İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 2019

İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 2019
20.10.2019

İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 71

İnsan hayatının aşamaları nelerdir? Her aşamada lider aktiviteler

Bilim tarafından incelenen tüm nesnelerin, enAdamın kendisi gizemlidir. Fizik, astronomi ve biyoloji gibi bilgi alanlarında oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmayı başaran insanlar, yine de, kendileri ve insan yaşamının kendine özgü özellikleri hakkında çok az şey biliyorlar. Kesinlikle bir şey - herhangi bir insan tarafından önlenemeyen aşamalara ayrılır.

Bir kişinin hayatının hangi aşamalarında ayrıldığı

Doğumdan gençliğe yaşam evrelerinin sınıflandırılması

Bir insanın hayatının ayrıldığı aşamalarSovyetler Birliği'nin fizyologları tarafından kabul edildi. Bilim adamları neredeyse tüm hayatı kapsayan bir grup çağ oluşturdular. Bu gruplama şimdi alakalı. Yenidoğanın periyodu doğumdan 10 güne kadar geçen süredir. Bir sonraki aşama torasiktir, 10 günden 1 yıla kadar bir süreyi içerir. Daha sonra, bir ila üç periyotla kapsanan erken çocukluk evresini takip eder. İlk çocukluk 4 ila 7 yıldır. Ardından ikinci - 8-12 yıllarını takip eder. Ergenlik 13 ila 16 yaştır; genç - 17 ila 21 yıl arası.

Kişinin yaşamının hangi aşamalarda olgun yaştan uzun ömürlülere ayrıldığı

Sonra olgun yaş geliyor. Erkekler için, bu yaşın ilk periyodu 22 ila 35 yıl arasında ve kadınlar için - 21 ila 35 yıl arasında değişir. Daha sonra ikinci yetişkinlik dönemini takip eder. Aşağıdaki zaman aralıklarını kapsar: erkekler için - 36-60 yıl; kadınlar için - 36-55 yıl. Yaşlılar, erkekler için 61-74 ve kadınlar için 56-74 yıldır. Daha sonra, hem erkek hem de kadınlar için yaşlılık döneminin evresini takip eder - 75-90 yıl. 90 yaşından büyük olan herkes uzun ömürlü kabul edilir.

Çocuk yaşı ve okul çocukları

Çocuklukta insan yaşamının aşamaları nelerdir? Çoğu psikolog bu dönemi ek adımlar haline getirdi. Örneğin, L.S. Vygotsky'nin sınıflandırması, çocuğun önde gelen faaliyetlerine uygun olarak aşamaların dağılımına dayanmaktadır. Böyle bir faaliyetin onun için bir anlamı olmalı. Örneğin, üç yıl içinde çocuklar oynamaya başlar. Onlar için, çevreleyen nesneler oyun bağlamında anlamlı hale gelir. Böylece, bu yaşta oyun önde gelen etkinlik yerini alır.

Lider aktivite en önemliHer yaş için göstergeler, sadece çocukluk için değil. Bu durumda kalan faaliyetler hiçbir yerde kaybolmaz, sadece bireyin gelişiminde daha küçük bir rol oynamaya başlarlar. Oyunun tüm toplumlardaki çocuklar için mevcut olmadığı belirtilmelidir. Tarihsel olaylar çocukların yetişkinlerle eşit bir şekilde çalışması gerektiği şekilde gelişirse, davranışlarında bir oyun yoktur. Oyunlarındaki çocuklar henüz onlar için erişilemez hayatı gösterir.

Çocukların dünya algısının özellikleri

Çocukluk hayatında çok özel bir zamankişi. Dünyanın bu çağdaki algısı, yetişkinlerin gördüklerinden çok farklı. Bu, çocuklarla ilişkide dikkate alınmalıdır. Örneğin, İngiltere'de ilginç ama biraz hüzünlü bir durum vardı. Birinci sınıf öğretmenlerden biri, altı yaşındaki çocuklara korkunç bir gerçeği anlattığı için kovuldu: Noel Baba yok. Bütün bir sınıf gözyaşları içinde eve geldi ve bu da ebeveynleri, akıl hocasıyla ilgili bir şikayette bulunmalarını istedi.

