İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon
İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

İngilizce bir deneme nasıl yazılır? Plan, yapı ve örnek kompozisyon

Çoğu zaman kontrol ederken son çalışma şekliİngilizce bilgisi bir makalenin yazılmasıdır. Çoğu öğrenci onu sevmez, çünkü dil becerilerinin seviyesi yeterince yüksek değildir. Bunun nedeni, tutarlı bir metin yazmanın İngilizce cümlenin gramer yapısını iyi bilmeniz ve zengin bir aktif kelime hazinesine sahip olmanız gerektiğidir. Ama aslında İngilizce bir yazı yazmak o kadar da zor değil, esas şey nereden başlayacağınızı anlamak.

ingilizce denemesi

Bir deneme nedir?

"Deneme" kelimesinin bize geldiğini düşünmek bir hatadır.İngilizceden Aslında, Fransız kökleri vardır, fakat İngiliz kültüründe bu kelime dünyaca ünlü filozof ve politikacı Francis Bacon tarafından getirilmiştir.

İngilizce ege üzerine deneme

İngiltere'de bu tür gazeteciliğin bir parçası haline geldi ve18-19 yüzyıllarda muazzam bir popülerlik kazanmıştır. Makale, bir kişinin neler olup bittiğine dair öznel tutumunu ifade eden kısa bir metin biçimidir. İngilizce denemenin örneği giriş, ana kısım, sonuç içerir.

kanıt

Herhangi bir tür kendi yapısında kendine özgüdürÖrnek, ingilizce denemesi bir istisna değildir. Bazı özellikler temelinde bir yazı örneği oluşturulur. Literatürde bu tür gibi bir şey - bunların yardımı ile kolayca sizden önce belirlemek mümkün olacak. türün semptomlarının tanınması da daha iyi yapısını anlamak ve bileşenleri deneme formunda bulunması gerekir belirlemek için yardımcı olacaktır. edebiyatının diğer türler arasında denemeler üreten elemanlar bakalım:

 • Dar odaklanmış.Diğer edebiyat türlerinden farklı olarak, bu tür işler çeşitli problemleri kapsayamaz. Tam tersine, bu makale bir soruyu açığa vurmayı hedefliyor, ama çok derinden.
 • Öznellik.Bu tür, her şeyin problemle nasıl bağlantılı olduğunu göstermeye yönelik değildir, bir kişinin fikrini göstermek, toplumun değil, bir bireyin ilişkisini ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır.
 • Makale, yazarın bize verdiği bilgiyi değil, iç özelliklerini değerlendiriyor.mantıklı düşünebilme yeteneği, dünya görüşü ve onu diğer insanlardan ayıran her şey.

İngilizce'de ne tür denemeler var?

İngilizce bir deneme yazma genel hedefi -Bazı fenomen, süreç veya nesne hakkındaki düşüncelerini ifade eder. Ancak düşüncelerinizi farklı şekillerde ifade edebilirsiniz: nesnelerin olumlu ve olumsuz yanlarını bulmak, artıları ve eksileri aramak. Bu nedenle, İngilizce'de çeşitli türlerde makaleler bulunmaktadır:

 1. Görüş veya Görüş Denemesi- İçindeki düşüncelerinizi ifade etmeniz gerekiyorbelirli bir soru. Sorun şu ki, bu tür bir yazıyı yazarken, soruna farklı yaklaşımlar bulabilmek, farklı açılardan bakabilmek önemlidir. Bu denemede pozisyonunuzu kesinlikle savunamazsınız.
 2. Artıları ve Eksileri, veya makaleler için ve karşı.Bir kişinin görünüşünü veren yazı türüiki taraftan bir amacı. Hiçbir şey tamamen mükemmel ve kesinlikle kısır olduğunu. Bu nedenle, biz zevk içinde hem kötü ve iyi yanları maddeye bulmak mümkün olmalıdır. Çok iyi olmak İngilizce bir deneme bu tip yazma öğrenmelisiniz, sınav Adını yazmaya içerir.
 3. Sorunun çözüm yollarının önerilmesi veya problemlere çözüm önerileri.Temel problemler her zaman çevrede ve toplumda küresel olumsuz olgulardır. Karmaşık bir soruya bakıldığında, öğrenci bir çözüm önermek zorundadır.

İngilizcede kompozisyonun yapısı

Deneme kaç parça paylaşıyor?

