İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 2019

İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 2019

İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 45 25.02.2019, 05:54

İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür

Çoğu insan saflık ve düzen içinde yaşamak ister,Bu nedenle evde temizlik alışılmış bir normdur. Ama bunun ötesinde, bakımlı park ve çimler görmek istiyorum, kokuşmuş çöp yığını değil. Ne yazık ki, tek başına kaybolmayacak. Atıklardan kurtulmak için, örneğin kullanım gibi özel tedbirlere ihtiyaç vardır. Bu hayati önem taşır, çünkü yalnızca bu şekilde temiz ve parlak dünyamızı çevremizde tutabiliriz.

Öyleyse geri dönüşümün ne olduğunu öğrenelim. Bu, özellikle çevreye zarar verebilecek maddeler söz konusu olduğunda oldukça karmaşık bir süreçtir.

geri dönüşüm ise

"Geri dönüşüm" kelimesinin anlamı

İlk olarak, şunu anlamalısınız:Bu kelime demektir. Kullanım, atıkları geri dönüştürmeyi amaçlayan bir dizi tedbirdir. Başlangıçta bu işlem, yeniden kullanılmaya elverişli ham maddelerin gereksiz döküntülerden ayrılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca, atık yakılır veya gömmek için düzenli depolama alanlarına gönderilir.

Geri dönüşüm, özel sektörlerde yapılır. Bazıları sadece belirli bir atık türü ile çalışır, diğerleri hemen hemen tüm ham maddeleri işleyebilir.

Çevrenin korunmasında geri dönüşümün rolü

Atış atıkları sadece peyzajı bozmakla kalmaz aynı zamandaçevreye olumsuz etkiler. Özellikle, orman alanlarının hemen yakınında, şehrin eteklerinde bulunan çöplüklerle ilgilidir. Böyle bir mahalle sadece bitkileri değil aynı zamanda kendileri için yiyecek arayan hayvanlara zarar verebilir.

Bu nedenle geri dönüşüm, bakımın bir tezahürüdür vedoğayla ilgili anlayış. Her şeyden önce, çöplerin büyümesine izin verirsek, er ya da geç, boyutları tahmin edilemeyen ekolojik bir felakete yol açacaktır. Bu nedenle, çevre koruma örgütleri, çöp toplama şirketlerini yakından takip eder, böylece onlarla birlikte verilen tüm görevleri yerine getirmezler ve kararlılıkla yerine getirirler.

geri dönüşüm anlamı

Atıkların işlenmesinde kim yer alır?

Geri dönüşüm oldukça geniş bir konsepttir. Bu nedenle, içine gömülü olan tüm anlamları anlamak güçtür. Bu anı düzeltmek için, onu daha küçük parçalara analiz edeceğiz, bu bütün resmi bir bütün olarak anlamaya yardımcı olacaktır.

İki tip olduğu gerçeğiyle başlar.Atık: Evsel ve endüstriyel. Eskiden olduğu gibi, devlet onların ihracatından sorumludur, bu nedenle, sanatçıları atar ve fiyatları belirler. Endüstriyel atıkların kullanımı devlet sorumluluğu değildir, bu nedenle bu niş özel kuruluşlar tarafından ele alınmıştır.

Şimdi hane ile ilgili olana bakalımatıklar. Her şeyden önce, bunlar gıda kalıntıları, kullanılmış kaplar, boş şişeler, kırık mobilyalar ve gereksiz elektrikli aletlerdir. Endüstriyel atıklara, yapı malzemeleri, kimyasal atık, kırık arabaların yanı sıra uygunsuz ilaçların kalıntıları da atfedilebilir.

Çöp kurtulmak nasıl

Başlangıçta, atık gruplara göre sıralanır.Bunların faydaları hala elde edilebilir. Böylece, karton, cam ve plastik geri dönüşüm için gönderilir, böylece gelecekte de kullanılabilirler.

Bu arada, arabaların geri dönüşümü sık sıkÖzel üretimde oluşur, çünkü bu işlem özel agregalar gerektirir - metal için öğütücüler. Maliyetleri çok yüksektir, bu nedenle, bu tür işler için sadece büyük şirketler alınır.

otomobillerin geri dönüşümü

Daha fazla kullanım için uygun olmayan malzemeler yandı. Bunu yapmak için, 1000 sıcaklığını koruyabilen özel bir fırın kullanınyaklaşıkS. Son zamanlarda, daha popüler olmasına rağmen piroliz kullanımıdır. Özü, atığın önceden vakumla yerleştirilmesi gerçeğidir, bu da zararlı partiküllerin bozulma sürecini hızlandırmaya izin verir. Bundan sonra tortular yakılır.

Ancak, tüm atıklar zarar görmeden yok edilemez.ortamı. Bu gibi durumlarda, özel aralıklarda korunabilirler. Belki de, bu geri dönüşümün en iyi yolu değildir, ama insanlığın henüz bir alternatifi yoktur.

İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 2019

İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 2019

Related news

 • KOLAY TIĞ İŞİ ÖRGÜ PÜSKÜLLÜ OMUZ ŞALI YAPIMI
 • Kendi elleriyle çanta-buzdolabı - hızlı, verimli, benzersiz
 • ŞİŞLE ÇİÇEK FISTIKLI BAYAN YELEK TARİFİ
 • Post Tagged with: pirinç
 • Bir Yaş Kolay Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Bülbül Yuvası 3 Boyutlu Oya Yapılışı Türkçe Videolu

 • İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 25

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür


  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 68

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 40

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 12

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 67

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 95

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 54

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 63

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 75

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 69

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 92

  İmha, çevre için insan kaygısının bir tezahürüdür 1