resim Goruntuler Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine
Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 15 13.01.2019, 12:42

Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine

Biri şöyle der: "Bekle. Karıncaları bahçeden nasıl çıkaracağını bana söyler misin? Belki, aksine bahçede bir karınca nasıl bulunur? Çocukluğumuzdan beri, bu emekçilerin ormanın emri olduğunu, zararlı böcekleri yok ettiğini öğrendik. Çocuğun karikatürlerinde bu, karıncaları yıkmakla suçlayan kimse yok. "
Pekala. Çünkü her şey karmaşıktır. Karıncalar, bahçe ve sebze zararlılarının tehlikeli düşmanlarıdır. Ve ayrıca bir tanesinden - yaprak bitleri çoğalmasına yardım ederler. Daha spesifik olarak karıncalar onu yetiştirdi.

Karıncalar siteden nasıl çıkarılırDoğada birçok canlı organizma çiftleri vardır,Birbirleriyle ortaklaşa yaşıyor. Actinia ve münzenci yengeç, köpek balığı ve balık tutkunu, katranı kuşu ve timsah kuşu. Temelde, bu düşmanlardan koruma veya vücuda ulaşılması zor yerleri temizleme işlemidir. "Karıncalar-yaprak bitleri" çifti davası oldukça özel. Tabii ki, yanlış çalışkan böcekler özel anlamıyla size zarar vermek bahçe bitkilerinin yaprakları üzerinde yaprak bitleri otlatmak düşünüyorum ve siteye nasıl yaprak bitlerini ve karıncalar öldürmek nasıl arayışı içinde nakavt olduğunu için.
Bitki yaprak bitlerine zarar verdiği belirtilerden biri -Yapışkan bir sır ile örtülü yapraklar. Her yaprak biti, hücrelerden suların çoğunu emen canlı bir pompadır, çünkü her şey biter bile her şeyi sindiremez. Artı, tatlı bir "çiy" damlacık şeklinde vücudundan serbest bırakılır. Karıncalar bu "çiğ" le bağımlıydı. Ve o kadar ki aslında insanlarda alkolizm gibi görünüyor. Bütün bitki emilir, karıncalar "süt inekleri" ni dikkatli bir şekilde başka bir bitkiye aktarırlar, böylece yaralanma bölgesi yayılır. Bu özellikle kök suları besleyen yaprak bitleri için geçerlidir: Karıncalar, kendisinin ulaşamayacağı yere açar.
Karıncaların bahçeden çıkarılmasıVe bu, "orman düzenine" karşı tek ciddi suçlamadır, karıncaların bahçeden nasıl çıkarılacağına dair düşünmek için yeterlidir.
Çok etkili bir koruyucu önlem, sitenin düzenli kazılmasıdır. Karışık toprak tabakaları - uygun olmayan yapı malzemesi içinde bir karınca kolonisi yaratmak.
"Yumuşak", insancıl araçlar,Karıncaları yataklarına bırakmamak veya yeni bir ikamet yerine taşımak için zorlamak. Oldukça doğru bir şekilde belirtti: bahçede, yaprak bitlerini, karıncaları yok etmek için önlemlerin sürekli olarak uygulandığı "bırakın" dediği gibi. Karıncaların bahçeden çıkarılmasının bir başka insancıl yolu, yere açılan büyük bir plastik şişenin yarısından veya suyla doldurulmuş eski bir lastikten inşa edilen bir su bariyeri. Böyle bir hendek, çevrenizdeki sitenizi çevrelemelidir.
Karıncalar nasıl yok edilirKarıncaları kovmak için "biyolojik silahlar" -maydanoz, hardal, tansy, anason, domates üstleri: onlar için dayanılmaz bir koku. Bu bitkilerin yaprakları ve sapları, ağaç gövdeleriyle bağlanan karınca yollarına serilir. Aynı işlev nane ve kediotu tohumları üzerinde gerçekleştirilir.
Başka birçok benzer yol var. Ama en radikal bahçıvanlar ve bahçıvanlar hor ile onları tedavi ve de ki: karıncalar yok etmek ama başka bir araç yoktur, ve bu demektir - karınca tepe yok etmek. Bu, bütün karıncaların kolonilerine döndüğü akşamları tavsiye edilir. (1 fincan - 4 çorba kaşığı ..) için tüm kaynar su ya da bir şeker ile borik asit karışımı doldurmalıdır derin odalarına karınca kazma olarak ya da gaz çözeltisi (10 litre başına 10 yemek kaşığı ..). En uç noktada kimyasal böcek öldürücüler kullanılır.
Karıncalardan kurtulmanın sevinci genellikle boğulur."hümanist" in sessiz sesi. "Karıncaları bahçeden çıkarmak için bir yol buldun mu? diyorlar. - Harika.

Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğineresim Goruntuler galeriler

Related news

 • Shurin, kayınbiraderi, kayınbabası ve kayınbabaşı - bunlar kim
 • Plastik tavan: kurulum ipuçları
 • Pincher Kek nasıl pişirilir
 • Begüm intikam yemeğini sıcak servis etti

 • Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 52

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine


  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 29

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 35

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 60

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 20

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 78

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 5

  Karıncaları bahçeden nasıl çıkartacağınız ve gerçekten yapılması gerekip gerekmediğine 87