Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 2019

Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 2019

Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 1 19.01.2019, 11:21

Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu!

Garmala çok yıllık bir bitkidirBu Kafkasya'da ve Orta Asya'da, özellikle Kazakistan'da güneyindeki yetişir. Bu bitkinin tüm parçaları çeşitli patolojilerin ve hastalık insan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahip bir çok değerli ve yararlı maddeler içerir. Doğu'da, Harman çim tedavisi için değil, aynı zamanda sihirli ritüelleri çeşitli sadece kullanılan en popüler orta, kalır.

Ot Gurmala

Bitkinin yararlı özellikleri

Çimen temelli preparatlarharmal, analjezik, anti-inflamatuar, uyarıcı, insektisidal, diüretik, diyaforetik ve antihelmintik aktiviteye sahiptir ve ayrıca merkezi sinir sisteminin uyarılmasını teşvik eder. Çoğu zaman bu şifalı bitki eklem hastalıklarının belirtilerini ortadan kaldırmak için kullanılır. Sıtma, ateş, soğuk algınlığı, sifiliz, romatizma, uyuz ve çeşitli cilt hastalıkları ile birlikte kullanılan bitkilerin kaynatma ve infüzyonudur. Ayrıca bitkilerin epilepsi, nevrasteni, nefes darlığı ve astım ile olumlu etkilerine dikkat edilmelidir. Sakız tohumlarından kaynatma, dişeti hastalıkları için reçete edilir. Ek olarak, genellikle antiemetik ve hipnotik olarak kullanılır.

Çim harma uygulamasıBazı ülkelerde felç hastalarıTümörlerin azalmasına katkıda bulunan bitkinin yapraklarından poultices reçete. Hindistan'da, örneğin, tıbbi bitkisel garmal bir uyarıcı kürtaj olarak hizmet eder ve Kafkasya'da taze bitki suyu kataraktın başlangıç ​​aşamasını tedavi etmek için kullanılır. Eğer şarabı şarap, bal, rezene suyu ve tavuk safranı ile ovuyorsanız, vizyonunuzu önemli ölçüde artırabilirsiniz (ihlali az da olsa). Kasların gevşetilmesi ve hareketlerin sertliğini ortadan kaldırmak, ayrıca harmanın çimlerine dayanan ilaçların yardımıyla da olabilir. Buna ek olarak, bitki artan kan basıncına, artan solunuma ve kalbin, bağırsakların ve uterusun kas sisteminin gevşemesine katkıda bulunur.

Harmaly kullanımına kontrendikasyonlar

Tedaviye başlamadan önce, belirlenmesi gereklidir.Doğru ve güvenli dozaj. Çimenli, kullanımı kesinlikle güvenli görünüyor, bazı durumlarda artmış kalp hızı, sıcaklıkta önemli bir azalma, nöbetler, tutuksuz depresyon, uyuşukluk ve halüsinasyonlar gibi advers reaksiyonlara yol açabilir. Bu bitkinin uzun süreli kullanımı sindirim fonksiyonunun ihlali, nefes alma zorluğu ve idrara çıkma riskini artırabilir. Harmal çimen, harmalin gibi bir alkaloid içerir. Büyük konsantrasyonları güçlü bir tremor, konvülsiyon ve hatta motor aparatında felce neden olabilir.

Şifalı otlar GurmalaÇok sayıda olumlu veharmaly'nin yararlı nitelikleri, kendiniz kullanmak çok tehlikelidir. Bu nedenle, istenen etkiyi elde etmek için, önce şifalı bitkileri anlayan ve uygun tedaviyi seçmenize yardımcı olacak bir bitki hekimine danışmalısınız.

Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 2019

Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 2019

Related news

 • Mecidiyeköy Metro İstasyonuna AVMye izin çıkmayınca camii yapılmasına karar verildi
 • Yüzdeki sivilcelerden nasıl kurtulmanın basit yolları
 • Tavuk Şiş

 • Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 29

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu


  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 87

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 79

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 79

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 86

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 5

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 94

  Çimen garmala - sağlığınızın doğal bir koruyucusu 21