Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 2019

Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 2019
19.09.2019

Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 17

Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık

Ivan Petrovich Shamyakin, başarılı bir adamın hayatını yaşayan ünlü bir yazar olan Belarus'un gurur kaynağıdır.Ivan Shamyakinİlk romanına Stalin Ödülü verildi ve teması Büyük Yurtsever Savaşı olan eserlerden çoğu çekildi.

Ivan Shamyakin biyografisi

Belarus yazarları fakir bir kimseden geliyorKöylü ailesi - 30 Ocak 1921'de doğdu. Korma köyü (Gomel eyaleti) devlet sınırında bulunuyordu: Beyaz Rusya, Ukrayna ve Rusya. Yerli toprağın güzelliği ve çocuğun çocukluğundan duyduğu üç dilde bilgi, geleceğin yazarının edebi yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulundu.

İlk âyet satırları, Ivan yazmaya başladıGomel inşaat malzemeleri okulunda öğrenim süresi. Ayrıca bu dönemde kent gazetesinde edebiyat derneğinin toplantılarına katıldı. 1940'da mezun olduktan sonra evlendi. Seçimi, yazarın beşinci sınıfa aşina olduğu Maria Filatovna'ydı. Mutlu bir evlilik 58 yıl sürdü. Bu dünyayı ona bırakan karısı Ivan Petrovich, "Benzersiz bahar" ve "Zafer, Maria" adlı çalışmaya ithaf etti.Ivan Shamyakin fotoğrafı

Evlilikten sonra Ivan Shamyakin, bir tuğla fabrikasında bir teknoloji uzmanı olarak görev almış, daha sonra Murmansk'da görev yapmak üzere gönderildiği orduya çekilmiştir. Orada, savaş genç adamı yakaladı.

Askeri yıllar

Savaş yıllarında Ivan Shamyakin komutanlık yapmıştır.silah görevlisi, düşman uçaklarını acımasızca bombalayan Murmansk yakınlarındaki savaşlara katıldı. Askerler arasında genç Belçikalı, neşeli tavrı ile ayırt edildi; savaşçılar tarafından zevkle dinlenen ilginç bir hikaye anlatıcısıydı. Yetkililere Shamyakin, duvar gazeteleri, savaş broşürleri üretimi yapmaya hazırlandığını derledi. 1941'de savaşın başında savaştığı Kuzey'deki Alman faşist işgalcileri ile savaşa adanan ilk öyküsü "Karlı Çöl'de" (Belarusça) yazdı ve yayınladı. Baskıya ilk çıkış Savaş döneminde Sentinel Severa gazetesinde gerçekleşti. Daha ön safta Polonya, daha sonra Almanya vardı. Ivan Shamyakin Oder'deki Büyük Zaferle tanıştı.

Savaş sonrası barış zamanı

Savaştan sonra Ivan kendi toprağına döndü - köyProkopovka Terekhovsky bölgesi - ve lisede bir dil ve edebiyat öğretmeni düzenledi. Akşamları toplu çiftlikte ajitatörler semineri düzenledi ve gece geçmiş savaş hakkında hikayeler ve hikayeler yazdı. Aynı dönemde Gomel şehrindeki pedagojik enstitüde gıyaben girdi. 1946'da Polymya dergisinin sayfalarında ışık, Rus askerlerinin hümanizmini anlatan "Pomsta" adlı romanı gördü.

Ivan Shamyakin'in eserleri

Yazar Ivan Shamyakin'in biyografisi,edebi etkinliği. İlk roman Deep Current, okurlar tarafından oldukça takdir edildi ve savaş yıllarında gerilla savaşı temasını yükseltti. En iyi insan kaliteleri, eserine adanma ve yüksek bir sivil görev duygusu, çalışanın baş karakteri - Komiser Lesnitsky'nin imgesinde toplanır. 1951'deki bu romana SSCB Devlet Ödülü verildi. Dahası, Krinitsa ve Good Luck yayınlandı. Bu, acımasız savaşın yıktığı ülke ekonomisinin restorasyonunun zor döneminde toplu yaşamı anlatıyordu. Shamyakin'in her çalışmasında, anlatım modern yaşamla ilgili olsa da, yazarın sessiz kalamayacağı geçmiş savaş olayları var. Tamamen otobiyografik ve "Anksiyöz Mutluluk" başlığı altında birleştirilen kitapların savaş döngüsüne tamamen ayrılmıştır. "Köprü", "Ateş ve Kar", "Benzersiz İlkbahar", "Toplantı Arayışı", "Gece Şimşeği" olmak üzere beş roman dahil edildi.Ivan Shamyakin Belarus yazar

1975'te hikayenin yayını1976'da "Düğün gecesi" - "Ticaret ve şair", 70'lerin sonlarında okuyucu "Atlantes ve Caryatids" romanı ile tanıştı. Askerlik meselesi, Belaruslu partizanların mücadelesi, savaş yıllarındaki kahramanlık, "Acı Boynunu Al", "Karlı Kışlar", "Elinizin avucunda Kalp" romanlarına ayrılmıştır.

Belarus yazarının başarıları

Altından gelen 60 yılı aşkın yaratıcı yol içinyazarın kalemi, yaklaşık 25 milyon kopyadan oluşan toplam 130 kitap hakkında çıktı. Yazarın edebi yaratıcılığı aktif olarak sosyal ve politik faaliyetleriyle birleştirildi. Beyaz Rusya Yazarlar Birliği, Belarus Sovyet Ansiklopedisinin yazı işleri müdürü, Uluslararası Slav Bilimler Akademisi, Eğitim, Sanat ve Kültür akademisyeni ve Belarus Ulusal Bilimler Akademisinin parti organizasyonunun sekreteriydi. SSCB ve BSSR'nin Yüksek Sovyetinin birkaç toplantıya çağırıldı.Ivan Shamyakin biyografisi

Ivan Shamyakin öldü (hayatının son yıllarının fotoğraflarıyukarıya bakınız) 14 Ekim 2004 tarihinde; Ölüm nedeni altı yıl önce eski karısı için güçlü bir özlem. Belarus yazarının onuruna, Belarus başkentinin caddelerinden biri yeniden adlandırıldı. Ivan Shamyakin'in 37 yıldır yaşadığı Minsk'teki evin cephesinde bir anıt plaketi kuruldu; onun adı Mozyr Devlet Pedagojik Üniversitesi'ne verilmiştir.

Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 2019

Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 2019

Related news

 • İğne Oyası Üçüz Çiçekler Modeli Yapımı Türkçe Videolu
 • Muz neye iyi gelir (Muzun faydaları) Muzun yararı
 • Etli Taze Bamya
 • Aşk varsa seks harika
 • Oradaymış Gibi Yıllar Yıllar Önce Türk Ordusunun Çetin Mücadelelerde Bulunduğu 17 Meydan

 • Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 57

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık


  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 60

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 92

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 5

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 90

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 7

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 35

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 34

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 70

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 14

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 22

  Ivan Shamyakin: biyografi ve yaratıcılık 77