Okuldan beri biliyoruz ki, metin genelliklebirkaç bölümden: giriş, metnin gövdesi ve sonuçlar. Makale aynı yapıya sahiptir, ancak basit bir anlatıdan farklı olarak, daha özlü bilgiye sahip olmalı, mümkün olduğu kadar çok olgu ve öznel argüman olarak kendini mümkün kılabilir. İşin tüm içeriği, tutarlı bir ifadeler zinciri ve onlara kanıtlar. Mantıksallık, bir çocuğun İngilizce bir deneme yazmasına yardımcı olacak ana kalitedir. EGE sadece bilgiyi değil, aynı zamanda düşünme yeteneğini de test eder.

giriş

Giriş yapıda önemli bir bileşenanlatı. Bu bölümde, yazarın kendisi için sorduğu problemi betimlediği, okuyucunun ana konuya değdiği konuyu nasıl ele aldığını anlatmaya çalışmasıdır. Ayrıca girişte, bahsedilen ana konu ve olguların bir listesini oluşturur. Giriş mümkün olduğunca açık olmalı ve sorunun temel unsurlarını içermelidir. Ayrıca, denetçinin aklındaki öznenin psikolojik bir portresi vardır. İngilizce dilindeki deneme kompozisyonu, insanların düşündüklerini ortaya koymaktadır.

Ana parça

Tüm düşüncelerinizi içermelidirBir soru sorun. Metnin ana kısmı "argüman - proof" zincirinden oluşur. Eğer kanıtlayamazsanız, herhangi bir fenomen veya nesne hakkında konuşamazsınız. Bilgileri düzgün bir şekilde yapılandırmak ve mantıksal olarak göndermek için metni paragraflara bölmek gerekir. Yazarken, ana kısımdaki argümanların iki zıtlığı temsil edeceği söylenmelidir. Ve sadece metnin düzgün bir şekilde yapılandırılmasıyla, İngilizce'ye iyi bir deneme yazabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç - ne zaman ortaya çıktığındabu konunun değerlendirilmesi. Bu bölümde, gerekçenizin tüm sonuçlarını özetlemeniz gerekir. Giriş bölümünde daha önce belirlenen ve ana bölümde açıklanan genel hükümleri yazın. Bunun makalenin sonu olduğunu belirtmek için kelime yığınlarını kullanın ve daha önce yazdığınız her şeyi özetleyin. Gördüğünüz gibi yazı yazarken, İngiliz dilindeki kompozisyonun yapısı göz önünde bulundurulmalıdır.

İngilizce örnek yazı

Hangi planla yazılır?

Belirli bir yazı planına bağlı kalmak,Öğrencinin konsantre olması ve gergin olmaması daha kolay olacaktır. Aslında, herhangi bir deneme, bazı mantık kurallarına göre oluşturulmuş bir metindir. Mantıksal akıl yürütmenin hem tümdengelimleyici (genelden belirli bir şekilde belirli bir konudaki bilgi analizi) hem de tümdengelim (genelden genel olarak) yolundan yararlanabilmesi önemlidir. Eğer iş mantığa dayanıyorsa, İngilizce dilinde bir deneme yazarken planın hazırlanmasının önemli bir parçası olduğu görülür. Yazmak için algoritma aşağıdadır:

 • Makalede ele alınması gereken soru hakkında dikkatli düşün.
 • Bu konu hakkında ne hissettiğinizi belirleyin (bu formdan tanıtım).
 • Size verilen problemi en iyi tanımlayan olguları tanımlayın.
 • Spesifik argümanlarla gerçeklerinizi tartışın
 • Metni yapılandırmak için her olgu için ayrı bir paragraf ve bağımsız değişken seçin.
 • Sonuçta makalenin en önemli noktalarını belirtiniz.

İngilizce dilinde denemeler

İpuçları

Bir makaleyi kolayca ve niteliksel olarak yazabilmek içinbirkaç öneri hazırladık. Onlara bağlı kalarak, sadece İngilizce'de nasıl iyi yazılacağını değil, aynı zamanda metni nasıl kullanacağınızı da öğrenebilirsiniz:

