Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecekKalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek

23.05.2019

Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 5

Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek?

Kalina vulgaris bir çalıdır (daha az sıklıkla)ağaç), 4 metreye kadar yüksekliğe ulaşır. Kartopu gölgeli nemli ormanları sever, ancak bahçeler ve parklarda iyi kurulmuştur. Küçük çiçeklerin parlak beyaz kümeleriyle çiçek açar.

Kalina kırmızısı, kartopu olgunlaşmış

votka tentürü votkaBu arada, Rusya'daki kartopu çiçeği bir sembol oldukızlık güzelliği, saflık, masumiyet ve erken yaz aylarında çiçekleri düğün kutlamaları sırasında evde dekore edilmiştir. Ve kartopunun kendisi, evli bir kadının, sert kaderinin, annelik sembolüdür. Çok sayıda şiir, inanç, atasözü, görünüşte göze çarpan bir bitkiye adanmıştır. Bu yüzden, bir aile yeni bir eve taşındığında, ev sahibinin dikmesi gereken ilk şey, pencerelerin altında bir kartopu çalısı olduğu düşünülüyordu, aksi takdirde evde hiç mutluluk olmayacaktı. Ve bir kadın bir çocuk beklediğinde, o zaman viburnumun dalından bir boru yapmalı ve bu borudaki akşamları oynamalısın. Sonra çocuk kesinlikle doğacak! Son durumda, bunun güzel bir inançtan başka bir şey olmadığı açıktır, ancak çok sayıda hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde guelder'ın kullanımı arttıkça kesin değildir.

Halk hekimliğinde Kalina

Peki ne zaman ve nasıl viburnum uygulanır? Votka üzerinde tentür - belki de geleneksel tıbbın en popüler tariflerinden biri. Kabuk veya meyveleri de kullandı. Karnı vodkadan tentür, kan basıncını düşürmek, bağışıklığı arttırmak için, bir vitamin içeceği ve aynı zamanda soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır.

Kalina'nın iyileştirici özellikleri 16. yüzyıldan bilinmektedir. Kiev Rus zamanlarında bitkisel kitaplarda bulunan Kalina kabuğu ve çilek tariflerinden bahsetti. Geç sonbaharda, üzüm bağları, ormanlar ve parklarda, bir kartopu mor fırçalarla süslenir. Bu arada, bu sadece yoldan geçenlerin gözleri için bir keyif değil, aynı zamanda bullfinches ve diğer kuşlar için harika bir besindir.

kartopu tentürü

Votka üzerinde tentür kışın, sonra hazırlanırilk don Daha önce, kartopu hasadı toplanmaz, çünkü meyvelerin acılarını kaybetmek için zamanları yoktur. Sadece kısa bir dondan sonra bırakır. Sadece bunun bir ilaç, alkollü bir içecek değil, çok ılımlı bir şekilde uygulanması gerektiği unutulmamalıdır.

Küçük miktarlarda - tıpta, büyük zehirli!

Yani, kartopu (votka tentürü) hazırlanıyoraşağıdaki gibi. Bir bardağa, sıkıca kapatılmış bir kaba ihtiyacınız olacaktır. Hacim önemli değil. Yoğun kapaklı bir koyu cam şişe varsa - kullanın. Kartopunun meyveleri, daha önce de belirttiğimiz gibi, sadece ilk donlardan sonra toplanır ve benimki ve kâğıt üzerinde kurutulur. Konteynerin kapasitesinin yaklaşık 1 / 3'ünü alıyoruz ve meyveleri bir tahta veya porselen kalıbıyla biraz bastırıyoruz. Metal kullanılamaz. Kalan votka miktarını ekliyoruz. Üç hafta boyunca karanlık ve sıcak bir yerde çıkarıyoruz. Bu, votka votka için nasıl hazırlanır. Tarif votka yerine konyak ekleyerek değiştirilebilir. Tentür soğuk algınlığı, bronşit, hipertansiyon, çare olarak, günde 3 kez, aç karnına, 1 tatlı kaşığı için kullanılır.

votka tarifi kartopu

Kartopu halk ilaçlarında nasıl kullanılır? Votka üzerinde tentür, tek tarif değildir. Çocuklar için çay veya karbondioksit kaynatın. Bunu yapmak için bir avuç dolusu çilek, bir bardak kaynamış su ile dökülür, nane eklenir, biraz soğutulur ve bir kaşık baldan arındırılır. Bronşit, ARVI için eşzamanlı tedavi gibi, hastalıktan sonra güç geri kazanmak için böyle bir içecek yardımcı olur.

Kalina - votka tentürü, çilek kaynatma -Kullanılabilecek ve ihtiyaç duyulan harika bir ilaç. Ancak, doktorun uygun muayeneden sonra tedaviyi reçete etmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kendi kendine ilaç geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir!

Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecekKalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek

Related news

 • Prosphora ve kutsal su kabulü için dua. Anlamı ve anlamı
 • Krem Clothrimazole - kullanım talimatları
 • Poroşenko: Kerç Boğazında yaşananları Normandiya formatında görüşmek istiyorum
 • Burun tuzlu suyla düzgün şekilde nasıl yıkanır
 • Bogdan 2111 Cross - yollarda güven ve güvenilirlik

 • Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 79

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek


  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 69

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 77

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 82

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 67

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 49

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 10

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 65

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 43

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 22

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 39

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 71

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 99

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 75

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 58

  Kalina. Votka üzerinde tentür - bir ilaç veya alkollü bir içecek 98