Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 64 05.02.2019, 03:10

Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği

Erik, bizim tarafımızdan en çok sevilen ve saygı duyulanmeyve bitkilerinin bahçıvan yetiştiricileri. Pek çok açıdan, bu tutum hem meyvenin lezzetli olması hem de uygulamanın evrenselliğinden dolayı gelişmiştir.

sonbaharda erik dikimAncak tarımsal teknolojiye tamamen uymanız durumunda iyi bir hasat elde edebilirsiniz. Bu özellikle bu ağacın dikilmesi ile ilgilidir.

Erik kendisi, sonbaharda iniyor da değilsık sık bahçıvanlar tarafından uygulanan, yalnızca iyi bir büyüme deneyiminiz varsa iyi meyveler verecektir. "Guru" ve sadece bahar aylarında bitirmeyi tercih ederler. Aslında, fidelerin sık sık yerleşmesi ve böylece donması için zaman yok. Ama eğer böyle bir ihtiyaç olsaydı, sonbahar ekimi oldukça gerçektir.

Bunun için bir ay veya iki aylık bir çukur hazırlamaya gerek olmadığını unutmayın. Bir veya iki hafta boyunca bir koltuğu bulmak gerekiyor ve Ağustos ayının sonlarında yapılmalıdır.

Ve bölgenizdekinden daha soğuk, daha hızlıolmalısın. Çapı ve derinliği yaklaşık 0,6 x 0,6 m'dir. Toprağı çıkardıktan sonra iyice kaliteli humus ile karıştırılmalı ve deliği tekrar bu kompozisyonla doldurmalısınız.

sonbaharda tüy dikimiUnutulmamalıdır ki, düşündüğümüz sonbaharda dikilen erik, toprağın kalitesine oldukça tuhaftır. Bu nedenle, kaliteli humus seçiminde özel dikkat gösterin.

Bundan sonra, çukurun tam merkezinde, iniş kesildi.Bir sap. Sonra inişe devam edebilirsiniz. Fide fıstığı çubuğun kuzey tarafında olmalıdır. Toprağın kökler arasındaki tüm boşlukları sıkıca kapladığından emin olarak, toprağı elinize koymanız daha iyidir. Kök boynu, zemin yüzeyinin 5-7 cm üzerinde bulunmalıdır. Sonbaharda erimiş tecrübeli bahçıvanların yetiştirildiği erik olduğundan (daha önce bahsettiğimiz gibi) agroteknikler için çok hassas olduğundan, bu mesafeyi olabildiğince korumak gerekir.

Toprakta inişin tamamlanmasından sonra, fide mümkün olduğunca sulanmalıdır ve çevresindeki toprak yüzeyi turba veya aynı humusla kaplanmalıdır.

İşte size artan bir dikkat göstermeniz gereken birkaç nokta.

sarı erik ekimi

Birincisi, iniş havuzunda aslabir çeşit mineral gübre verilmelidir, çünkü ağacın tepkisi öngörülemez olabilir. Özellikle, sonbaharda böylesine bir erik ekilmesi, sadece kök sisteminin tamamını yakmanız gerçeğinden doludur. Gerçek şu ki, bu zamanda bitkisel işlemler çok zayıftır ve bu nedenle ağacın besinlerini tam olarak kullanamazlar.

Bahsedilen yeri bilmiyorsanızBüyüme noktası, daha sonra fideyi en azından zeminde derinleştirmeye çalışmayın. Böyle bir plantasyon, drenaj için çok daha zordur, çünkü ağacın ölümüne neden olan kortikal tabakanın güçlü bir çürümesi vardır.

Şeklinde sarı erik ekimi unutmayınuzun formlar birkaç yıl boyunca iniş pegine bağlamayı sağlar. Bu durumda, fidenin gövdesi ile en az 15 cm'lik bir mesafe kalmalıdır.

Tabii ki, sabitlemek için gerekliSadece yumuşak ve iyi gerilebilir malzemeler kullanın. Kabuk herhangi bir şekilde kullanılamaz, çünkü kabuğu basitçe keser. Bu yüzden birkaç sene boyunca sicimin ahşabı kesip kesmediğini düzenli olarak kontrol edin.

Erik bu şekilde kök alır. Bu ürünü sonbaharda dikmek oldukça zahmetli bir iştir, ancak bu oldukça uygulanabilir.

Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 2019

Related news

 • Pazı Sarması Tarifi
 • Fransa Ligue 1de haftanın en güzel gollleri
 • Dalda Yatık Çiçekler Tığ Oyası Yapılışı Videolu Açıklamalı

 • Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 32

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği


  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 1

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 24

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 32

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 89

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 62

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 8

  Kültür erik. Sonbaharda dikim: teknoloji ve yöntem geçerliliği 91