Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019
20.08.2019

Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 61

Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği

Erik, en sevilen ve saygı görenlerden biridir.meyve bitkileri bahçecileri. Birçok açıdan, bu tutum hem meyvenin lezzetliliği hem de uygulamalarının evrenselliği nedeniyle gelişmiştir.

sonbaharda erik ekimiAncak, sadece tarım teknolojisine tamamen uyuyorsanız iyi bir hasat elde edebilirsiniz. Bu özellikle bu ağacın ekimi ile ilişkilidir.

Erikin kendisi de sonbaharda iniyorGenellikle bahçıvanlar tarafından uygulanan, sadece iyi yetiştirme tecrübeniz varsa, meyveleri iyi bir şekilde taşıyacaktır. "Guru" ve sadece ilkbaharda ekmeyi tercih ederim. Fidelerin, düzgün bir şekilde yerleşmek için zamanlarının olmadığı ve bu nedenle de donmalarının olduğu gerçeği. Ama böyle bir ihtiyaç varsa, sonbahar ekimi oldukça gerçektir.

Bir veya iki ay içinde bunun için bir çukur hazırlanmasına gerek olmadığını unutmayın. Bir ya da iki hafta boyunca bir koltuk istiflemek gerekir ve Ağustos sonunda yapılmalıdır.

Ve bölgenizdekinden daha soğuk, daha hızlıOlmalısın. Çap ve derinlik yaklaşık 0,6 x 0,6 m'ye eşittir Toprağı çıkardıktan sonra, kaliteli humusla iyice karıştırılmalı, ardından deliği tekrar bu bileşim ile doldurmalısınız.

sonbaharda dikimDüşündüğümüz sonbaharda ekili olan erik, toprağın kalitesine oldukça kaprislidir. Bu nedenle kaliteli humus seçimine özellikle dikkat edin.

Bundan sonra, tam olarak çukurun ortasında iniş kesilirbir mandal. Sonra karaya inmeye devam edebilirsiniz. ille Fide sopa kuzey tarafında var. Toprak toprak sıkıca kökleri arasındaki tüm boşlukları kapalı olduğundan emin hale daha iyi eller dökün. Kök boyun 5-7 cm toprak yüzeyi üzerinde konumlandırılmalıdır. sonbahar dikim değil drenaj beri - tarım uygulamaları çok duyarlı deneyimli bahçıvanlar, bir sürü (biz söylediğimiz gibi), o zaman bu mesafe daha sıkı mümkün olmalıdır korumak için.

Toprağa inişin tamamlanmasından sonra, fide mümkün olduğunca sulanmalı ve etrafındaki toprak yüzeyi turba veya aynı humusla kaplanmalıdır.

İşte artan dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

sarı erik ekimi

İlk olarak, iniş çukurunda, aslabir çeşit mineral gübre serilmelidir, çünkü ağacın tepkisi öngörülemez olabilir. Özellikle, sonbaharda böyle bir erik ekimi, tüm kök sistemini basitçe yakmanız gerçeğiyle doludur. Gerçek şu ki, bitkisel süreçler şu anda çok zayıftır ve bu nedenle ağacın besin maddelerini tam olarak kullanamamaktadır.

Bahsedilen yeri bilmiyorsanızBüyüme noktası, daha sonra fideyi en azından zeminde derinleştirmeye çalışmayın. Böyle bir plantasyon, drenaj için çok daha zordur, çünkü ağacın ölümüne neden olan kortikal tabakanın güçlü bir çürümesi vardır.

Şeklinde sarı erik ekimi unutmayınuzun formlar birkaç yıl boyunca iniş pegine bağlamayı sağlar. Bu durumda, fidenin gövdesi ile en az 15 cm'lik bir mesafe kalmalıdır.

Tabii ki, sabitlemek için gerekliSadece yumuşak ve iyi gerilebilir malzemeler kullanın. Kabuk herhangi bir şekilde kullanılamaz, çünkü kabuğu basitçe keser. Bu yüzden birkaç sene boyunca sicimin ahşabı kesip kesmediğini düzenli olarak kontrol edin.

Erik bu şekilde kök alır. Bu ürünü sonbaharda dikmek oldukça zahmetli bir iştir, ancak bu oldukça uygulanabilir.

Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Related news

 • Aşırı İştah ve Yemek Yeme İsteğini Önlemenin 10 Yolu
 • Elif Sağlamyürek Kimdir Sosyetik Ev Kadınları Yarışmacısı
 • Dj Mehmet Tekin Şarkıları
 • Kısırlaştırılmayan Kedileri Bekleyen Tehlikeler
 • Çocuklarımızın yurtsever eğitimi veya Anavatanları nerede başlar

 • Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 62

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği


  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 87

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 54

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 50

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 92

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 76

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 27

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 59

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 46

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 48

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 82

  Kültürel erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 53