. Sunulan Yazılım
 • İlişki Durumu Karışık 37.Bölüm Fragmanı izle
 • Oktay usta kimdir
 • Performans Nasıl Ölçülür

 • Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 33

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız


  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 100

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 7

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 97

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 70

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 23

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 94

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 60

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 25

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 24

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 84

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 76

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 34

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 40

  Karnabahar neden sıkışmadı Bu sorunun cevabını bulacağız 78