Bir insanın hayatının bölünmüş olduğu aşamalar,genç yaşlarda özellikle belirgindir. Bir çocuk erken çocukluk eşiğini geçtiği ve bir öğrenci olur Örneğin, hemen lider aktivite eğitimi alır yerleştirin. Ama burada asıl rolü sadece okul tarafından değil oynadı. gibi okul ve öğretimde Eğitimi, aynı anda her zaman uyuşmuyorsa. öğretim dahil Devam eden faaliyetler, - çocuk yapmak istediği bir ders, o faaliyetin kendisi uğruna yapıyor.

Bir kişinin hayatının hangi aşamalarında ayrıldığı sosyal çalışmalar

Ergenlik ve ergenlik özellikleri

İnsan hayatının aşamaları nelerdir? Sosyal bilimler ve psikoloji, bu konuyu ele alan iki ana disiplindir. Onlara göre insan yaşamının bir sonraki aşaması ergenliktir. Onun ölçütü aynı zamanda önde gelen bir faaliyettir - bu durumda akranlarla iletişim halindedir. Gelişimin bir sonraki aşamasında - ergenlik - önde gelen faaliyet, mesleki kader tayini ile temsil edilmektedir. Gençler bu ya da insan bilgisi alanında ilgi göstermeye başlar.

İnsan yaşamının hangi aşamalarda ayrıldığı

Olgunluk ve yaşlılık

İnsan hayatının aşamaları nelerdir? Cevap, bu tür bir aktiviteyi ya da yaşam yolunun o aradaki yerini ilk önce kişi ne tür bir faaliyete soktuğuna dair bilgi düzleminde yatmaktadır. Yetişkinlik eşiğini geçmek, bir kişi kendisi için yeni bir lider aktivite bulur - bu iştir. Olgunluk veya yetişkinlik dönemi, kendini gerçekleştirme, kendini mesleki faaliyetlerde açıklama ile karakterize eder. İleri ya da yaşlı yaşta, önde gelen aktiviteler hem fizyolojik sağkalımı hem de kendini korumaya yönelik olabilir. Bunun önemli bir rolü, yaşam deneyiminin genç nesillere aktarılmasıdır.

Olgunluk artıları

Genel kabul gören görüşe rağmenYaşlılık en zor yaşam süresidir, bu doğru değildir. Bilim adamları bir çalışma yürüttüler, sonuç olarak, keşfettiler: en talihsiz insanlar kendilerini 30 ila 40 yıl arasında hissedebilirler. Ve öznel mutluluk duygusunun doruğu 60'lık figüre düşer. Yaşamla ilgili bu türden tatm çoğunlukla yaşlıyı çevreleyen insanlara bağlıdır. Büyük bir sevinç, torunlarla veya büyük torunlarla sık sık iletişim kurar.

Ayrıca araştırmacılar başka avantajlar buldularolgun ve yaşlılık. Bu yaşam evrelerindeki insanlar içsel deneyimlerini daha fazla kontrol edebilmektedirler. Ve ayrıca finansal alanda çok daha rasyonel kararlar verebilirler.

Yaşlılığın önemli avantajlarından bir diğeri de büyük miktarda serbest zaman. Son olarak, favori hobilerinize harcanabilir.

İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 2019

İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 2019

Related news

 • 5 TANE ŞAHANE ÇEYİZLİK İĞNE OYASI TARİFLERİ
 • Rüyada Gözleme Görmek Pişirmek Ve Yemek
 • 2019 Siyah Beyaz Kravat
 • Country tarzı ev dekorasyon önerileri
 • Şişleme Kek Tarifi Videosu

 • İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 96

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler


  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 84

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 34

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 41

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 90

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 32

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 44

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 29

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 11

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 40

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 30

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 29

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 74

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 58

  İnsan hayatının aşamaları nelerdir Her aşamada lider aktiviteler 23