 1. İngilizce dilinde denemenin temaları çok çeşitlidir, bu yüzden kitaplarınızı ve ansiklopedileri okuyarak bilginizi geliştirin.
 2. İngilizce dilbilgisini öğrenmeyi veMümkün olduğu kadar çok kelime ezberlemeye çalışın. Yanlış cümle yapısı ve düşük kelime bilgisi hemen görünür durumdadır ve bu, dili bilmediğinizi gösterir.
 3. Her zaman bir taslağı yanınızda bulundurun;bunu akıllıca kullanabilecektir. Önce tüm makaleleri yazmaya çalışmayın ve sonra temiz bir kopya olarak yeniden yazmayı deneyin. Tam tersine, taslakta İngilizce yazma planı üzerine bir deneme, onlara en önemli olgular ve argümanlar çizin.
 4. Denemenin yapısının çok önemli bir rol oynadığını unutmayınız. Yapılandırılmamış metin çirkin görünüyor ve en önemlisi - düşüncelerle çarpıyor ve raflardaki bilgileri ayrıştırmasına izin vermiyor.
 5. Bu tarzın stili resmidir, ancak resmi dilde yazmanız zorsa, yarı resmi bir tane seçebilirsiniz, ancak her durumda argo iletişim biçimlerini kullanmayın.
 6. Özlülük - her zaman değil kalitesiz, denemesinde ana bilgileri seçerek olanağı ve daha az hacimli metin olarak bilgilendirici yapabilmek için çok önemlidir.
 7. Her zaman sadece metni yazmakla kalmayıp, ayrıca kontrol etmeniz gerektiğini de düşünün. Yeniden yazmayı dikkate alarak yazmanız gereken en uygun süreyi hesaplayın.
 8. Kapsanan herhangi bir gerçek, mantıklı ve mantıklı bir şekilde gerekçelendirilmelidir.
 9. Düşüncelerinizi doğru şekilde ifade etmeyi öğrenin. Hiçbir şey bilmediğiniz veya çok az şey bilmediğiniz gerçekleri asla vermeyin. Yazdığınız kelimelerin doğru olduğundan emin olun.
 10. Hizmet veren kelime gruplarını öğreninmetnin bağlantı parçalarını ve üzerlerine yumuşak geçiş. Unutmayın ki, İngilizceye ait bir yazıda, bir klişe sık rastlanan bir durumdur (Biz şu gerçeği göz ardı edemeyiz ...), Bir de şunu kabul etmeliyiz ki ... Buna ek olarak, ... bazı uzmanlara göre).
 11. İnançlarınızda nazik olun. Makale önerilen sorunun öznel bir algısını gösterdiğinden, tam olarak sizin hakkınızı vurgulamayın, çünkü diğer insanların bu konuda kendi fikirleri vardır ve sizinkilerle uyuşmayabilir. Ayrıca, politika, din vb. Dahil olmak üzere kaygan konulara dokunmayın.

İngilizce yazma kompozisyonu

Giriş cümleleri: ne olduğu ve nasıl yardımcı olabileceği

İngilizce yazıyı içerirYazarın fikrini formüle etmesine yardımcı olan standart sözler, değerlendirmelerinde ifade veya objektifliğin önemini vurgulamaktadır. Giriş cümleleri denir. Onların yardımıyla, kompozisyon daha yapılandırılmış ve canlı hale gelir. İfadenin her bir parçası için çok fazla giriş cümlesi vardır. Örneğin, okuyucunun dikkatini çeken giriş cümlecikleri için, ana kısımda, kelime öbeği karşılaştırması (Öte yandan), sonuç olarak, sonuçların oluşturulmasını gösteren ifadeler uygulanır. (Özetle). Yukarıdaki seçenekleri kullandığınızdan emin olun, düşünceleri şeffaf bir şekilde ifade etmenize yardımcı olurlar.

Yaygın hatalar

İngilizcede bir deneme yazmanın sakıncaları yoktur ve bu gerçeğin dikkate alınması çok önemlidir, çünkü kim uyarılırsa, silahlıdır.

 İngilizce dilinde deneme

Listeyi en çok dikkatlice inceleyinAşağıda sunulacak hatalarla karşılaşır ve kendiniz için sonuçlar çıkarırsınız: listelenenlerden ne tür hatalar yaptığınıza bakın. Böylece zayıf yönlerinizi öğrenebilir ve bunları düzeltmeye çalışabilirsiniz. En yaygın hatalar şunlardır:

-Anlatının sıkıcı bir başlangıcı.İlk satırdaki sınav görevlisinin ilgisini çekmesi çok önemlidir, makalenizi okuduğunu göstermez, çünkü sadece değerlendirmek zorundadır, çünkü kendisi için yararlı bilgiler bulacaktır.

-Doğrulanmamış çalışma sizin tarafınızdan.Sadece metninizi yeniden okuyarakİçinde kusurları ve eksik öğeleri bulun. Bir kişi yazılıyı tekrar okuduğunda, onu tamamen algılar. Makaleyi kontrol etmek için zaman ayırmayı unutmayın.

-Kompozisyon mantıksız gerçeklere dayanmaktadır.Daha az, ama daha iyi yapmak daha iyidir. Sadece makul olarak haklı gösterebilecek gerçekleri seçin.

-Sorun tamamen açıklanmamıştır.İngilizce dilinde denemenin temalarına rağmen("Hayvanat bahçesindeki hayvanlar, bu konuda ne hissediyorsunuz", "Klonlama, Artıları ve Eksileri", "Bilgisayar oyunları, Artıları ve Eksileri"), konumunuzu tam olarak açıklamayı öğrenin.

-Sen kim değilsin olmaya çalışıyorsun.Her zaman kalpten eserler yaz ve sadece ne düşündüğünü söyle. Ancak o zaman bir kişi olarak algılanırsınız.

İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

Related news

 • Kan Ayı görülmeye değer bir fenomendir
 • Küçük folklor formlarının yardımıyla okul öncesi çağındaki çocukların konuşmalarının geliştirilmesi
 • Garnitürlü Pirinç Pilavı Tarifi
 • Su yalıtım temelleri: bazı yollar
 • İçme kollajen: doktorların yorumları

 • İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon


  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon

  İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon